Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bisiklet Tur Rotalari ( Essen )

Kultur Sanat & Moda Muzik
Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Mar 21, 2016 7:50 pm

Yazin gelmesiyle havalar kismende olsa biraz daha sicak olmaya basladi nihayet. Bisikleti olanlar ve kisin soguk oldugundan sikayet edip bir turlu bisiklet turu yapamayanlar, bu yazi iyi degerlendirebilirler.

Essen 2017 Yesil Avrupa Baskenti secildi.
Bisiklet yollari ve guzargahlari acisindanda kent yonetimi son yillarda buyuk yatirimlar yapti.

Eski kanallarin ve endustriyel yerlesimleri, yapisal degisim ile muzelere, park, bahce ve bisiklet tur guzargahlari kapsaminda yeniden halka kazandirildi.

Asagidaki uzantida Essen kentinde yapabileceginiz harika bisiklet turlarinin detayli aciklamalarini bulabilirsiniz:

http://www.neuewegezumwasser.de/essener ... loads.html

Benimde *** *** yaptigim guzargahi tavsiye olarak verebilirim.

[center]
Tavsiye 1[/center]

Essen sehir merkezinden Ruttenscheid - Baldeneysee ( nehir uzerine kurulu Hidroelektrik santralini gorebilirsiniz. ) buradan nehir kenarindan sirayla - Werden - Essen Kupferdreh ( burada eski ahsap koprunun ustunden gecin ve bos bank bulursaniz manzaranin tadini cikarin. Ayrica burada kano veya bot kiralayabilirsiniz. - Essen Holthausen - Essen Uberruhr - Essen Steele Ost - Steele - Essen Kray ve Turk konsoloslugunun unudeki "Am Zhenthof" caddesi uzerinden dosdogru Essen Rathaus\'un onune cikabilirsiniz.

Sure ortalama hizda, ufak aralarla 4-5 Saat.

yorulanlar ve erken donmek isteyenler icin guzargahlar uzerinden birden fazla tren istasyonu var.Buralardan Bochum-Dortmund istikametine veya Essen-Duisburg istikametine S-Bahn hatlari mevcut.

Essen Werden
Essen Kupferdreh
Holthausen
Steele Ost / Steele
Essen Kray Sud

[center]
tavsiye 2 [/center]

Essen Berliner Platz \'dan kosu ve bisiklet yolu uzerinden ( Grune Mitte\'den Universite\'ye dogru giderken yeni yapilan binilarin arkadasinda)
yahut Berliner Platz\'dan asagi dogru universite kampusune gelmeden trafik isiklarinin oldugu yerdeki yaya koprusune cikarak);

Oberhausen - Duisburg
ya da
Mulheim an der Ruhr - Duisburg istikametine levhalari takip ederek Duisburg\'a kadar kesintisiz bisiklet turu yapabilirsiniz.

Mulheim\'da sehir icini ve eski carsisini ( Alsstadt) bisikletle gezebilir, tarihi belediye binasi ve 1800 ortalarinda bitirilen su kanali kiyisindan Duisburg\'a kadar guzel bir tur yapabilirsiniz.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

ysFF
İletişim:

Mesaj gönderen ysFF » Pzt Mar 21, 2016 8:23 pm

Bisikletler neden bu kadar pahali? 250 eurodan ucuz bisiklet bulamadim. Yok mudur ucuza yada bekese bisiklet edinmenin bir yolu :/

jobbabemeek

Mesaj gönderen jobbabemeek » Pzt Mar 21, 2016 9:17 pm

[quote]yusufaydin tarafindan yazilan metin:

Bisikletler neden bu kadar pahali? 250 eurodan ucuz bisiklet bulamadim. Yok mudur ucuza yada bekese bisiklet edinmenin bir yolu :/[/quote]

Neredesin bilmiyorum ancak ikinci el bisiklet satan dukkanlar vardir illa ki, oralardan bulabilirsin. Ben Berlin\'de ufak bir dukkandan ikinci el bisikleti 150\'ye almistim mesela, bir sene boyunca da ucretsiz servis imkani var. Yalniz calinti olup olmadiklari konusunda guvence istemelisin. Bisikletlerin seri numaralari olur, oradan da kontrol edebiliyorsun, kendi ismine kayit ettirebiliyorsun...vs. Gerci dukkanlarda pek calinti bisiklet olmuyor.

40-50 euro gibi rakamlara da bulabilirsin etraftan, ozellikle Flohmarkt\'lardan ya da belirli bolgelerden ancak bunlar calinti oluyor. Mesela polis bir sebepten seni durdursa bisikleti sen calmis gibi gozukursun, sonra anlat derdini anlatabilirsen. Tabii bir de baskasinin magdur oldugu durumdan sen faydalanmaya calisiyorsun, bu da pek etik bir davranis degil bence :)

Ha bir de belese bisiklet de bulunabiliyor sanirim. Mesela bir arkadasim etrafa haber saldi, bir yerlerden ilanlar falan vermis "beles bisiklet ariyorum" diye. Birkac gun icerisinde de sehirden ayrilacak olan birisi ilana cevap vermis, al benim bisikleti kullan seklinde. Gayet de guzel bir bisikleti var simdi. Arastirmak gerek.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Mar 21, 2016 9:56 pm

decathlon\'da 170 Euro\'ya guzel dag bisikletleri mevcut.

ebay kleinanzeigen sitesinde de ikinci el bisikletlere bakabilirsin.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari