Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Sizce LUHdan daha iyi bir uniye gecmeli miyim?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
mba

Mesaj gönderen mba » Cmt Tem 18, 2015 7:47 pm

Iyi gunler arkadaslar. Ben hali hazirda Leibniz Uni Hannoverde 2. donem makina muhendisligi ogrencisiyim. Derslerim bu universitede gayet iyi. Ama aklima takilan bircok soru var ornegin: Ben master secenegimi kendi unimin sartsiz kosulsuz kendi ogrencisiyim diye bana sundugu olanak olarak Hannoverde yapmak istemiyorum. Almanyada yaparsam eger KIT yada Isvicrede ETH Zurich yada EPFL de yapmak istiyorum. Suan okudugum okulda diger TU9 Unileri gibi az cok zor kasan bir okul ben buradan 1 uzerinden 2.5 yada daha iyi uzeri bir ortalama ile mezun olurum olmasina ama mezun oldugumda Hannoverden mezun olmama degecek mi o soruyu cok merak ediyorum. Ders disiplini olsun calisma duzeni olsun az cok bilen birisiyim ama suan okudugum universitede birlikte okudugum ogrencileri gorunce cidden motivasyonum azaliyor ben buradan daha iyilerine layigim diye dusunuyorum. 2013 lise mezunuyum OSSde 15 bindeydim YTU makineyi kazanmistim. Gecenlerde turkiyeden yine benim gibi okumak icin gelen bir arkadasimin bana kurdugu cumle aynen boyle: Sen essek misin YTUyu kazanip Hannover Universitesinde okuyorsun keske KITye RWTH Aachen TU Berline felan gitseydin YTU Hannoverden iyi bir okul dedi... Moralim cidden o gunden sonra sifirlandi resmen. Ve ornegin derslerde felan benimle beraber 2. donem ogrencisi olan bircok ogrenci en basitinden turev almasini bile bilmiyor(!) yada en kotu derslerden 4.0 notlarla gecip doneme devam ediyorlar... KIT yada ETH Zurich gibi okullarda master icin mezun oldugun universitenin forsu, gosterisliligi, prestijliligi not ortalamasina nazaran ne duzeydedir oncelikle onu merak ediyorum. Sahsen Hannover universitesi cok cok zor ve cok cok kotu bir okul degil sonucta TU9 ama yatarak da gecilmiyor bazen cok kasman gerekiyor ama bazen diyorumki madem cok kasacaksam acaba RWTH Aachen a KIT ye TU Berline mi gidip kasmaliyim? Ve kafama takilan bir soru daha var arkadaslar: Bir ogrencinin kac defa uni degistirme hakki vardir Almanya ici genelinde?

pardon

Mesaj gönderen pardon » Cmt Tem 18, 2015 8:40 pm

Memnun degilsen bence degistir, nasil olsa daha basindasin. Derslerini de saydirirsin buyuk ihtimal. ETH Zurich bitirdigin okula gore degerlendiriyormus senin basvurunu. Senin bitirdigin okuldan ETH\'ya giden baskalari varsa, onlarin not ortalamasini ve ETH\'daki basarisini goz onune aliyorlarmis. Daha bilindik universiteden biraz daha kotu ortalama ile kabul alma sansin oluyormus.

baneful

Mesaj gönderen baneful » Pzr Tem 19, 2015 12:33 am

Yani basinda Tu Braunschweig dururken neden hannoveri tercih ettin anlamadim,braunschweigi dusun derim