Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Garantor Belgesi ( Verplichtungserklaerung )

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
demir

Mesaj gönderen demir » Prş Ağu 27, 2009 9:13 pm

zamanin da ben de IKS firmasi ile telefonda girmistik birbirimize. is geregi antalya da idim kadin takti aradigin yer alanya izmire gitmen lazim burasi diyorum gecici ikamet konya ankaradan basvuracam olmaz diyor sen izmire gideceksin. bende kapadim gozumu agustosun ortasiydi gunesden donmus basim azimi bir actim hehe aldim randevuyu.

garantor masalina gelince :) benimki yilan hikayesi idi. arkadaslar para yoksa almanya dan herhangi birisi tabi bu kisi biras ustun uzelliklerde olmasi da gerekiyor. yabancilar dairesi acisinden size kagit uzerinde 600E aylik verebilecek olmasini ispatlamasi gerekiyor yada yanin da kalacaksaniz 400e cekerler sanirim rakami bu isin vardir bir bileni :)

ama turkiyeden garantor gosterecek kisiler anne veya babasindan gosterecekler genelde baba olur garantor :)
ben de babami gostermistim. size bir tiyo vereyim garantor baba ise hanedeki kisi sayisi onemli aileniz sadece size veya sizden baska cocuga bakacak gorunurse iyi olur´.
mesela ben 4 kerdesim ama birisi evli idi biriside calisiyordu ama babamin uzerinde idi ona da calistigi yerden dolgun maasli bir yazi aldim gorusmede kadinin aldigi ilk evraklardan idi.
tavsiyem ortalama 4-5 kisilik bir aile icin ev kendinize ait olacak baba calisiyor varsa 3.bir kardes calissin bir sekilde calistirin :D 5000tl civari gelir gostermeniz vize acisindan buyuk kolaylik olacaktir...

biraz karisik oldu sanirim am karnim ac ne yapayim anlamayan olursa tekrar aciklarim tok karna....

cengaver_s89

Mesaj gönderen cengaver_s89 » Pzt Ağu 31, 2009 6:49 pm

Arkadaslar garantor belgem sonunda geldi. insallah yarin randevu alip en kisa zamanda ogrenci vizesi icin basvuracagim. bir bakarsaniz sevinirim.

[img]http://img5.imageshack.us/img5/2817/garantici.jpg[/img]

su yaziyor:
vom beginn der voraussichtlichen visumsgultigkeit am 20.09.2009 bis zur beendigung des aufenthalts o.g. auslanders/in oder bis zur erteilung des aufenthaltstitels zu einem ander zweck

Bir sorun var mi sizce?

hedosss

Mesaj gönderen hedosss » Pzt Ağu 31, 2009 6:53 pm

benimkinin aynisi sorun yok yani birde arka tarafta (sag alt kosede)isaretli kisimlarida kontrol et orada da sorun yoksa tamdir

Gurhan

Mesaj gönderen Gurhan » Pzt Ağu 31, 2009 7:06 pm

benimki boyle degil ama yine bilen birisi cevaplar, sag alt kosedekilerin bende 2 tanesi isaretliydi benimkine dogru demisti gurkan abi.

cengaver_s89

Mesaj gönderen cengaver_s89 » Pzt Ağu 31, 2009 10:01 pm

bu da sag alt kosede ki isaretlenmis bolum. burdada sorun yoktur insallah.

[img]http://img413.imageshack.us/img413/8259/sagalt.png[/img]

Gurhan

Mesaj gönderen Gurhan » Pzt Ağu 31, 2009 11:58 pm

aynen bu taraf benimde boyle.

baran burak

Mesaj gönderen baran burak » Pzt Eki 05, 2009 9:12 pm

garantorluk isi icin enistem yabancilar polisinden bilgi almis olur olmaz mi diye olur demisler ve bir iki gun icinde cikarmis bu kadar cabukmu cikiyor garantorluk belgesi gurkan abi senin bu konudaki fikrin ne:D

deryasiegen

Mesaj gönderen deryasiegen » Pzt Eki 05, 2009 11:49 pm

[quote]baran burak tarafindan yazilan metin:
garantorluk isi icin enistem yabancilar polisinden bilgi almis olur olmaz mi diye olur demisler ve bir iki gun icinde cikarmis bu kadar cabukmu cikiyor garantorluk belgesi gurkan abi senin bu konudaki fikrin ne:D[/quote]
cikar,benimki ayni gun icinde cikmisti.

