Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

SANIRIM DERTLESMEYE IHTIYACIM VAR

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
Ethem

Mesaj gönderen Ethem » Prş May 21, 2015 6:09 pm

Dostum cidden oraya gidebilmeyi basardin ve suan ders calismiyor musun? :)

Ben her gun kafayi yiyorum vizeyi ya vermezlerse diye.O vizeyi bir alabilsem, uyumam, yemem calisirim ogrenirim Almanca\'yi.Suan gercekten cok sanslisin.Bu sansini geri tepme, calis.

Bak millet oraya gidebilmek icin neler cekiyor.Etme gozunu seveyim, depresyonda olman veya kotu hissetmen normal yani sonucta farkli bir ulkedesin ama biraz disini sikmalisin.
...

Chandelier

Mesaj gönderen Chandelier » Prş May 21, 2015 9:13 pm

Madem oyle psikolojik destek al. Muhtemelen Turkiye\'deyken de caliskan birisi degildin. Bizim soyleyeceklerimiz bir yere kadar. Hatta yanlis bile yonlendirilebilirsin.

helios

Mesaj gönderen helios » Prş May 21, 2015 9:50 pm

[quote]Chandelier tarafindan yazilan metin:

Madem oyle psikolojik destek al. Muhtemelen Turkiye\'deyken de caliskan birisi degildin. Bizim soyleyeceklerimiz bir yere kadar. Hatta yanlis bile yonlendirilebilirsin.[/quote]

Keske hic yardimci olmasaydin diye tepki verdim okuyunca.. Ama yine de motive edici oldu. "Yok artik tanimadigim biri sadece su durumum icin boyle bi ongoru yapmis" diye destek verdi bana.

Tesekkur Ederim :)

helios

Mesaj gönderen helios » Prş May 21, 2015 9:54 pm

[quote]Ethem tarafindan yazilan metin:

Ben her gun kafayi yiyorum vizeyi ya vermezlerse diye.O vizeyi bir alabilsem, uyumam, yemem calisirim ogrenirim Almanca\'yi.Suan gercekten cok sanslisin.Bu sansini geri tepme, calis.

Bak millet oraya gidebilmek icin neler cekiyor.Etme gozunu seveyim, depresyonda olman veya kotu hissetmen normal yani sonucta farkli bir ulkedesin ama biraz disini sikmalisin.[/quote]

Gercekten tesekkur ederim yani kisaca eyvallah dostum! Haklisin bende vize icin cok beklemis baya stres olmusdum. zaman hatta semester kaybettim. Ve cidden haklisin sacmaliyorum! Bahanelere de siginmaya niyetim yok. Eyvallah tekrar. Insaallah sana da vizen gelir kisa zamanda!! :help :)

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş May 21, 2015 11:34 pm

gayet normal ve cogu kisinin yasadigi problemler.Ilk donemler en zor donemler.Ders calisma isteginin olmamasini anlayabilirim ama dersleri kacirmamalisin.Yabanci dil konusunda cok yeteneksiz bir insanim , kursu hic aksatmadim ve verilen odevler disindada ekstra bir sey yapmadan 10. ayda 15 puan almistim.Yani testdaf , haziligi iyi yaptiktan sonra gecilmeyecek bir sinav degil. Kendini motive etmekten baska yapacak biseyin yok.

Chandelier

Mesaj gönderen Chandelier » Cum May 22, 2015 1:09 am

[quote]helios tarafindan yazilan metin:

Madem oyle psikolojik destek al. Muhtemelen Turkiye\'deyken de caliskan birisi degildin. Bizim soyleyeceklerimiz bir yere kadar. Hatta yanlis bile yonlendirilebilirsin.[/quote]

Keske hic yardimci olmasaydin diye tepki verdim okuyunca.. Ama yine de motive edici oldu. "Yok artik tanimadigim biri sadece su durumum icin boyle bi ongoru yapmis" diye destek verdi bana.

Tesekkur Ederim :)[/quote]

Depresyona girip girmedigini sorgular duruma dusen insanin psikolojik destek almasinda ne yanlis var?

Meraktan soruyorum, Turkiye\'deyken caliskan bir ogrenci miydin de Almanya\'ya gelince isler degisti?

helios

Mesaj gönderen helios » Cum May 22, 2015 1:21 am

Depresyona girip girmedigini sorgular duruma dusen insanin psikolojik destek almasinda ne yanlis var?

