Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yok\'ten denklik belgesi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
esraeren

Yok\'ten denklik belgesi

Mesaj gönderen esraeren » Pzt Mar 02, 2015 1:01 am

Merhaba arkadaslar,

Yok sitesinden taninan universitelerin listesini kaldirmis. SGK da A-T 11 belgesi icin denklik belgesini istiyor. Yok\'ten dilekceyle istedim ama 15 gunden once cevap gelmez diyorlar.
SGK\'dan: "Bir tanidiginiz gitsin ayni gun icerisinde verirler" dediler. Sitesinde de oyle yaziyormus. Tanidik yok\'e gitti dilekcemle, ona da vermiyorlar, kendim gelsem alsam diyorum oyle bile vermeyiz, illa biz gondercez diyorlar :(

Ben anlam veremiyorum Turk kurumlarina, hazirligimin her asamasinda sorun cikardilar... duruma cok uygun atasozleri geliyo aklima da sitenin seviyesini dusurmeyeyim simdi =p

Bu belgeyi yakin zamanda almis ya da proseduru bilen bir arkadas dogrusunu yazabilirse cok sevinirim.

deutsch_tr

Yok\'ten denklik belgesi

Mesaj gönderen deutsch_tr » Pzt Mar 02, 2015 6:08 pm

Okullarin YOK\'te denkligi oldugu kesin mi? 15-20 gun bekledikten sonra dilekcene olumsuz yanit gelme ihtimali de olabilir.

caglaray

Yok\'ten denklik belgesi

Mesaj gönderen caglaray » Pzt Mar 02, 2015 9:56 pm

ben gecen ay izmir sskya duisburg essen universitesinin konsolosluk onayli cevirisiyle birlikte gittim.memur basta denklik olmadan olmaz deyip onayli ceviriyi onume atti ,tabi oyle yapinca sinirlenip yukseldim ben de ,sen bunu nasil diyebiliyorsun dusseldorf baskonsoloslugu bu belgeyi onayladi ve egitim atesesi bu belgeyle at11 i sorunsuz alabilirsin dedi falan filan diye,eger bi sorunun varsa arayayayim konsoloslugu derdini anlat dedim , boyle deyince adam geri vites yapti tabi ki :) eski at11lere bakayim ozaman dedi. bakti buldu bitane duisburg essen ve 5 dkda halletti verdi belgeyi.

bazi ssk mudurlukleri arkadaslara denklik istemeden bile vermis, ama memurdan memura degisiyo sanirim durum. kayitlarinda universitene ait herhangibir denklik belgesi olup olmadigini sorabilirsin veya tanidik birisinde varsa bir denklik belgesi senin adina olmasa bile kabul ediyorlar.

esraeren

Yok\'ten denklik belgesi

Mesaj gönderen esraeren » Sal Mar 03, 2015 11:46 am

Benim kabulum Siegen Universitesi\'nden. Elinde uni siegen icin denklik belgesinin fotokopisi, fotografi, ekran goruntusu gibi bir sey olan bi arkadas varsa gonderebilirse cok cok cok sevinirim gercekten. yok isi iyice uzatti cunku bastan denklik basvurusu yapmisim gibi ek belge isteyecegiz filan diyor :o

Ayrica benim hic hic anlam veremedigim bir durum var: ben ogrenci olsam da olmasam da evlenene kadar babam uzerinden (eski emekli sandigi) sgkliyim. Sgk niye denklik belgesi diye tutturuyor? ogrenci olmama bile gerek yok ki :help

aktasnadir

Re: Yok\'ten denklik belgesi

Mesaj gönderen aktasnadir » Pzr Mar 07, 2021 12:54 am

esraeren yazdı: Pzt Mar 02, 2015 1:01 am Merhaba arkadaslar,

Yok sitesinden taninan universitelerin listesini kaldirmis. SGK da A-T 11 belgesi icin denklik belgesini istiyor. Yok\'ten dilekceyle istedim ama 15 gunden once cevap gelmez diyorlar.
SGK\'dan: "Bir tanidiginiz gitsin ayni gun icerisinde verirler" dediler. Sitesinde de oyle yaziyormus. Tanidik yok\'e gitti dilekcemle, ona da vermiyorlar, kendim gelsem alsam diyorum oyle bile vermeyiz, illa biz gondercez diyorlar :(

Ben anlam veremiyorum Turk kurumlarina, hazirligimin her asamasinda sorun cikardilar... duruma cok uygun atasozleri geliyo aklima da sitenin seviyesini dusurmeyeyim simdi =p

Bu belgeyi yakin zamanda almis ya da proseduru bilen bir arkadas dogrusunu yazabilirse cok sevinirim.
arkadaşlar sgkdaki memur duisburg essen için denklik belgesi istiyor yaardım lütfen olan falan varsa acil fotoğrafını falan atabilir mi?

yagmurozdemir

Mesaj gönderen yagmurozdemir » Pzr Mar 07, 2021 10:10 am

Ben AT/11 için e devletten wuppertal üninin denklik belgesini aldım hiçbir problem olmadı.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzr Mar 07, 2021 3:31 pm

aktasnadir yazdı: Pzr Mar 07, 2021 12:54 am arkadaşlar sgkdaki memur duisburg essen için denklik belgesi istiyor yaardım lütfen olan falan varsa acil fotoğrafını falan atabilir mi?
E devlette okul tanima belgesi almaniz gerek. Aramadan duisburg essen yazin cikar. Belgede kisisel bilgiler yazdigi icin paylasamiyorum kusura bakmayin.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

aktasnadir

Mesaj gönderen aktasnadir » Sal Mar 16, 2021 12:24 am

yagmurozdemir yazdı: Pzr Mar 07, 2021 10:10 am Ben AT/11 için e devletten wuppertal üninin denklik belgesini aldım hiçbir problem olmadı.
Computer_Berkay yazdı: Pzr Mar 07, 2021 3:31 pm E devlette okul tanima belgesi almaniz gerek. Aramadan duisburg essen yazin cikar. Belgede kisisel bilgiler yazdigi icin paylasamiyorum kusura bakmayin.

arkadaşlar teşekkür ederim cevaplarınız ben burayı geç kontrol etöiştim ama aslında dediğiniz belgeye ulaştım yine de maalesef başka sebeplerden olmadı benimkisi.
seyahat sağlık sigortası yaptırdım 1 yıllık. ilk başta orada dil eğitimi göreceğim o sebeple üniversiteye kayıt olmam zorunlu mu bilmiyorum ama eğer değilse orada kayıt olana kadar bu seyahat sağlık sigortası kurtarıyormuş. Gidicez öğrenicez artık.