Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya da Yuksek Lisans Hakkinda Genel Bilgiler

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Tem 23, 2015 1:40 pm

Ozellikle teknik bolumlerdeki egitim kalitesi ve diger gelismis ulkelere gore Almanya nin egitim masraflari acisindan cok daha uygun olmasi sebebiyle avrupa genelinde yuksek lisans egitimi icin en cok tercih edilen ulke Almanya dir. Fakat forum sitemizdeki sorulara bakildigi zaman, Turkiye de lisans bitirip Almanya da yuksek lisans hakkinda arastirma yapan uyelerimizin cok yanlis konularda arastirmaya baslamalari bu makaleyi yazma ihtiyacini ortaya cikardi.

Asagidaki linkten makaleyi okuyup, genel sorularinizi bu baslik altinda yoneltebilirsiniz:

http://www.deutschstudent.de/news.php?readmore=75
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Simbiyotikliken

Mesaj gönderen Simbiyotikliken » Prş Tem 23, 2015 2:56 pm

Egitim fakultesi mezunu birisi icin 2,93\'luk bir not ortalamasi sizce yeterli midir? Yok cevriminde 78 puana tekabul ediyor..
"Eger elli uc dakikam olsaydi,” dedi kucuk prens, “bir su pinarina dogru agir agir yururdum.”

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Tem 23, 2015 10:40 pm

Kesin birsey diyemeyiz tabiki makalede yazildigi gibi ama normalde yetmesi gerekiyor.
www.deutschstudent.com

ttbalik

Mesaj gönderen ttbalik » Sal Ağu 04, 2015 8:14 pm

merhabalar,Danismanlik sirketlerinin hepsinden ayri bir ses cikiyor yardimci olursaniz sevinirim.
Temmuzda DEU hukuktan mezun oldum.3.30 gibi bi ortalamam var.ocak donemi icin Almanya\'da yuksek lisansa baslamak istiyorum. Baslangic seviyesinde almancam var. Sartli kabul almak icin ne yapmam lazim, hukuk fakultelerinin dil sartini saglamadan Sartli kabul mumkun mu nasil yol izlemem lazim cozemedim.
bir danismanlik sirketi, hukuk yerine daha kolay kabul eden bi uniye Sartli kabul Alip hazirlik asamasi sirasinda, yani almanyaya gittikten sonra,kendi istedigim Universiteye basvurmanin mantikli oldugunu soyledi.dil Egitimine Basladiktan sonra yani.elime de universite listesi verdi. Sirf birkac ise araci olacagi icin de 700€ istedi.
Neyse.
Bu sekilde giden var midir aramizda? Yardimci olur musunuz

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Ağu 06, 2015 2:54 am

ttbalik siteye hosgeldin, sorunu Almanya\'ya Kadar kisminda ayri bir baslik altinda sorar misin ?
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Dlrgms

Mesaj gönderen Dlrgms » Sal Eki 27, 2015 7:20 pm

wuppertal universitesinin basvuru yazisini okudugumda " Sie wollen in Wuppertal den Bachelor-Studiengang Architektur bzw. Industrial-Design oder den
Master-Studiengang Strategic Innovation in Products and Services studieren?
• Fur diese Studiengaenge ist zuerst der Nachweis der personlichen Eignung durch spezielle Pru-
fungsverfahren zu erbringen. Die Bewerbung um Teilnahme an der jeweiligen Eignungsprufung ist direkt
an den Fachbereich zu richten. Bitte informieren Sie sich auf den Web-Seiten der jeweiligen Faecher uber
Termine, Fristen und einzureichende Unterlagen. Nach erfolgreichem Abschluss dieser fachspezifischen
Prufungsverfahren werden Ihnen die Bewerbungsunterlagen vom Akademischen Auslandsamt per Post
zugeschickt." diye bir yazi var. anladigim kadariyla yuksek lisans icin yeterlilik testi gibi bir sey istiyor ve bu ilgili departmana yollanmaliymis. universitelere gore nc not sisteminin anlatildigi makalede bu universitenin yer almiyor. zaten orda bazi okullarin kendi yetenek testi veya sinaviyla alindigi yaziyordu. ancak bu nasil bi sinav ki ilgili departmana yollanmali diyor yada kendisi yapiyosa sartli kabul olduktan sonra mi bu sinavi yapiyo once mi? eger onceyse nasil giricez cok sacma degil mi? ki wuppertal dil bilgisi istemeden kabul eden universitlerden birisi. bu konuda yardimci olursaniz cok sevinirim.