Meraktan soruyorum, Turkiye\'deyken caliskan bir ogrenci miydin de Almanya\'ya gelince isler degisti?[/quote]

Basarisiz degildim kesinlikle!! Turkiyede hangi unide okuyup geldigim vs bunlarin aciklamasini yapmiycam bile. neyse ama bu konuda hic tevazu yapmiycam.
Insanlar bazen kendiyle ayni durumda olan kisilerle konusmak fikir almak isterler ya iste benim durumum da aynen oyle. Sanirim sen hic gelmedin buralara? Bir tek senden bu sekilde direkt bir olumsuz tepki aliyorum- Ve ben bu cevabini gercekten olumsuz diye nitelendiricem artik. Cunku benim istedigim benimle ayni seyleri yasamis insanlardan fikir almakti. Sadece yargilamaya ve irdelemeye calisan insanlardansan lutfen uzak dur basliktan. Cunku turkiyede baya var o tiplerden hani sadece yargilayip kestirip atip surekli sorgulayan. Umarim oyle biri degilsindir. Cunku karsindakine hic fayda saglamiyor bu! Yanlis anlamani istemem ancak rica ediyorum yorum yazma cunku gercekten geriliyorum cevap verirken size,

Tesekkur ederim

helios

Mesaj gönderen helios » Cum May 22, 2015 1:25 am

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

gayet normal ve cogu kisinin yasadigi problemler.Ilk donemler en zor donemler.Ders calisma isteginin olmamasini anlayabilirim ama dersleri kacirmamalisin.Yabanci dil konusunda cok yeteneksiz bir insanim , kursu hic aksatmadim ve verilen odevler disindada ekstra bir sey yapmadan 10. ayda 15 puan almistim.Yani testdaf , haziligi iyi yaptiktan sonra gecilmeyecek bir sinav degil. Kendini motive etmekten baska yapacak biseyin yok.[/quote]

Evet geldigimde birkac sorunla karsilastim ve bu durum dagilmama neden oldu. Okulum falanda direk baslatmadi 1 ay beklettiler o sirada da kaldigim yerle alakali ciddi sorunlarla karsilastim bunlar beni biraz yordu. Su an hic bir sorunum yok 2 hafta once istanbula gittim ailemle vakit vs gecirince biraz da o nedenle dagildim sanirim. Ama gercekten tesekkur ederim. Tam olarak duymak istedigim seyleri yazmissiniz. Tekrar tesekkur ederim desteginiz icin. :ap

Chandelier

Mesaj gönderen Chandelier » Cum May 22, 2015 2:09 am

Meraktan soruyorum, Turkiye\'deyken caliskan bir ogrenci miydin de Almanya\'ya gelince isler degisti?[/quote]

Basarisiz degildim kesinlikle!! Turkiyede hangi unide okuyup geldigim vs bunlarin aciklamasini yapmiycam bile. neyse ama bu konuda hic tevazu yapmiycam.
Insanlar bazen kendiyle ayni durumda olan kisilerle konusmak fikir almak isterler ya iste benim durumum da aynen oyle. Sanirim sen hic gelmedin buralara? Bir tek senden bu sekilde direkt bir olumsuz tepki aliyorum- Ve ben bu cevabini gercekten olumsuz diye nitelendiricem artik. Cunku benim istedigim benimle ayni seyleri yasamis insanlardan fikir almakti. Sadece yargilamaya ve irdelemeye calisan insanlardansan lutfen uzak dur basliktan. Cunku turkiyede baya var o tiplerden hani sadece yargilayip kestirip atip surekli sorgulayan. Umarim oyle biri degilsindir. Cunku karsindakine hic fayda saglamiyor bu! Yanlis anlamani istemem ancak rica ediyorum yorum yazma cunku gercekten geriliyorum cevap verirken size,

Tesekkur ederim[/quote]

Sen beni cok yanlis anladin sanirim. Kirdiysam kusura bakma. :)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum May 22, 2015 2:36 am

Dusseldorf bulusmasina bekleriz seni :))
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Jamir

Mesaj gönderen Jamir » Cum May 22, 2015 5:17 am

daha 3 aydir almanyadasin alisma sureci geciriyorsun emin ol bu tarz sorunlari yurtdisina cikan cogu ogrenci yasiyordur. oncelikle gozunde birseyleri cok buyutme, neden dil ogrenmen gerektigini sorgula (sadece dil sinavini gecmek icin degil tabiki), endisenin ve stresin olcusunu kacirip seni bloke etmesine izin verme tam tersi bunlari yararina kullanmaya calis, eylul ayindaki sinava cok odaklanmadan gunluk haftalik planlar yapip onlari gerceklestir once.
gdld

baneful

Mesaj gönderen baneful » Cum May 22, 2015 10:10 am

Dostum yaklasik 2015 in basindan beri almanyadayim,ilk 1 ay ev bulamadigim icin(ingilzice-almanca yok)pansiyonda 1 ayligi 650 euroya kaldim,vizem gec gelmisti 1 ay kursa gec gittim hep bir stress vardi icimde sinivda kalicagim diye cunki wintersemesterda baslamak istiyordum,neyseki a2 yi 4 gibi sinir puanla gecmis(1puanla sadece),simdi b2.1 deyim (2 hafta sonra goethede b2 sinavim vardeneme amacli) b2.1in sinavi 3 hafta sonra insallah onuda gecicegim dshids gecicegim,yani sana soylrmek istedigim hepimiz zorluklar yasadik,onemli olan ilersini dusunmek,Ben ilerisini dusununce cok motive oluyorum burda yapmamiz gerek tek sey dayanmak.

