Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ayni anda iki ulkeye vize icin basvurulabiliyor mu?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
alle

Mesaj gönderen alle » Prş Ağu 13, 2015 9:28 pm

almanya\'da bir universiteden lisans icin tam kabul aldim ama polonya\'dan da cevap bekliyorum ve birini secmem gerekiyor sanirim vize icin.

once basvurdugum ulkeden vizeye cevap gelmeden diger avrupa ulkesine vize basvurusu yapabiliyor muyum yasal olarak? ikinci ulke polonya olabilir.

almanya\'dan daha nisan\'da ret aldim, onceki konumda belirtigim gibi. eger ikisi mumkun degilse almanya ihtimalini eleyecegim gibi, sonucta cok dusuk.

oz

Mesaj gönderen oz » Cmt Ağu 15, 2015 12:28 pm

Vizeye basvuru yaparken pasaportu konsoloslukta birakirsin sonra da konsolosluk sana vizeli pasaportunu ya da reddini yollar. Pasaportun bir konsolosluktayken baska bir konsolosluga pasaportun olmadan basvuru yapabilmek gibi birsey sanirim mumkun degildir.
Tabi gene de konsoloslugu arayip durumu bildirebilirsin belki bildikleri bir yontem vardir.

oz

Mesaj gönderen oz » Cmt Ağu 15, 2015 12:29 pm

Bir de merak ettigim Almanya\'dan tam kabul aldiysan niye red ettiler ki ? sebep gosterdiler mi ?

alle

Mesaj gönderen alle » Cmt Ağu 15, 2015 9:20 pm

pasaport vize basvurusu sonrasi alinabiliyor sanirim, bunun ayrintilarini pazartesi sorup ogrenecegim konsolosluga.

daha once sartli kabul ile red yedim egitim gecmisim nedeniyle, bu sefer ingilizce universiteden tam kabul var ama pek bir sey degismeyecegini dusunuyorum yine de.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Ağu 15, 2015 10:11 pm

Basvuru yapamiyorsun. Vize basvurusu yapildiginda pasaportu konsolosluga veriyorsun.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Denizz

Re: Ayni anda iki ulkeye vize icin basvurulabiliyor mu?

Mesaj gönderen Denizz » Cum Şub 03, 2017 11:42 pm

Physiker yazdı:Basvuru yapamiyorsun. Vize basvurusu yapildiginda pasaportu konsolosluga veriyorsun.
Merhaba Gürkan hocam, bu durum hala gecerli mi? Yeni konu açmıştım orda da sordum, eger vize beklerken seyahat etmemiz gerekiyorsa nasil yapabiliriz?
Tesekkurler simdiden yanit icin.

Donald67

Re: Ayni anda iki ulkeye vize icin basvurulabiliyor mu?

Mesaj gönderen Donald67 » Pzr Şub 05, 2017 6:06 pm

Merhaba eğitim geçmişimden dolayı red yedim demişsiniz eğitim geçmişinizde ne var acaba ?