Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 3 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Alper Ayer

Mesaj gönderen Alper Ayer » Cum Eyl 04, 2009 2:01 am

hala uyumadim gece 2 saat :) yarin 6 da kalicam hazirlancam vs.. bakalim size hemen gelismeleri soyluyecegim :)

cengaver_s89

Mesaj gönderen cengaver_s89 » Cum Eyl 04, 2009 2:10 am

telaslanacak bise yok ya. bende telaslanmistim 2 gun once ama her kes isini yapiyor sende sana dusen kismi yaptinsa bir problem cikmiyor. zaten orda bu durumu gorunce telasin sona erer insllah, bana oyle olmustu. hayirli olmasi dilegiyle. iyi geceler.

Alper Ayer

Mesaj gönderen Alper Ayer » Cum Eyl 04, 2009 12:06 pm

ever arkadaslar o gun geldi ve catti :) vize gorusmeme gittim saat tam 8 de idi tam 8 de de sira verdiler ve iceri girdim 8.20 gibi evrak incelemem tamamdi eksigim yoktu cok sukur numaram yandi ve bayana dogru gittim cekmeceye evraklarimi yerlestirdim oda aldi.bastan sadece okul ile ilgili olan kabul bloke vs.. asli ve 2ser fotokobisini verdim konusmamizin ortalarina dogru 2008 de mezun oldun 1 yil ne yaptin dedi isyeri belgelerimi ssk mi gosterdim calisiyorum dedim okudugum bolum uzerine onu belgeledim yani iseklerini ona sundum..sabika vs.. ikamet almistim ama ben verdim diye aldi olmasada olur dedi.ayrica ALMANCA TERCUME ETTIRMEDIM dedigim gibi gerek yoktu bi sorun cikmadi(izmir icin gerek yok) tam 1 saat bekledim ara sira setce konussada anlastik evraklarimi eksiksiz aldi bana evrak asillarini geri verdi pasaportumada bi kase basti onuda geri verdi birde form verdi inernetten bakarsin dedi bu numara ile tesekkurlerimi ilettim ve ciktim herseyi formu dahil turkce doldurdum iyi niyet mektubumuda beyendi:) boyle iste arkadaslar sizce nezaman belli olur ve sonuc ne olur? :) herkese simdiden tesekkurler

Gurhan

Mesaj gönderen Gurhan » Cum Eyl 04, 2009 12:17 pm

hayirlisi olsun umarim alirsin vizeni bende izmirden giricem diplomayla osym sonucunu tercume ettirdim ne olur ne olmaz gibilerinden.

Alper Ayer

Mesaj gönderen Alper Ayer » Cum Eyl 04, 2009 12:18 pm

yanliz pasaportumu geri verdiler onlarda kalmasi gerekmezmiydi? anlamadim

deryasiegen

Mesaj gönderen deryasiegen » Cum Eyl 04, 2009 12:26 pm

pasaportunu geri vermelerini anlamadim alper.vize ciktiginda onu nereye basacak?acaba bu da izmirin uygulamalarindan biri mi?
sen de bizim gibi bekleyenler kervanina katildin.umarim en yakin zamanda vizen cikar.

Alper Ayer

Mesaj gönderen Alper Ayer » Cum Eyl 04, 2009 12:31 pm

sagol derya bakalim beklemedeyiz:) nekadar bekliceksek artik :) bende anlamadim neden pasaportu geri verdi? danismanlara sordum tmm dogru bisey yok dediler

diji

Mesaj gönderen diji » Cum Eyl 04, 2009 1:02 pm

hayirlisi olsun alper umarim emeginin karsiligini alirsin ama pasaport isini anlamadim bende :S

Alper Ayer

Mesaj gönderen Alper Ayer » Cum Eyl 04, 2009 1:08 pm

ben anladim tmm izmirde boleymis :) vizen cikinca pasaportunla gidiosun isliyorlarmis

zeitgeist666

Mesaj gönderen zeitgeist666 » Cum Eyl 04, 2009 1:35 pm

[quote]Alper Ayer tarafindan yazilan metin:
birde form verdi inernetten bakarsin dedi bu numara ile[/quote]

Arkadaslar banada ayni seyi soyledi ancak konsolosluk sitesinde boyle bir yer yok yardimci olabilirmisiniz bu konuda

Bu arada ben 18 agustosta Istanbulda basvurumu yaptim hala bekliyorum uzun surmez insallah =)

gunay91

Mesaj gönderen gunay91 » Cum Eyl 04, 2009 3:00 pm

bende alperle girdim bugun ama bana baya giciklik yaptilar. diplomanin tercume + noter onayi istedi. ama alperde istemediler yani izmirin ne yapcagi hic belli olmuyor bunu soyliyim. 2 ay surer dedi. pasaporta bi damga vurdu geri verdi. kontrol et dedi. banko cuzdanlari tapu araba ruhsati heeerseyi bakmadan geri verdi. biletimide gosterdim tabi onada bikere bile bakmadi geri verdi. herseyimde tam bloke hesap dil kursu uni kabulu. iyi niyet mektubu referans mektubuna falan hic bakmadi direk geri verdi. ayrica 2ser fotokopiydi ya 1er tane aldi digerlerini ve asillarini geri verdi. beklicez bakalim yapcak bisey yok. pazartesi saat 8de gidip diplomamin tercumesini + noter onayini goturcem. tekrar bekleme modundayiz :(

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Eyl 04, 2009 5:46 pm

Alper Ayer ve gunay91 gecmis olsun...Guzel haberleri bekliyoruz kisa zamanda...

