Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bu sene Almanya\'ya gidecekler

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Informatiker

Mesaj gönderen Informatiker » Pzt Tem 06, 2015 11:31 pm

Merhabalar arkadaslar bu sene Almanya\'ya gidecekler konunun altina yazsin. Belki oraya gidince hep beraber bir bulusma ayarlariz veya iletisimde kalir kendimizi yalniz hissetmeyiz.

Ben su an itibariyle LYS yerlestirme sonuclarini bekliyorum. Daha sonra Gottingen\'e Informatik icin basvuracagim. Eger bir problem yasamazsam Gurkan Bey\'in soyledigine gore (nami diger Physiker) ekim ortasi gibi orada olacagim.

Sizde gideceginiz sehri ve bolumu yazarsaniz belki birbirimizden haberdar olma sansimiz olur oralarda😃
Georg-August Universität
Angewandte Informatik

ysFF
İletişim:

Mesaj gönderen ysFF » Sal Tem 07, 2015 12:51 am

Bende Gurkan Bey\'den danismanlik hizmeti aliyorum insallah, cabuk iletisime gecemiyoruz ama bir sekilde donus yapiyor insallah aksaklik vs olmaz. Cok tedirginim.

NRW eyaletinde Bilgisayar Muhendisligi.

atalayx6

Mesaj gönderen atalayx6 » Sal Tem 07, 2015 12:55 am

[quote]deutschlandd tarafindan yazilan metin:

Bende Gurkan Bey\'den danismanlik hizmeti aliyorum insallah, cabuk iletisime gecemiyoruz ama bir sekilde donus yapiyor insallah aksaklik vs olmaz. Cok tedirginim.

NRW eyaletinde Bilgisayar Muhendisligi.[/quote]

Gurkan bey tedirgin olabilecegin son insan bile degil, rahat ol kasma kendini dosyan bu is icin dogru ve emin ellerde ;)
Sen Tanri degil misin? Adini yargilatma!
Sana Tanri deyince dinimi sorgulatma!
Ya adam et bunlari ya beraber yasatma!
Kani bozuk olanlar 'Turk'um' diyemesinler..

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Tem 07, 2015 2:44 pm

Tesekkurler oncelikle. Fakat sanki bu sene gelenlerden cok, Almanya dan gidenlerin sayisinda artis oldu=)
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

erdem9105

Mesaj gönderen erdem9105 » Pzr Tem 19, 2015 5:05 pm

Merhaba, lisans egitimimi makina muh. uzerine TR\' de tamamladim ve yuksek lisans icin TU Clausthal den nisan ayinda sartli kabulu aldim ve 3 agustosta Almanya\' ya gidiyorum. Burdan yapmam gereken her seyi yaptigimi ayarladigimi dusunuyorum ins. gidince bi suprizle karsilasmam. Bu arada site benim icin cok buyuk nimet oldu gercekten cok tesekkur ederim endiselendigim ve ne yapacagimdan emin olmadigim bir cok konuda fikir sahibi olmami sagladiniz artik gidince sayenizde oradaki islerimi kolayca halledebilecegime inaniyorum :)

dragolooo

Mesaj gönderen dragolooo » Pzt Tem 20, 2015 6:27 pm

Arkadaslar merhaba kismet olursa bu hafta sonuclar aciklanacak ve islemlere baslamak istiyorum ama bir kurum ile degil kendi imkanlarimla gitmek istiyorum ilk once ne yapmaliyim okulla mailesmeleyim bu konularda bilgim az yardimci olursaniz cok sevinirim

atalayx6

Mesaj gönderen atalayx6 » Pzt Tem 20, 2015 7:26 pm

[quote]dragolooo tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar merhaba kismet olursa bu hafta sonuclar aciklanacak ve islemlere baslamak istiyorum ama bir kurum ile degil kendi imkanlarimla gitmek istiyorum ilk once ne yapmaliyim okulla mailesmeleyim bu konularda bilgim az yardimci olursaniz cok sevinirim[/quote]

Kendi imkanlarinla gitmek istemen guzel. Istedigin icin mi maddi yonden kendi cabana mecbur oldugun icin mi?

Yanlis anlama eger ne yapman gerektigini henuz biliyorsan derinlemesine internetin basina oturup eline kagit kalem alip arastirman gerek.

Ya da tecrubeli bir danismandan danismanlik alabilirsin durumun varsa.

Ben kendim geldim ama inan bana o stres ve yipratmana degmiyor daha gitmeden beziyorsun.

Kolay gelsin Allah emeklerini bosa cikarmasin
Sen Tanri degil misin? Adini yargilatma!
Sana Tanri deyince dinimi sorgulatma!
Ya adam et bunlari ya beraber yasatma!
Kani bozuk olanlar 'Turk'um' diyemesinler..

dragolooo

Mesaj gönderen dragolooo » Pzt Tem 20, 2015 8:58 pm

amin insallah bosa cikmaz :D istedigim icin kendi sansimi denemek istiyorum ve yarin universiteye ingilizce bir mail yazmayi dusunorum sartlariniz neler paderborn universitesine ingilizce yazsam donerler mi yoksa almanca mi yazmam dogru olur ?

Deniz07

Mesaj gönderen Deniz07 » Pzt Tem 20, 2015 9:03 pm

meraba arkadaslar aklima bi soru takildi burada yerlestigim universite almanyada 2 sene gecerli mi mesela 1 sene almanca alsam oyle girebiliyo muyum istedigim universiteye nasil oluyor yoksa o somester girmeli miyim

maploping

Mesaj gönderen maploping » Pzt Tem 20, 2015 11:07 pm

Burada aldigin kazandi belgesinin gecerlilik suresi 10 yil.

erdem9105

Mesaj gönderen erdem9105 » Sal Tem 21, 2015 3:08 pm

Ben yurdu kontrat isini vs her seyi hallettim bana gonderdikleri listede de yatak mutfak malzemesi temizlik malzemesi vs gibi secenekler vardi oradan bana lazim olanlari secip ucretini de yatirdim ancak merak ettigim sey acaba ben gittigimde istedigim esyalar odada olacak mi yoksa bi yerden alip tasiyacak miyim bilgisi olan varsa bilgilendirirse sevinirim. simdiden tesekkur ederim.

dragolooo

Mesaj gönderen dragolooo » Sal Tem 21, 2015 9:53 pm

Arkadaslar kismet olursa yarin paderborn a maili atcam neler lazim diye maili almancami yazsam daha iyi yoksa ingilizcemi ve tahmini size gore kac gune cevap verirler

yildiz

Mesaj gönderen yildiz » Prş Tem 23, 2015 10:51 pm

Merhaba paderborn universitesi dahil almanyadaki butun universitoere ingilizce mail yazabilirsin. cogunlukla kisa surede mailine cevap verirler. paderborn universitesi international office de calisan birine mail atabilirsiniz.
selamlar