Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Duisburg-Essen Kabul

Nordrhein-Westfalen eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
YavuzP

Duisburg-Essen Kabul

Mesaj gönderen YavuzP » Prş Haz 18, 2015 11:45 am

Herkese Merhaba,
Istanbul Universitesinde Endustri Muhendisligi okuyorum. 3.donem icin Duisburg-Essen universitesinde erasmus kazandim. Bunun yaninda 1.donem icin de kendim bavurdum. Alman vatandasiyim, liseyi turkiyede bitirdim ama yos sinavimi abitur notuna cevirdirtim. Sizce 1.doneme kabul edilirsem kayidimi yaptirmali miyim yoksa erasmustan sonra 4.donemde yatay gecis yapmaya mi calismaliyim? Hangisinde sanaim daha yuksek olur?
Iki durumdaya turkiyede verdigim sinavlari sayiyorlar.
Cevaplariniz icin simdiden tesekkur ederim.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Duisburg-Essen Kabul

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Haz 18, 2015 11:33 pm

Eger erasmus sonrasi buraya gecis hakkini TR\'deki universite onayliyorsa, en sancisiz bu sekilde gecis yapabilirsin.

Cukurova Uni\'den bu sekilde gecis yapan bir kac kisi taniyordum, Duisburg\'da teknik bir bolumde okuyorlardi onlarda ve bolumu ingilizce olarak bitirdiler.

Erasmus sonrasi gecis yapman yabanci kontenjaninda olacagindan sana avantaj saglar, aksi halde normal basburu yaparsan Alman vatandasi olarak sayilacagindan NC (varsa) + kontenjan sorunu olabilir.

Akademisches Auslandsamt ile yazisabilirsin diye dusunuyorum Almancan varsa.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari