Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

NC Nedir? Not Cevirim Islemleri

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Nis 04, 2015 2:51 am

Numerus Clausus makalesi guncellendi. Asagidaki linkten NC hakkinda bilgiler, NC nin Turkiye den gelen ogrencilere gore isletim sistemi, Almanya ya gore not ortalamasinin hesaplanma sekli ve bir cok bolumde hangi universitede kac NC puani oldugu hakkinda butun bilgileri asagidaki linkten edinebilirsiniz:

http://www.deutschstudent.de/news.php?readmore=66

Konuyla ilgili sorularinizi bu baslik altindan yoneltebilirsiniz:
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

ysFF
İletişim:

Mesaj gönderen ysFF » Cmt Nis 04, 2015 2:26 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

Numerus Clausus makalesi guncellendi. Asagidaki linkten NC hakkinda bilgiler, NC nin Turkiye den gelen ogrencilere gore isletim sistemi, Almanya ya gore not ortalamasinin hesaplanma sekli ve bir cok bolumde hangi universitede kac NC puani oldugu hakkinda butun bilgileri asagidaki linkten edinebilirsiniz:

Konuyla ilgili sorularinizi bu baslik altindan yoneltebilirsiniz:[/quote]

Informatikte bir cok saglam universitede NC yok. KIT dahil. Turkiyeden 300 puanla gelen bir ogrenci C2 almanca ile KIT\'e girebilir mi? nc olmayan universiteler her ogrenciyi aliyor mu? nasil isliyor bu nc olmayan universiteler

flz

Mesaj gönderen flz » Cmt Nis 04, 2015 5:18 pm

Arkadaslar bu NC ye gore lys puanini tahmini 300 olarak girdim ve 3 gibi rakam cikti. Anca 500 yazinca 1.4 civari oluyor ki 3 le nerdeyse bi yere girmek mumkun degil. Ayrica lys yerlestirme puani derken ygs+okuldan gelicek puan dahil mi ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Nis 05, 2015 2:28 am

ygs ve okuldan gelen puan dahil evet. 300 puanla KIT Informatige girilir. Teknik bolumlerde genelde cok NC yok. Turkiye de 4 yillik LYS ile biryere yerlesen her ogrenci, DSH yi gectikten sonra Almanya da istedigi her universiteye girebilir ama cikabilir mi orasi muamma.
www.deutschstudent.com

ysFF
İletişim:

Mesaj gönderen ysFF » Pzr Nis 05, 2015 3:31 pm

ygs ve okuldan gelen puan dahil evet. 300 puanla KIT Informatige girilir. Teknik bolumlerde genelde cok NC yok. Turkiye de 4 yillik LYS ile biryere yerlesen her ogrenci, DSH yi gectikten sonra Almanya da istedigi her universiteye girebilir ama cikabilir mi orasi muamma.[/quote]

Son olarak soyle ozetlemem gerekirse:

Turkiye\'de herhangi bir puanla herhangi bir 4 YILLIK universiteye LYS puaniyla yerlesmis olan ogrenci; Almanya\'da NC puani olmayan istedigi teknik bolume girebilir?

Yanlisim varsa duzeltin efendim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Nis 05, 2015 9:32 pm

evet dogru.
www.deutschstudent.com

bskan

Mesaj gönderen bskan » Sal Nis 14, 2015 6:03 pm

Konuyla ilgili sorularinizi bu baslik altindan yoneltebilirsiniz:[/quote]

Hocam bir onceki baslikta sordum ama yanlis yer oldugu icin kusura bakmayin . Hocam universite hazirlikta olan birisi icinde lys puani mi yoksa lise diploma puani kistas alinir ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt May 11, 2015 2:11 am

hakikaten saka gibi oldu artik sorular:) Yukardaki linki tikladinmi? O linkte yaziyor ayrintiyla.
www.deutschstudent.com

onurkocali

Mesaj gönderen onurkocali » Pzt May 11, 2015 9:47 am

Hocam guzel anlatmissinda Paderborn universitesinin verdigi ceviri linkinden ben ortalamami ceviremedim not girecek bir yer bulamadim hatta ? yardimci olabilir misin?

