Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize basvurusu

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Baba yaga

Vize basvurusu

Mesaj gönderen Baba yaga » Pzt Nis 27, 2015 5:57 pm

Merhaba arkdaslar uzun suredir burayi takip ediyorum aklimda neler yapacagim yavas yavas olusmaya basladi simdi aklima takilan ve sitede cevabini bulamadigim bir kac soru var

1 turkiye\'de vize basvurusu yaparken dil kursu basvurusu mu yoksa ogrenci vizesi mi almak daha kolay?
2 lise ortalamam 65 70 arasi bisey dil kursu icin basvursam buna bakarlar mi
3 dil kursu bittikten sonra orda universite egitimine baslamak istiyorum tesdafi gecsem sadece yeterli olur mu yoksa turkiye\'de ki egitim gecmisime bakarlar mi?
4 sonuncu soru olarakta bayadir arastiriyorum dil kursu yurt aylik gider dahil 35 40 bin tl arasi para cikiyor bu para oraya gore normal mi yoksa asagi cekilebilir mi cekilirse ne kadar?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Vize basvurusu

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Nis 27, 2015 7:26 pm

1- ogrenci vizesi daha kolay. Dil kursu icin sansin cok dusuk olur vize acisindan. Dil kursu vizesi alsan da vize bitiminde tekrar Turkiye ye donup yeniden vize basvurusu yapman gerekir.
2- bakarlar
3- Okuyacagin bolume bagli.
4- Senelik bir ogrencinin gideri 8000 euro civari o sekilde hesap edebilirsin.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Baba yaga

Vize basvurusu

Mesaj gönderen Baba yaga » Pzt Nis 27, 2015 7:46 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

1- ogrenci vizesi daha kolay. Dil kursu icin sansin cok dusuk olur vize acisindan. Dil kursu vizesi alsan da vize bitiminde tekrar Turkiye ye donup yeniden vize basvurusu yapman gerekir.
2- bakarlar
3- Okuyacagin bolume bagli.
4- Senelik bir ogrencinin gideri 8000 euro civari o sekilde hesap edebilirsin.[/quote]

Sagol baskan :)