Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

2015 ALMANYA BASVURU TARIHI

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
erkaya

Mesaj gönderen erkaya » Prş Nis 09, 2015 10:15 pm

Merhaba,ben turk bir ogrenciyim Almanya\'da lisans egitimi almak istiyorum.Lys sonuclari gerekiyormus fakat Alman universitelerine basvurular genelde 15 temmuz gibi bitiyor.Bu durumda Lys belgesini uni-assist araciligiyla universiteye yetistirmek imkansiz.Bir yil beklemem mi gerekiyor?Buna bir cozum var mi?
Bir suru arastirma yaptim,istedigim birkac universite ile de maillestim fakat aradigim cevaplari tam olarak alamadim.
Eger bu konu hakkinda herhangi bir bilginiz varsa ve yardim ederseniz cok sevinirim.
Tesekkurler.

ratmuhyaka

Mesaj gönderen ratmuhyaka » Prş Nis 09, 2015 11:02 pm

Bir Yil degil 1 Donem beklersin(Bahar Donemi icin de basvuru yapabilirsin) Diger yandan kimse sana %100 net bilgi veremez burda cunku her uni kendi insiyatifine Gore hareket Ediyor.Tamamen onlarin insiyatifinde, sana tavsiyem okumak istedigin okullarla direkt Kontakt Kur ve durumu anlat... Isteyenin bi yuzu, vermeyenin iki yuzu Kara demisler... Bol sans!