Elvenking

Mesaj gönderen Elvenking » Prş May 14, 2015 6:54 am

padeborn\'un sitesindeki icerik kaldirilmis sanirim

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Haz 21, 2015 10:27 pm

Link calismiyor artik evet, direk olarak formulu koydum.
www.deutschstudent.com

ugur_akd

Mesaj gönderen ugur_akd » Cum Kas 13, 2015 4:13 pm

Asagida ise bir kac universite ve bolumden NC ortalamalari verilmistir. Fakat yukarda bahsettigimiz, yabanci ogrenciler icin uygulanan NC sistemine gore direk olarak asagidaki puanlari referans olarak almanizi tavsiye etmem. Sadece asagi yukari hangi degerlerde ortalamalar geziyor fikir edinebilirsiniz. Bilhassa en cok sorulan sorulardan biri olan „Su universitede su bolume girebilmek icin LYS den kac puan almaliyim“ sorusuna bu yuzden kesin bir cevap vermek cok zordur. Ayrica asagidaki NC ortalamari da her yil degismektedir.Ayrica NC degerinin cok yuksek olmasi, illaki o bolumun o universitede Almanya genelinde en iyisi anlamina da gelmez.

Hukuk:
RU Bochum: 1.6
Bremen: 2.5
Munster: 2.2
FU Berlin: 2.2
Dusseldorf: 1.3
Uni Hamburg: 2.3
Uni Bonn: 2.6
Frankfurt: 2.8

Arkadaslar makaleyi okudum ve kendimle ilgili degerleri kopyaladim. Yalniz anlamadigim bu puanlar lisans mi yuksek lisans mi? Ben lisans hukuk mezunuyum ve ortalamam 73.41 NC hesabina gore puanim da 2,32.

Eger NC puani yuksek lisans icinse basvurumum kabul edilecegi universiteler var gibi.

WooDs

Mesaj gönderen WooDs » Cum Kas 13, 2015 5:19 pm

Mesela ruhr uni yas donemi icin
Kunstgeschichte,germanistik, geschichte icin nc yok c
Ve zulassungs frei

paderborn
Geschichte , linguistik, germanistik vb. Icin zulassungfrei :)

Yani her puanla girebilecegimiz anlamina giriyor dimi ?

Ingenieur

Mesaj gönderen Ingenieur » Pzt Kas 16, 2015 6:44 pm

Merhaba Arkadaslar, uzun suredir Sitenizi takip ediyorum. Kayit olmak bu gune nasip oldu. NC not sistemi ile ilgili ufak bir sorum olucak benim.

Yuksek Lisans basvurusunda bulunmayi dusunuyorum-Maschinenbau. Lisansimi 2,85 ile bitirdim bunu Alman not sistemine(NC) cevirdigimde 2,725 cikiyor.

Yuksek lisans icin „befriedigend (3,0)“ gibi bir kosul belirten okulun bu durumda sartini saglamis oluyorum, anladigim kadariyla?

Tesekkurler, iyi forumlar ;)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Kas 17, 2015 10:07 am

[quote]Ingenieur tarafindan yazilan metin:

Merhaba Arkadaslar, uzun suredir Sitenizi takip ediyorum. Kayit olmak bu gune nasip oldu. NC not sistemi ile ilgili ufak bir sorum olucak benim.

Yuksek Lisans basvurusunda bulunmayi dusunuyorum-Maschinenbau. Lisansimi 2,85 ile bitirdim bunu Alman not sistemine(NC) cevirdigimde 2,725 cikiyor.

Yuksek lisans icin „befriedigend (3,0)“ gibi bir kosul belirten okulun bu durumda sartini saglamis oluyorum, anladigim kadariyla?

Tesekkurler, iyi forumlar ;)[/quote]

Evet, ama yine de garanti degil fakat sans cok yuksek.
www.deutschstudent.com

ahsenbusen

Mesaj gönderen ahsenbusen » Çrş Kas 18, 2015 12:03 pm

Benim anlamdigim bisi daga var nmd burda turkiyede mezun olabilmek icin gerekli olan enaz2.00 mi yazacaz yardmci olabilirmisiniz.

ahsenbusen

Mesaj gönderen ahsenbusen » Çrş Kas 18, 2015 4:18 pm

Yani simdi turkiyede em dusuk not 1.00 en iyi de 4.00 formulu uygularken min notu 2.00 olarak mi alacaz 1.00 dikkate almayacakmiyiz duisburger

Ingenieur

Mesaj gönderen Ingenieur » Çrş Kas 18, 2015 7:37 pm

[quote]ahsenbusen tarafindan yazilan metin:

Yani simdi turkiyede em dusuk not 1.00 en iyi de 4.00 formulu uygularken min notu 2.00 olarak mi alacaz 1.00 dikkate almayacakmiyiz duisburger[/quote]

Turkiye\'de en usuk not 1 degil. Ganon 2.00 altinda olabilir ancak lisanstan basari ile mezun olmak istiyorsan minimal 2.00 basari puanini tutturman gerekiyor.

ahsenbusen

Mesaj gönderen ahsenbusen » Çrş Kas 18, 2015 8:12 pm

Anladim eyvallah ingenieur

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Ara 05, 2015 10:38 pm

www.deutschstudent.com