Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

27 yasinda lisans basvurusu

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
murattan

Mesaj gönderen murattan » Prş Ağu 27, 2015 3:17 am

Merhabalar.
Siteyi inceledim, baya bir bilgi sahibi oldum.
Amacim genel olarak bilgi sahibi olmak ve kafamdaki soru isaretlerini giderdikten sonra gerekeni yapmak.
Bir iki sorum var
1-Mesela biri 23 yasinda lisans basvurabilirmiyim demis evet denilmis.bende 27 yas icin aynisini soruyorum.
2-bir arkadasta benim durumumda o da dort yildir tr de bir universiteye kayit oldugunu ama gitmedigini soylemis.cevap olarakta vizede oraya okumaya gittigini ispat etmen lazim denmis forumda.benim icinde ayni durum gecerli.2008-2014 arasi bir unite kayitliydim ve devam etmedim.lys ile 2014 baska unide ayni bolumun%30 ingilizcesini kazandim.yine bu forumdan ogrendigim uzere ozgecmis yazdigim zaman,
2008-2014 s.uni end. Muh.
2014-2015 y.uni end muh.
Oluyor.
A-2008-2014 arasi uzun bir ara vizede sorun cikarirmi?
B-1. Uniden ayrilirken diplomanin arkasina ayrilma tarihini yazmislar.bu forumda daha once soylenmis diploma arkasini cevirmeye gerek yok.bu durumda 1. Uniyi 2008-2011 yapip,2011-2014 arasini dersane vb. Seylerle doldirmak mi mantikli olur.[mp3][/mp3]
C-2008-2014 satirina mezun olmadim gibi bir ibareye gerek var mi?

Okuyup cevaplayanlara tesekkurler simdiden.

Orcn

Mesaj gönderen Orcn » Prş Ağu 27, 2015 12:45 pm

Uzun araliklar ve universiteye kayitli olup devam etmemenle ilgili bir sey diyemem ancak yas konusu sikinti degil basvurabilirsin. Ben 26 yasimda universite mezunu olarak basvurdum ve kabul aldim, yine 29 yasindayken Almanya\'ya lisans icin giden birini taniyorum.