Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Berlin Teknik Universitesi\'nde okuma

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
HerrZerro

Mesaj gönderen HerrZerro » Prş Ağu 20, 2015 5:02 pm

Merhabalar,
Bir danisman sirketiyle duisburg essen universitesine basvurdum. Kabul edilmesini bekliyorum. Orada okuyan tanidik var ayni sekilde oraya gitmis ona sordum almanca sinavini verdikten sonra Berlin Teknik Universitesine girebilir miyim diye yabanci kontenjanindan cok rahat girersin dedi. Bunun dogrulugu var mi TestDaF puani bunu etkiler mi veya kabul edilmemi ne gibi kriterler etkiler?

pardon

Mesaj gönderen pardon » Prş Ağu 20, 2015 6:54 pm

Testdaf veya baska bir dil sinavinda yeterli dereceyi yaparsan yeterli. Kabul icin baktiklari Lys\'deki yerlestirme puanin veya lise diploma notun ama daha cok Lys onemli.

bskan

Mesaj gönderen bskan » Pzt Şub 01, 2016 1:14 am

[quote]pardon tarafindan yazilan metin:

Testdaf veya baska bir dil sinavinda yeterli dereceyi yaparsan yeterli. Kabul icin baktiklari Lys\'deki yerlestirme puanin veya lise diploma notun ama daha cok Lys onemli.[/quote]

Hocam nc istemeyen bolumlerde de onemli mi?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Şub 01, 2016 10:25 am

bolum belirtseydin daha iyi olurdu.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Grenadier

Mesaj gönderen Grenadier » Sal Şub 02, 2016 7:25 am

[quote]bskan tarafindan yazilan metin:

[quote]pardon tarafindan yazilan metin:

Testdaf veya baska bir dil sinavinda yeterli dereceyi yaparsan yeterli. Kabul icin baktiklari Lys\'deki yerlestirme puanin veya lise diploma notun ama daha cok Lys onemli.[/quote]

Hocam nc istemeyen bolumlerde de onemli mi?[/quote]

Dostum NC frei ise lys yada diploma notuna bakilmiyor

HerrZerro

Mesaj gönderen HerrZerro » Çrş Şub 03, 2016 12:48 am

Bolum EEM.
Ve bu NC dediginiz sey ne?

Grenadier

Mesaj gönderen Grenadier » Çrş Şub 03, 2016 11:04 am

Dostum eem yi almanyada en iyi okuyucan bolum fh yada tu darmstadt tir burasi elektrik m. Almanyadaki en iyi universite diyebilirim bu bolumu neden okumak istiyordun merak tan sordum :)

Not: Bitridigin zaman turkiye GAMAK ARGE rahat calisirsin belki basina bile gecersin.

pardon

Mesaj gönderen pardon » Çrş Şub 03, 2016 8:38 pm

http://www.topuniversities.com/universi ... se+search=

Ranking\'ler %100 dogru degil ama bir fikir vermesi acisindan bakilabilir. Sonucta belli seyleri goz onune alip bir degerlendirme yapiyorlar.

Iyi egitim istiyorsan mutlaka TU9\'lardan birine git derim. FH\'da aldigin egitim TU\'da aldigin egitimin yanina yaklasamaz.

Grenadier

Mesaj gönderen Grenadier » Çrş Şub 03, 2016 8:51 pm

Dostum o aslinda kisiden kisiye degisir kisi eger teorik agirlikli okumak isterse Tu da okuyabilir ama eger uygulama agirlikli bir okul isterse Fh secebilir kisiye kalmis birsey yanina yaklasamaz cumlesi biraz degisik olmus onemli olan kisideki icindeki istektir okul sadece yol gosterir

pardon

Mesaj gönderen pardon » Çrş Şub 03, 2016 9:57 pm

FH\'da benle ayni bolumu (ins muh) okuyan arkadasim var. Sinavlari ve yaptiklari ubunglari gordum. Yaptiklari genelde is hayatinda gelecek standart/ortalama islere gore. Uygulama agirlikli dedikleri bu benim gordugum kadariyla. Gormedikleri bir seyi yapmak icin yeterli teorik bilgileri olmuyor. Iyi statik burolarin calisanlari da cok buyuk oranda universite mezunu. FH ile TU arasinda fark oldugunu da birden fazla Prof\'tan duydum. Ornek olarak "Siz FH ogrencisi degilsiniz, kompleks problemleri de cozmeniz gerekiyor" yada "Teorik kismini da iyi bilmeniz gerekiyor" tarzi konustular. Ayrica FH mezunlarinin maas ortalamasi da Universite mezunlarindan daha dusuk. Iyi egitim almak icin Almanya\'ya gelip FH\'da okumak bana hic ama hic mantikli gelmiyor. Bizim okulda yapamayip FH\'ya gecenler orada rahatca okuyabiliyorlar. Boyle bircok kisi duydum/gordum.

Grenadier

Mesaj gönderen Grenadier » Prş Şub 04, 2016 12:11 am

Dostum valla ins muh bilmem ama mechatronik yada otomotiv muh alanlarinda fh de okuyanlarin tu bitirenlerden daha iyi maas yada daha iyi yerlerde is bulduguna bizzat sahit oldum o yuzden bu tarzlarda uygulama teorinin bir adim onunr geciyor