imre

Mesaj gönderen imre » Cum Eki 30, 2015 1:55 am

Slm wuppertaldaki uniye nasil bir basvuruda bulundun. Kardesim.icin bende wuppertalda uniye basvuruda bulunmam gerekiyorda . Yardimci olursan sevinirim .

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Eki 30, 2015 2:53 am

On kabul aldiktan sonraki surec. Yetenek sinavi istiyorlar dsh sonrasi.
www.deutschstudent.com

Dlrgms

Mesaj gönderen Dlrgms » Cmt Ara 05, 2015 10:37 pm

Henuz basvurmadim suanda arastiriyorum. Bilgileri universitenin kendi sitesinden buldum. Normalde basvurmak cok sikinti degil sanirim belgeleri hazirlayip uni-assistten basvuru yapiliyo anladigim kadariyla. Yanliz biz mimarlik icin biraz karisik yetenek sinavindan dolayi o da. Eger basvurursam yine yazarim eger benden once siz basvurursaniz beni bilgilendirirseniz cok makbule gecer 😊

godfather16

Mesaj gönderen godfather16 » Cmt Oca 16, 2016 5:44 pm

Arkadaslar turkiyede isletmeden 2.49 la mezun oldum 2-3 yil icinde avrupa birligi vatandasi olcam bu surecte turkiyede testdaf yapip vatandas olduktan sonra yuksek lisans basvurusu yapicam sadece almancayla isletme vb. masteri yapabilecegim hangi unileri onerirsiniz ? avrupa birligi vatandasi olmam kabulde sansimi artirirmi ?

Keita

Mesaj gönderen Keita » Cmt Oca 16, 2016 7:39 pm

[quote]godfather16 tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar turkiyede isletmeden 2.49 la mezun oldum 2-3 yil icinde avrupa birligi vatandasi olcam bu surecte turkiyede testdaf yapip vatandas olduktan sonra yuksek lisans basvurusu yapicam sadece almancayla isletme vb. masteri yapabilecegim hangi unileri onerirsiniz ? avrupa birligi vatandasi olmam kabulde sansimi artirirmi ?[/quote]

ab vatandasi olman cok etki etmez. Sayet yukardaki makaleyi okuduysan gercekten zaten sorunun cevabini almis olursun.

godfather16

Mesaj gönderen godfather16 » Pzr Oca 17, 2016 3:11 am

Ingilizce bir bolum secmek sansimi arttirir mi peki arkadaslar ?

Kullanıcı avatarı
dr13agon

Mesaj gönderen dr13agon » Cmt Şub 06, 2016 1:23 pm

[quote]godfather16 tarafindan yazilan metin:

Ingilizce bir bolum secmek sansimi arttirir mi peki arkadaslar ?[/quote]

Buyuk olcude sansini azaltir, cunku uzak dogulular ve hindistanlilar cok yuksek ortalamalarla gelip ingilizce bolumlere yerlesiyorlar.

Ozad2016

Mesaj gönderen Ozad2016 » Pzt Nis 25, 2016 6:28 am

Pakistanda ingiliz dili ve edebiyati bolumu bitirdim almanyada master yapmak istiyorum tabiki puanim da cok yuksek degil 2.23 bu konuda okuduguM yazinizda pakistan Hindistan\'a okuyanlar hakkinda kolaylik var derken onlarin yuksek not ortalamasi ile kayit yaptigini mi demek istediniz ..nasil bir yol izlemem gerekiyor tesekkurler
En son Ozad2016 tarafından Pzt Nis 25, 2016 6:36 am tarihinde düzenlendi, toplamda 0 kere düzenlendi.
Sebep: Yanlis

