Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Zimbalama Sorunu (Universite Basvuru Belgeleri)

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Orcn

Mesaj gönderen Orcn » Prş Nis 09, 2015 7:34 pm

Bir universiteye basvuru icin gerekli belgelerimi topladim, lazim olanlarin cevirisini yaptirdim. Bugun 3 belgemi tercumandan aldim, konsolosluga onay icin goturdum. Tercume edilen sayfalar koseden kendi uzerlerine katlanmis ve zimbalanmisti ayri ayri sekilde universite diplomasi, yerlestirme belgesi ve lise diplomasi icin. Konsolos bey hepsini once kosesinden damgaladi, daha sonra da arkasini imzaladi ve tekrar damgaladi.

Basvuracagim bolumun sayfasinda formu doldurmak ile ilgili kisim soyle:

[quote]Formalities of filling in the form

Complete all sections that are relevant to you. If a section is not relevant to your, leave it blank.
If you fill in the application by hand, please write clearly using block letters.
Do not staple your application material.
Do not place your application material in a folder or plastic cover.
Do not staple your picture to the application form. Please use a paper clip.
Do not write in the areas that are marked “Office Use Only”.[/quote]

Basvuru materyalini zimbalamayiniz demis ama bunu form doldurmak ile ilgili kisim altinda yazmislar. Zaten basvuru formuna bir sey zimbalamayacagim. Ben belgeleri aldigimda zaten zimbaliydi, hatta TOEFL sonucumun orijinali elime henuz ulasmadigi icin konsolos beyin bilgisayarindan kendi hesabima girerek orada cikarttim ve kendisi kosesinden zimbalayip diger belgeleri yaptigi gibi bunu da damgaladi ve imzaladi. Belgelerim su sekilde:

[img]http://i.hizliresim.com/RJ7ldZ.jpg[/img]

Yarin belgeleri postaya verecegim ama icime bir kurt dustu, her sey tam olmasina ragmen sirf bu zimbalar yuzunden gecersiz sayarlar mi basvuruyu? Ufak bir detay ama insanin icine kurt dusuyor :( Bu saatten sonra zimbayi soksem delik kalacak ve muhur bozulacak, o hic olmaz.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Nis 10, 2015 8:40 am

zimbalamadan kasti butun belgeleri birbirine zimbalamak.Tercumesi edilmis belgenin , turkcesiyle zimbalanmasiysa , senin durum bir sikinti yok.

mushroompinkskull

Mesaj gönderen mushroompinkskull » Cum Nis 10, 2015 10:49 am

Basvuru materyalini zimbalamayiniz demis ama bunu form doldurmak ile ilgili kisim altinda yazmislar.