Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

jobcenter ve ogrenci ?

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
tornekalo

jobcenter ve ogrenci ?

Mesaj gönderen tornekalo » Sal Tem 21, 2015 10:27 pm

merhaba ben 11 temuzda almanya\'ya geldim suan kiel sehrinde akrabalarimin yaninda kaliyorum..essen duisburg dan sartli kabul almistim.. dil kursum 1 ay sonra baslayacak. burada ki kuzenlerim bana soruyor sen job center dan yararlanabiliyormusun diye? sizin bir bilginiz varmi bu konuda
En son tornekalo tarafından Sal Tem 21, 2015 11:23 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 0 kere düzenlendi.
Sebep: yanlýþ tarih vermiþim
yasamak direnmektir.

Simbiyotikliken

jobcenter ve ogrenci ?

Mesaj gönderen Simbiyotikliken » Sal Tem 21, 2015 11:29 pm

Bende merak ediyorum bu hususu..
"Eger elli uc dakikam olsaydi,” dedi kucuk prens, “bir su pinarina dogru agir agir yururdum.”

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

jobcenter ve ogrenci ?

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Tem 22, 2015 10:39 am

Oncelikle ozel mesaj atmayin lutfen, tekrar hatirlatarak baslayim. Ogrenciler jobcenter dan yararlanamiyor burda(Turkiye den gelenler).
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

fatmacavusoglu

Re: jobcenter ve ogrenci ?

Mesaj gönderen fatmacavusoglu » Çrş Eyl 12, 2018 10:41 pm

Merhabalar ,bulgaristan vatandaşıyım ve mevcutta beni kabul eden bir üniversite yok yüksek lisans eğitimi için avukat olmam sebebiyle de denklik almam gerekiyor çalışabilmem için bu dönemde job center'ın bana kira veya dil kursu yaşama masrafları gibi yardımlarda bulunma ihtimali var mı şuan için hiçbir gelirirm yok ingilizcem var fakat almancam olmaması sebebiyle çalışamıyorum bilginiz var mı şimdiden çok teşekkürler.İyi çalışmalar