helios

Mesaj gönderen helios » Cum May 22, 2015 2:02 pm

[quote]Staatsmann tarafindan yazilan metin:

Dusseldorf bulusmasina bekleriz seni :))[/quote]

Bende cok isterim aslinda ama bana baya uzak nasil gelicem nasil donebilicem diye dusundum :) Insaallah su sinavi hallettikten sonra frankfurta gelirsem katilirim bi daha ki donemlerde yaptiginiz organizasyonlara. en azindan daha yakin oluyor sehir olarak :) ;)

helios

Mesaj gönderen helios » Cum May 22, 2015 2:04 pm

[quote]Jamir tarafindan yazilan metin:

daha 3 aydir almanyadasin alisma sureci geciriyorsun emin ol bu tarz sorunlari yurtdisina cikan cogu ogrenci yasiyordur. oncelikle gozunde birseyleri cok buyutme, neden dil ogrenmen gerektigini sorgula (sadece dil sinavini gecmek icin degil tabiki), endisenin ve stresin olcusunu kacirip seni bloke etmesine izin verme tam tersi bunlari yararina kullanmaya calis, eylul ayindaki sinava cok odaklanmadan gunluk haftalik planlar yapip onlari gerceklestir once.[/quote]

Gercekten cok tesekkur ederim Jamir. Tavsiyelerini okuyup kulak ardi etmedigime emin olabilirsin. Bu durumu lehime cevirmek en akillica adim olucak dedigin gibi :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum May 22, 2015 2:17 pm

sadece basligi okudum ve aklima tek bir soru geldi: icekmi?
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

helios

Mesaj gönderen helios » Cum May 22, 2015 2:23 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

sadece basligi okudum ve aklima tek bir soru geldi: icekmi?[/quote]

ahahhaha sesli guldum sayende :D :D ayran varsa gelirim duisburga :yummy

helios

Mesaj gönderen helios » Cum May 22, 2015 2:24 pm

[quote]baneful tarafindan yazilan metin:

Dostum yaklasik 2015 in basindan beri almanyadayim,ilk 1 ay ev bulamadigim icin(ingilzice-almanca yok)pansiyonda 1 ayligi 650 euroya kaldim,vizem gec gelmisti 1 ay kursa gec gittim hep bir stress vardi icimde sinivda kalicagim diye cunki wintersemesterda baslamak istiyordum,neyseki a2 yi 4 gibi sinir puanla gecmis(1puanla sadece),simdi b2.1 deyim (2 hafta sonra goethede b2 sinavim vardeneme amacli) b2.1in sinavi 3 hafta sonra insallah onuda gecicegim dshids gecicegim,yani sana soylrmek istedigim hepimiz zorluklar yasadik,onemli olan ilersini dusunmek,Ben ilerisini dusununce cok motive oluyorum burda yapmamiz gerek tek sey dayanmak.[/quote]

Tebrik ederim basarilarinin devamini dilerim umarim halledersin ve tabi umarim ben de hallederim su sinavi!! Benim kursumda seviyeler arasinda sinav falan gerekmiyo aslinda cok da ciddi bi kurs oldugunu da soyleyemem zaten kurs da beni olumsuz etkiledi. Biraz once Goethe`ye yazdim onlardan cevap bekliyorum bakalim degisicem kursumu. :help

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum May 22, 2015 2:28 pm

ahahhaha sesli guldum sayende :D :D ayran varsa gelirim duisburga :yummy[/quote]

yanina cikufte de yugururuk:) Hep ayran icme ama uykun gelir, koyun gibi olursun.;)
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

helios

Mesaj gönderen helios » Cum May 22, 2015 2:31 pm

ahahhaha sesli guldum sayende :D :D ayran varsa gelirim duisburga :yummy[/quote]

yanina cikufte de yugururuk:) Hep ayran icme ama uykun gelir, koyun gibi olursun.;)[/quote]

Himm cigkofte varsa eyaletleri asar gelirim sevgili danismanim :) Saka bi yana omrumuz yeter bide su sinavi gecersem ahh bide frankfurta gidebilirsem gelicem yaniniza bi gun koyun gibi olmadan (:

Ethem

Mesaj gönderen Ethem » Cum May 22, 2015 3:12 pm

[quote]Ethem tarafindan yazilan metin:

Bak millet oraya gidebilmek icin neler cekiyor.Etme gozunu seveyim, depresyonda olman veya kotu hissetmen normal yani sonucta farkli bir ulkedesin ama biraz disini sikmalisin.[/quote]

Gercekten tesekkur ederim yani kisaca eyvallah dostum! Haklisin bende vize icin cok beklemis baya stres olmusdum. zaman hatta semester kaybettim. Ve cidden haklisin sacmaliyorum! Bahanelere de siginmaya niyetim yok. Eyvallah tekrar. Insaallah sana da vizen gelir kisa zamanda!! :help :)[/quote]

Ne demek :) Insallah.Duzelirsin, sikma canini.
...