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Nis 25, 2016 9:36 am

Evet bilhassa ozellikle muhendislik bolumlerinde yuksek ortalamadan oturu Hintli veya Pakistanli ogrenciler kabul edilir. Genel olarak maddi durumlari kotu oldugu icin burs bulmalari gerekmektedir ve burs bulan ogrenciler de zaten cok iyi ortalamaya sahip ogrenciler oluyorlar.
www.deutschstudent.com

Kaiser

Mesaj gönderen Kaiser » Pzr Tem 10, 2016 3:02 pm

Merhaba arkadaslar . Almanya\'da muhendislik alaninda yuksek lisans yapmak istiyorum.Almancam hic yok. Bu yuzden 8-9 ayimi almancaya ayirmak zorundayim belki daha fazla . Benim icin inglizce master programlarina basvuru yapmak daha mi mantikli ? Ingilizcem de mukemmel degil amma hic olmazsa temelim var . Bana ne onerirsiniz arkadaslar ?

ENM

Mesaj gönderen ENM » Çrş Tem 27, 2016 9:56 am

Merhaba arkadaslar

2 kere testdaf sinavina girdim
3434
4434
Aldim. 20.09 da bidaha girecegim.

Istedigim serrifika ile basvuru yapabiliyor muyum? Yoksa tarih sirasi mi gecerli?
4434 ile alacak biyer yok mu beni :(

Bir de, ben pamukkale uni endustri muh mezunuyum. Ortalamam 3.15(2.2 almanyaya gore) Isletme agirlikli dersler gordum.
Master imi biraz makine muh agirlikli yapmak istiyorum eksiklerimi kapatmak icin.

Fakat forumda, aldiginiz derslere gore kabul alindigini okudum. Yani isletme agirlikli bir bolumde sansim daha mi yuksek?

2 yillik is deneyimim var. Erasmus ile 1 yil almanyada kaldim. Siemens te staj yaptim. Turkiyede de stajlarim var. Bu ozellikler makine agirlikli bir bolume kabul almami saglayamaz mi?

Bir de hangi universite sehrinde hem endustri muh egitimi iyi hem de barinma ve sanayi gelismis? Bu konuda bilgisi olan var mi?

Tesekkurler.

duisburger

Mesaj gönderen duisburger » Prş Tem 28, 2016 1:57 am

Endustri muhendisligi gibi yuksek lisans bolumlerine son basvuru tarihi 15 temmuzdu. Bu donemi kacirmis gibi duruyorsun ama bi kac unide yine sor.

ENM

Mesaj gönderen ENM » Prş Tem 28, 2016 7:25 am

Biliyorum acelem yok

seda0909

Mesaj gönderen seda0909 » Cmt Ağu 20, 2016 3:12 pm

[quote]ENM tarafindan yazilan metin:

Merhaba arkadaslar

2 kere testdaf sinavina girdim
3434
4434
Aldim. 20.09 da bidaha girecegim.

Istedigim serrifika ile basvuru yapabiliyor muyum? Yoksa tarih sirasi mi gecerli?
4434 ile alacak biyer yok mu beni :(

Bir de, ben pamukkale uni endustri muh mezunuyum. Ortalamam 3.15(2.2 almanyaya gore) Isletme agirlikli dersler gordum.
Master imi biraz makine muh agirlikli yapmak istiyorum eksiklerimi kapatmak icin.

Fakat forumda, aldiginiz derslere gore kabul alindigini okudum. Yani isletme agirlikli bir bolumde sansim daha mi yuksek?

2 yillik is deneyimim var. Erasmus ile 1 yil almanyada kaldim. Siemens te staj yaptim. Turkiyede de stajlarim var. Bu ozellikler makine agirlikli bir bolume kabul almami saglayamaz mi?

Bir de hangi universite sehrinde hem endustri muh egitimi iyi hem de barinma ve sanayi gelismis? Bu konuda bilgisi olan var mi?

merhaba uni ortlamamazi nasil alman not sistemine ceviriyoruz?
Tesekkurler.[/quote]