Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Sozialversicherungausweis

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
Santa

Mesaj gönderen Santa » Prş May 14, 2015 3:31 pm

Arkadaslar merhabalar! Bilenlerden cevap bekliyorum:

Bu Sozialversicherung ne ola ki? A/T 11 zimbirtisi degil, di mi? Nereden ve ne kadar surede alinir? Surasi mi ilgileniyor bununla: http://www.deutsche-rentenversicherung. ... _node.html

\'\'Eve postayla gelmistir!\'\' demeyin. Bize oyle bir bilgi gelmedi:)

Icinde bulundugum durumun ozeti: Ogrenciyim ve daha once almanya\'da hic calismadim. Simdi HIWI olarak ise baslayacagim. Kontrakt yapmak icin gereken belgelerden biri de \'\'Kopie des Sozialversicherungausweis\'\'.

Hadi bakalim, engin bilgilerinizi benimle paylasin lutfen. Bu isi acil cozmem gerekiyor. Internetten de arastirdim ama burasi candir tabi ki. Birinin bana bu isi turkce aciklamasina ihtiyacim var.

Tekrar selamlar!

Sizin Santa\'niz:)

Jamir

Mesaj gönderen Jamir » Prş May 14, 2015 3:51 pm

sigortani veya internet adresini paylastigin Deutsche Rentenversicherungu ariyorsun Sozialversicherungausweise ihtiyacin oldugunu soyluyorsun onlar senin adresine gonderiyorlar. sigortanda aktarmali olarak Deutsche Rentenversicherungu arayacagi icin uzun surebilir direk DR yi aramani tavsiye ederim.
gdld

Santa

Mesaj gönderen Santa » Prş May 14, 2015 4:10 pm

Tesekkur ediyorum Jamir