Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Diploma puani sorunu.

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
K4R4K4Y4

Diploma puani sorunu.

Mesaj gönderen K4R4K4Y4 » Pzt Nis 20, 2015 1:25 am

Merhaba arkadaslar ben liseden 3 sene once mezun oldum okul ile hic alakasi olmayan birisiydim ve bunun degerini simdi anlamaya basladim. Diploma notum 48 veya 49 diploma puani cok mu onemli Almanya icin? Sadece LYS\'den kazansak yeterli mi? Acikcasi benim icin sehir pek onemli degil genelde ucuz ve sakin sehirleri tercih ediyorum. Veya ilk basta kotu bir universite ile baslayip normal bir universiteye gecilir mi ders notlarina gore?

DeadShot

Diploma puani sorunu.

Mesaj gönderen DeadShot » Sal Nis 21, 2015 12:22 am

Bu sorunun cevabini sahsen ben de merak ediyorum, insallah diplomayi fazla onemsemeyip LYS sonucuna bakiyorlardir.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Diploma puani sorunu.

Mesaj gönderen Physiker » Sal Nis 21, 2015 2:54 am

Sadece LYS ye bakiyorlar. Fakat vizede sorun yasayabilirsin. Lise ortalamanin dusuk olmasi ve 3 yil ara vermis olman sebebiyle cok iyi bir egitim gecmisi gostermiyorsun. Konsoloslugun vize asamasinda en cok dikkat ettigi sey bu. Asagidaki linkte gerekli bilgileri tekrardan kontrol edebilirsin:

http://www.deutschstudent.de/news.php?readmore=89
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

K4R4K4Y4

Diploma puani sorunu.

Mesaj gönderen K4R4K4Y4 » Sal Nis 21, 2015 12:41 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

Sadece LYS ye bakiyorlar. Fakat vizede sorun yasayabilirsin. Lise ortalamanin dusuk olmasi ve 3 yil ara vermis olman sebebiyle cok iyi bir egitim gecmisi gostermiyorsun. Konsoloslugun vize asamasinda en cok dikkat ettigi sey bu. Asagidaki linkte gerekli bilgileri tekrardan kontrol edebilirsin:

http://www.deutschstudent.de/news.php?readmore=89
[/quote]

Merhaba hocam ben gecen sene Rusya\'daydim egitim amacli acaba ogrenci belgelerimide sunmalimiyim onlara? 2013 de lisden mezun olmustum. Acaba bu belgeleri sunmam ve Pasaportta Rusya vizesi olmasinin bir faydasi olur mu?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Diploma puani sorunu.

Mesaj gönderen Physiker » Sal Nis 21, 2015 1:01 pm

Tabiki faydasi olur ama Rusya da okulu neden biraktigini cok iyi aciklaman gerekiyor konsolosluga.
www.deutschstudent.com

K4R4K4Y4

Diploma puani sorunu.

Mesaj gönderen K4R4K4Y4 » Prş Nis 23, 2015 2:57 pm

Tabiki faydasi olur ama Rusya da okulu neden biraktigini cok iyi aciklaman gerekiyor konsolosluga.[/quote]

Merak ettigim bir kac soru daha var hocam.

Acaba oraya hangi yolla gidebilirim suan Almancam a1 seviyesinde.
Almanya\'da universitenin bedava hazirlik kurslari var mi?
Oraya hangi programlarla gidebilirim Almanca ogrenmek ve Aile yaninda konaklamak vs?
Uygun yollar ariyorum cunku zaten 8 bin euro blok hesap gosteremiyecegim arkadasim garantor olacak.

K4R4K4Y4

Diploma puani sorunu.

Mesaj gönderen K4R4K4Y4 » Çrş Nis 29, 2015 12:36 pm

Tabiki faydasi olur ama Rusya da okulu neden biraktigini cok iyi aciklaman gerekiyor konsolosluga.[/quote]

Birde hocam baska bir sitede bir kisi ile karsilastim Almanya\'ya dil kursuna gidiyormus 4 kur 880 euro oduyecekmis gercekten boyle uygun fiyatlara kurslar var mi? Bu kurstan sonra universite egitimine baslanir mi? Ayrica hic bedava kurs var mi? Birde nasil garantor bulabilirim?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Diploma puani sorunu.

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Nis 29, 2015 2:56 pm

Bedava kurs yok, 4 kur 800 cok iyi bir fiyat. dsh sinavini gecince egitime baslanilir. Garantoru Almanya dan arayacaksin.
www.deutschstudent.com