Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Oturum Turu Degistirme Problemi

Berlin eyaletinde yasam, egitim, universiteler
geealceah

Mesaj gönderen geealceah » Sal Eyl 15, 2015 9:46 am

Merhaba arkadaslar,
Bilmiyorum dogru kategori altinda mi paylasiyorum yoksa... Ama bir konuda ciddi yardiminiza ihtiyacim var.
Soyle ki: benim eylul sonuna kadar oturumum var ama oturum kagidimda staj icin diyor.
benim stajim eylul sonunda bitiyor, ve ben eylulden sonra tr ye donmek istemiyorum. burada kalip dil kursuma devam etmek istiyorum. yabancilar dairesi diyor oturum turu degistirilemez, benim Turkiyeye donup yeniden egitim vizesi icin basvurmam gerek!
ama bunlarin hepsi para ve zaman kaybi demek!

Bu konu hakkinda bilgisi olan var mi?
Ne yapmam gerekiyor?
tesekkurler

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Eyl 15, 2015 10:57 am

Sanirim yapacak hic bir sey yok.

mireine

Mesaj gönderen mireine » Sal Eyl 15, 2015 10:05 pm

Ben de mart ayinda ayni durumdaydim , staj oturumunu egitim amacli oturuma cevirmek icin ugrastim ama kabul etmediler malesef.

geealceah

Mesaj gönderen geealceah » Çrş Eyl 16, 2015 10:09 am

:) gercekten anlam veremiyorum bu sacma burokrasiye! Gercekten ama! Sansimi deneyecegim. Sonuclari burdan yazarim.

mireine

Mesaj gönderen mireine » Prş Eyl 17, 2015 12:00 am

Seni cok iyi anliyorum ben de sinir olmustum . Vize tipi Almanya\'da kesinlikle degismez kendi ulkenizden basvuru yapacaksiniz demislerdi baska bir sey dememislerdi:o

Bol sans , umarim senin sansin yaver gider.

geealceah

Mesaj gönderen geealceah » Cmt Eki 17, 2015 7:41 pm

Beyler bayanlar ne yazik ki Turkiyeye donup yeniden basvuru yaptim. Oturum turu Almanyada degistirilemiyor... Bilginize.

Articain

Re: Oturum Turu Degistirme Problemi

Mesaj gönderen Articain » Cmt Tem 09, 2022 1:23 pm

geealceah yazdı: Cmt Eki 17, 2015 7:41 pm Beyler bayanlar ne yazik ki Turkiyeye donup yeniden basvuru yaptim. Oturum turu Almanyada degistirilemiyor... Bilginize.
Merhaba bende sizinle ayni durumdayim staj vizesiyle geldim suan dil kursu yapiyorum auslanderbehorde dil kursun bitene kadar kal sonra cikmak zorundasjn dedi eger istanbul konsoloslugu tamam donmene gerek yok burdan uzatalim derse o zaman ben sana oturum verecegim dedi boyle bir sey mumkun mu sizce sadece tekrar hospitasyon ya da is bulmami kabul ediyolar dil kursu vs olmaz dediler :(