Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

universite kayit

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
aynes

universite kayit

Mesaj gönderen aynes » Sal Haz 23, 2015 6:00 pm

Merhabalar
Turkiye de kazandigimiz universite hakkimizi 2015 temmuz kayitlari icin degil de bir sonraki yil yani 2016 ocak ayinda kayit yapsak tr deki uni hakkimiz ocak ayina kadar yanar mi?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

universite kayit

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Haz 24, 2015 12:28 am

Tr deki uni hakki ile alakasi ne, soru anlasilmiyor.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

aynes

universite kayit

Mesaj gönderen aynes » Çrş Haz 24, 2015 5:34 pm

simdi soyle turkiyede lys sinavi oldu onun sonucuyla bir universite tercihi yapip kazanilacak almanyadaki bir universiteye kayit yaptirirken turkiyede bir universite kazanmis olmamiz gerekiyor evraklarda osys sonuc belgesi olmasi gerektigi icin aksi taktirde almanyadaki universiteye basvuru yapamiyoruz bu seneki almanya universiteleri icin son basvuru tarihi 15 temmuz oldugu icin 15 temmuza kadar degil de bir dahaki sene 15 ocak 2016 icin almanyadaki bir universiteye basvuru yapabilir miyiz kazanmis oldugumuz osys sonuc belgesiyle? cunku normal sartlarda turkiyede universitelere kayit eylul gibi baslayacak ve turkiyede kazandigimiz universiye eylule kadar kayit yaptirmazsak hakkimiz yaniyor turkiyede o yuzden kayit yaptirmadigimiz icin ayni osys sonuc belgesiyle ocakta basvuru yapabilir miyiz?

Elvenking

universite kayit

Mesaj gönderen Elvenking » Çrş Haz 24, 2015 10:03 pm

[quote]aynes tarafindan yazilan metin:

simdi soyle turkiyede lys sinavi oldu onun sonucuyla bir universite tercihi yapip kazanilacak almanyadaki bir universiteye kayit yaptirirken turkiyede bir universite kazanmis olmamiz gerekiyor evraklarda osys sonuc belgesi olmasi gerektigi icin aksi taktirde almanyadaki universiteye basvuru yapamiyoruz bu seneki almanya universiteleri icin son basvuru tarihi 15 temmuz oldugu icin 15 temmuza kadar degil de bir dahaki sene 15 ocak 2016 icin almanyadaki bir universiteye basvuru yapabilir miyiz kazanmis oldugumuz osys sonuc belgesiyle? cunku normal sartlarda turkiyede universitelere kayit eylul gibi baslayacak ve turkiyede kazandigimiz universiye eylule kadar kayit yaptirmazsak hakkimiz yaniyor turkiyede o yuzden kayit yaptirmadigimiz icin ayni osys sonuc belgesiyle ocakta basvuru yapabilir miyiz?[/quote]
Hocam Universiteye bir e-posta atmanizda yarar var kit(karlsruhe instute of technology) ornegin belgeleri 15 temmuza kadar istiyor ama osys sonuc belgesini 1 agustosa kadar gonderebiliyorsunuz.

RockFilozofu

universite kayit

Mesaj gönderen RockFilozofu » Prş Haz 25, 2015 12:47 am

Ben Turkiye"de okula kayit olup geldim buraya ayrica Turkiye"de ki okulumu dondurdum.Turkiye"de ise Eylul"de kayit yaptirman gerekli yoksa yaniyor hakkin bildigim kadariyla.Benim izledigim yolu izleyebilirsin ancak kayit yaptirip dondurmak en iyisi hem riske atmamis olursun daha iyi olur bence tabi ki arkadaslarin da gorusleri vardir.Yanlis oldugum noktalar varsa af olup duzeltilirse sevinirim.