baran burak

Mesaj gönderen baran burak » Sal Eki 06, 2009 2:55 pm

abla sen oyle diyorsan bizimkinde de bir sorun cikmaz o zaman:D

baran burak

Mesaj gönderen baran burak » Sal Eki 06, 2009 3:03 pm

[quote]baran burak tarafindan yazilan metin:
abla sen oyle diyorsan bizimkinde de bir sorun cikmaz o zaman:D[/quote] bide abla sunu soyledi enistem bu garantorluk belgesi istekmis istekle garantorluk belgesi arasinda fark yok mu?

baran burak

Mesaj gönderen baran burak » Cmt Eki 31, 2009 7:31 pm

iyi aksamlar herkese arkadaslar bana garantor olacak enistem fakat bazi isleri nedeniyle 1 ay gibi almanyada olmayacakmis paris\'e gidecek garantorluk isi icin ogluna vekalet verse olur mu acaba bu arada teyzemde ogluyla birlikte gidecek yabanci polislere almanyadaki 8 dairelik apartmanlarinin tapusu teyzmeni ustunde acaba kuzenim ve teyzem yabanci polisine gitseler garantorluk belgesini alabilirler mi vekalet verilerek

yorumcu

Mesaj gönderen yorumcu » Pzr Kas 01, 2009 12:20 am

gitmeden once alsin. kendi gitmezse o belgeyi vereceklerini aznnetmiyorum

baran burak

Mesaj gönderen baran burak » Pzr Kas 01, 2009 10:46 am

abi sonucta vekalet veriyor vermeleri gerekir garantorluk belgesini suan tek bekledigim belge garantorluk belgesidir kurban bayrami gelmeden su isi bitirseydik

yorumcu

Mesaj gönderen yorumcu » Pzr Kas 01, 2009 6:42 pm

o zaman gitsin yapabiliyorsa yapsin. ama zannetmiyorum. yuzyuze gorusmek isterler.
enisten suan almanyadaysa kendi gitsin. yoksa bu belgeyi vermezler diye dusunuyorum.
zaten maas bodrolarini gotursun fazla zamaninida almaz.
hee paristeyse o zaman vekaleti dene. baskada sansin yok zaten

baran burak

Mesaj gönderen baran burak » Pzr Kas 01, 2009 7:11 pm

ev tapularini falan goturseler enistemin maas bodrolarini gosterseler olmaz mi yani offf bu is cok can sikiyor adam bir aydan sonra gelir belki almanyaya

yorumcu

Mesaj gönderen yorumcu » Pzr Kas 01, 2009 7:17 pm

suan yurt disindaysa onu belicen. eger taahutname varsa belki olabilir. birseydiyemiyorum ama cok buyuk ihtimal(bence) o belgeyi yakinlarina vermezler. yuzyuze konusmak isterler.
sansizlik. cok basit bir belge ama

baran burak

Mesaj gönderen baran burak » Pzr Kas 01, 2009 7:26 pm

insallah fazla sorun etmezler eger bu belge cikarsa vekaletle bir cok kisi bu konuda bilgili olurlar artik hadi hayirlisi diyip beklemekten baska caremiz yok

didim15

Mesaj gönderen didim15 » Pzt Kas 02, 2009 12:40 am

Merhaba arkadaslar,

garantor olcak kisi sadece evinin tapusunu gosterse yeterli olmaz mi? Hani mumkun oldugunca garantorumu ugrastirmak istemiyorum yok maas bordrosu gelir vergisi ivir zivir :/

nightmare

Mesaj gönderen nightmare » Pzt Kas 02, 2009 1:03 am

[quote]didim15 tarafindan yazilan metin:
Merhaba arkadaslar,

garantor olcak kisi sadece evinin tapusunu gosterse yeterli olmaz mi? Hani mumkun oldugunca garantorumu ugrastirmak istemiyorum yok maas bordrosu gelir vergisi ivir zivir :/[/quote]

Oncelikle siteye hosgeldin..

Garantor olacak kisi kaldigi yerdeki auslanderbehorde(yabancilardairesi) ye aylik veya yillik ne kadar geliri olduguna dair bir belgeyle giderse(tabi senin pasaport bilgilerin,dil kursu veya uni kabul belgesi felan warsa gerekli) vede yeterli gorurlerse yani senin masraflarini karsilayabilecek duzeydeyse gelir durumu zaten hemen werirler (verpflichtungserklarung),uzun surmuyor...Iyi calismalar!

didim15

Mesaj gönderen didim15 » Pzt Kas 02, 2009 1:48 am

hm tesekkur ederim nightmare :) bari garantor konusu sorunsuz olsun :)
saol sana da ii calismalar..

Kilitli