Bu arada ozellikle belirtiyorum ;
Alper Ayer arkadasimiz surekli soyluyordu tercumeye gerek yok vs.. Ancak Her iki arkadas da Izmir\'den girdi gunay91\'den tercume istemisler,noter onayini da illaki isterlerdi zaten.._Ve evraklarini eksik gordugu icinde terslemis olabilir,iyi niyet mektubunu hesaba katmamasi vs..

Ustune basa basa soyluyoruz,siz genede sitede ki vize basvuru belgelerini hepsini hazirlamaya calisin diye..Bu iki arkadasda ornek oldu boylece..

zeitgeist666

Mesaj gönderen zeitgeist666 » Cum Eyl 04, 2009 5:57 pm

[quote]zeitgeist666 tarafindan yazilan metin:
[quote]Alper Ayer tarafindan yazilan metin:
birde form verdi inernetten bakarsin dedi bu numara ile[/quote]

Arkadaslar banada ayni seyi soyledi ancak konsolosluk sitesinde boyle bir yer yok yardimci olabilirmisiniz bu konuda

Bu arada ben 18 agustosta Istanbulda basvurumu yaptim hala bekliyorum uzun surmez insallah =)[/quote]

arkadaslar bu konuda yardimci olabilecek birileri varmi

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Eyl 04, 2009 6:03 pm

Istanbul icin takip sistemi yok,UPS\'in verdigi bir numara var ama oda sadece pasaportunuzu kargoya verdiklerinde gormek icin..Zaten UPS ile 1-2 gunde geliyor..
Izmir\'de de yok sadece pasaportu cikanlar,siteden bakip kendi numarasini gorduyse pasaportunu almaya gidiyor o kadar..
Link ;
htt[url]p://www.izmir.diplo.de/Vertretung/izmir/tr/ ... =Daten.pdf[/url]

zeitgeist666

Mesaj gönderen zeitgeist666 » Cum Eyl 04, 2009 6:15 pm

Tesekkurler Fundershaften, sistem yok sifre veriyolar oda guzel :alkis

Alper Ayer

Mesaj gönderen Alper Ayer » Cum Eyl 04, 2009 6:31 pm

tesekkurler FuNdeRSchatteN bakalim artik beklicez...evet gunayin basina biraz sanssizlik gelmis ama bende hicbi sorun cikmamisti,ya o an ordaki calisaninda durumuna bagli tam cinleri attigi anda onda denk gelmistir olan gunaya olur.birtane adam vardi yanimda gulmemek icin zor tuttum kendimi inanin arkadaslar isleri cok zor ne krolar gelio vize almaya,bayan komik turkcesiyle beyfendi ne is yapiyorusnuz ya ben tabela yapiom restore felen,ne restoresi hasane felan yaaa isteee :D:D almanyada ne yapicaksiniz dozerciyim ben makine suruyorum diyor kadinda dozermi almaya gidiceksiniz yok ben almam surerim diyo :D neler var ya sonra kadin dayanamadi postaladi kroyu :)

meertt

Mesaj gönderen meertt » Cmt Eyl 05, 2009 1:14 am

benimde 10 eylul de randavum.egitim danismanim 1 ile 3 hafta arasinda verirler vizeyi dedi.ancak burda okuduum kadariyla cogu kisi en az 40 gun beklemis.boyle 1-2 hafta da vize si cikan oluyormu hic?

sesbes

Mesaj gönderen sesbes » Cmt Eyl 05, 2009 1:24 am

ben o kadar erken hic duymadim. sanki istanbul konsoloslugunun sayfasinda 4-6 hafta arasi gibi yaziyo diye aklimda kalmis.. 18 gunde cikani hatirliyorum :(

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Eyl 05, 2009 4:26 am

Danisman sana 40 50 gunde cikacak deseydi,bir dusunurdun sanirim =) Tabi ki 2-3 hafta diyecek,konsoloslugun sitesinde belirttigi ortalama sure olan 4 haftanin bile altinda soylemis..Reklam iste =)
3 haftada gelir,herseyin tamam ve iyi bir gorusme yaptiysan..

zeitgeist666

Mesaj gönderen zeitgeist666 » Cmt Eyl 05, 2009 11:41 am

Arkadaslar haftasonlarinida sayarsak benimde 19. gunum bugun

Duisburg-essen unisinden kabul belgem var
Abim garantorum oldu

Tum evraklarimi tam teslim ettim gorusme esnasinda gorevli kadin neredeyse hicbise sormadi uluslarasi kibris unisini 2. siniftan birakmistim onu sordu bende anlattim aile bireylerini sordu bir abim Amerikada calisiyor bir Abim Almanyada calisiyor bunlarin olumlu etkisi olurmu sizce?

Kilitli