Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TAVSIYEE LAZIM

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
iuengineer

TAVSIYEE LAZIM

Mesaj gönderen iuengineer » Pzt Ağu 03, 2015 1:40 pm

oncelikle merhaba,
su an 20 yasindayim lisans egitimimime almanyada devam etmek istiyorum eger fire vermeden ordaki egitimimi bitirirsem 25 yasinda mezun olucam , diger yandan lisans egitimimi burda bitirip yurtdisinda yuksek lisans yaparsam yine yaklasik ayni yaslarda bitirmis olucam siz olsaniz ne yapardiniz
bolumum elekt-elektronik muhendisligi

Frankfurter

TAVSIYEE LAZIM

Mesaj gönderen Frankfurter » Pzt Ağu 03, 2015 5:14 pm

Lisans egitimine Almanya\'da basla. Aradaki dil faktoru ve Almanya\'da kazanacagin is tecrubesi kaybettigini sandigin 2 sene icin telafinin de otesinde daha kazancli cikmani saglayacaktir.

atalayx6

TAVSIYEE LAZIM

Mesaj gönderen atalayx6 » Pzt Ağu 03, 2015 5:53 pm

25 yasinda ortalama Turkiye ogrencisi gibi CV sahibi olana kadar 28 yaslarinda mezun olup kendini gelistirip guzel bir CV ile hayatima devam etmeyi tercih ederim. @frankfurter\'in da dedigi gibi kazancin daha fazla olur her anlamda..
Sen Tanri degil misin? Adini yargilatma!
Sana Tanri deyince dinimi sorgulatma!
Ya adam et bunlari ya beraber yasatma!
Kani bozuk olanlar 'Turk'um' diyemesinler..

pardon

TAVSIYEE LAZIM

Mesaj gönderen pardon » Pzt Ağu 03, 2015 7:43 pm

Ben gordugum derslerin genelde Turkiye\'de nasil ogretildigine bakarim cesitli universitelerde (Internetten ders notlarini, slaytlarini bulup, sinavlarina vs bakarim). Gordugum kadariyla Turkiye\'de verilen egitim ile ciddi anlamda fark var. Cogu sinavi kendimin sinavlariyla karsilastirdigimda, Turkiye\'deki sinavlar komik duruyor. O sinanan bilgilerle iyi muhendis olmalari zor (muhendislik okudugum icin muhendis dedim). Ayrica ezbere egitim aliyorlar. Benim bir arkadasim Turkiye\'de siradan bir universiteyi 4. bitirdigini soyluyor ama oldukca basit bir yapi statigi sorusunu bile yapamiyor.

Benim tavsiyem kesinlikle butun egitimini Almanya\'da al. Belki biraz daha uzun surer ama sana kazandirdiklari cok daha fazla olur.

iuengineer

TAVSIYEE LAZIM

Mesaj gönderen iuengineer » Pzt Ağu 03, 2015 10:49 pm

tum cevaplar icin tesekkurler