Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

2 uni.de Doktoraya kayitli olamama

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
death_glory

2 uni.de Doktoraya kayitli olamama

Mesaj gönderen death_glory » Pzr Haz 14, 2015 9:26 pm

Merhaba arkadaslar, sikintimi en kisa sekilde ozetlemeye calisacagim.

Annemle babam akraba oldugu icin zihinsel sorunlarim var. Almanyada doktoraya basladigim enstituye kayit icin verdigim CV\'mde Turkiyede hala doktoraya kayitli oldugum yaziyor olmasi nedeniyle kaydimi gerceklestirmediler cunku 2 uni.de Doktora yapmaya musade edilmiyormus. Zihinsel engel sahibi olmasam CVme bunu yazmamayi akil edebilirdim ama bu da rabbimin takdiri.

Turkiyedeki yeni duzenlemeye gore de hicbir sekilde yuksekogrenimden silinmiyorsunuz, gerekirse rektore yazili olarak kufur ederim dedim ama muhtemelen atilmayip disiplin cezasi alma ihtimalim var.

Neden kayit sildirmek icin basvurmadigimi da soracak olursaniz, hem universiteye sahsi olarak gitmek gerekiyor; hem de ayrilirken danismanim ve abd baskanina NANiK yaptigim icin suan kendilerinden herhangi bir evragimi imzalamalarini talep etmem sozkonusu degil.

Sonuc olarak almanyadaki enstitu benden turkiyedeki uni.de ogrenci olmadigima dair resmi bir evrak istiyor ve ben cok caresizim :( var mi benzer bir sikinti yasayip da cozmus olan bir musluman? kalin saglicakla.