Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanca Ogrenimi

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
tufan123456789

Almanca Ogrenimi

Mesaj gönderen tufan123456789 » Prş Nis 16, 2015 8:42 pm

Merhabalar Arkadaslar,

Gecen hafta sali gunu Almanca egitimi almak icin duisburgda bir kursa basladim, kurs benim seviyemin B1 oldugunu soyledi ancak ben daha artikel ne akkusativ ne nominativ ne... yeni ogreniyorum, A2 seviyesine gecmek istedigimi soyledim, sagolsunlar gecirdiler. A2 seviyesinin su bir haftalik suresince zorladigi yerlerde oldu, aa bu cok basitmis dedirttigi yerlerde ama birseyler eksik. Belki calisma stilim yanlis belki daha neye nereye calisacagimi bilmiyorum ama oturup 4-5 saat okuldan sonra calisiyorum.

Iste tam bu noktada Almanca ogrenmis arkadaslar, abiler - ablalar, nasil calistiniz, neler yaptiniz , neler dinlediniz, neler izlediniz ve nasil yontemle calismaya devam ettiniz ?? bu konuda fikirlerinizi ve goruslerinizi bilmek emin olun cok yardimci olacaktir. Resmen suan rotasini bilmeyen denizci gibi bi o yana bi bu yana gidip duruyorum.

Not : Almancayi seviyeleri atlayip DSH - Testdaf vermek icin ogrenmek istemiyorum, gercekten ilerde bu dile hakim olmak istiyorum. Bunu goz onunde bulundurursaniz sevinirim.

Tesekkurler

yazirous1903

Almanca Ogrenimi

Mesaj gönderen yazirous1903 » Prş Nis 16, 2015 11:06 pm

Duzenli olarak calismak en onemlisi
Ancak sadece calisarak dil ogrenilmez.
Kendi ilgi alanlarina yonelik birseyler yaparsan ders calisma haricinde dili hayatina sokmus olursun
Ancak dile hakim olmak konusunda sana garanti veremem 4 yildir buradayim Dsh yi yerdim master egitimin bitmek uzere 6 ay staj yaptim alman firmasinda ama bana sorarsan ben hala dile hakim degilim.