Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Master icin vize

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
deutsch_tr

Master icin vize

Mesaj gönderen deutsch_tr » Çrş Şub 25, 2015 7:55 pm

Arkadaslar merhaba, master vize icin gerekli evraklari bu vize turunu almis arkadaslar yazabilir mi? Cunku konsoloslugun sitesinde dil kursu, lisans ve yuksek lisans ayni tutulmus. Mesela master icin vizeye basvuranlar OSS kazandi belgesi goturmeli mi? ya da lisans diplomasi varken transkript goturmeli mi gibi sorular cikiyor ortaya. hepinize tesekkurler.

Florenzi

Master icin vize

Mesaj gönderen Florenzi » Çrş Şub 25, 2015 8:26 pm

Lise diplomasi
Lise transkripi
Oss sonuc belgesi
Varsa onlisans diplomasi
Varsa onlisans transkripi
Varsa dgs sonuc belgesi
Lisans diplomasi
Lisans transkripi
Varsa dil sertifikalari
Varsa tapular, hesap ozetleri
Bloke hesap ya da garantor belgesi
Neden gitmek istedigine dair niyet mektubu(turkce)
Almanyadaki dil kursu kayit belgesi+sartli kabul belgesi ya da testdaf sonucu+Uni kayit belgesi

bauen

Master icin vize

Mesaj gönderen bauen » Çrş Şub 25, 2015 8:28 pm

mastera basvuracaklardan lise transkripti de mi istiyorlar yahu? diplomada yaziyor notum . lise transkripti nereden alinir bilmiyorum bile.

deutsch_tr

Master icin vize

Mesaj gönderen deutsch_tr » Çrş Şub 25, 2015 8:33 pm

.[quote]ruudacroam tarafindan yazilan metin:

Lise diplomasi
Lise transkripi
Oss sonuc belgesi
Varsa onlisans diplomasi
Varsa dgs sonuc belgesi
Lisans diplomasi
Lisans transkripi
Varsa dil sertifikalari
Almanyadaki dil kursu kayit belgesi
Sartli kabul belgesi ya da testdaf sonucu+Uni kayit belgesi[/quote]

naptin hocam nerdeyse 10 sene olmus liseyi bitireli nerden bulalim lise transkriptini :) bence panikten cok fazla belge veriliyor gorusme esnasinda. mesela ilk kez yuksek ogrenim goruyorsaniz lise diplomasi gerekli diyor konsolosluk sitesinde . yani lisans mezunuysaniz lise diplomasina gerek yok. bence lisans diplomasi vererek bu is halledilebilir. zaten bitirilen lisansin ogrenci belgesi ve transkrptinin mantigini anlamak da zor. ekstradan da cevirileri fuzuli harcama.

Florenzi

Master icin vize

Mesaj gönderen Florenzi » Çrş Şub 25, 2015 8:35 pm

[quote]bauen tarafindan yazilan metin:

mastera basvuracaklardan lise transkripti de mi istiyorlar yahu? diplomada yaziyor notum . lise transkripti nereden alinir bilmiyorum bile.[/quote]

Ben 2003 mezunuyken 2 yil once bitirdigik okuldan 5 dkkada aldim
Sende bitirdigin okuldan alabilirsin

Florenzi

Master icin vize

Mesaj gönderen Florenzi » Çrş Şub 25, 2015 8:37 pm

[quote]deutsch_tr tarafindan yazilan metin:

Lise diplomasi
Lise transkripi
Oss sonuc belgesi
Varsa onlisans diplomasi
Varsa dgs sonuc belgesi
Lisans diplomasi
Lisans transkripi
Varsa dil sertifikalari

naptin hocam nerdeyse 10 sene olmus liseyi bitireli nerden bulalim lise transkriptini :) bence panikten cok fazla belge veriliyor gorusme esnasinda. mesela ilk kez yuksek ogrenim goruyorsaniz lise diplomasi gerekli diyor konsolosluk sitesinde . yani lisans mezunuysaniz lise diplomasina gerek yok. bence lisans diplomasi vererek bu is halledilebilir. zaten bitirilen lisansin ogrenci belgesi ve transkrptinin mantigini anlamak da zor. ekstradan da cevirileri fuzuli harcama.[/quote]

Benim bitireli 12 sene oldu
Dijital cagdayiz arkadasim
2000 yili ve sonrasi tum bilgiler elektronik ortamda artik milli egitim bakanliginda. 2 tusa basip veriyo okul idareleri
Ki Vize istemese bile sartli kabul almak icin okullar seve seve istiyo

deutsch_tr

Master icin vize

Mesaj gönderen deutsch_tr » Çrş Şub 25, 2015 8:53 pm

[quote]ruudacroam tarafindan yazilan metin:

Lise diplomasi
Lise transkripi
Oss sonuc belgesi
Varsa onlisans diplomasi
Varsa dgs sonuc belgesi
Lisans diplomasi
Lisans transkripi
Varsa dil sertifikalari

naptin hocam nerdeyse 10 sene olmus liseyi bitireli nerden bulalim lise transkriptini :) bence panikten cok fazla belge veriliyor gorusme esnasinda. mesela ilk kez yuksek ogrenim goruyorsaniz lise diplomasi gerekli diyor konsolosluk sitesinde . yani lisans mezunuysaniz lise diplomasina gerek yok. bence lisans diplomasi vererek bu is halledilebilir. zaten bitirilen lisansin ogrenci belgesi ve transkrptinin mantigini anlamak da zor. ekstradan da cevirileri fuzuli harcama.[/quote]

2000 yili ve sonrasi tum bilgiler elektronik ortamda artik milli egitim bakanliginda. 2 tusa basip veriyo okul idareleri
Ki Vize istemese bile sartli kabul almak icin okullar seve seve istiyo[/quote]

kabulu aldik okuldan da vize icin yazdim. sen o yazdigin belgelerle mi vize gorusmesine girdin? yani buna gerek yok deyip almadiklari belge olmadi mi hic?

Florenzi

Master icin vize

Mesaj gönderen Florenzi » Çrş Şub 25, 2015 9:12 pm

Lise diplomasi
Lise transkripi
Oss sonuc belgesi
Varsa onlisans diplomasi
Varsa dgs sonuc belgesi
Lisans diplomasi
Lisans transkripi
Varsa dil sertifikalari

kabulu aldik okuldan da vize icin yazdim. sen o yazdigin belgelerle mi vize gorusmesine girdin? yani buna gerek yok deyip almadiklari belge olmadi mi hic?[/quote]

Valla dostum suan hatirlamiyorum pek. Aralik 2012 idi. Ancak tapulari falan almislardi.

deutsch_tr

Master icin vize

Mesaj gönderen deutsch_tr » Çrş Şub 25, 2015 9:39 pm

Lise diplomasi
Lise transkripi
Oss sonuc belgesi
Varsa onlisans diplomasi
Varsa dgs sonuc belgesi
Lisans diplomasi
Lisans transkripi
Varsa dil sertifikalari

kabulu aldik okuldan da vize icin yazdim. sen o yazdigin belgelerle mi vize gorusmesine girdin? yani buna gerek yok deyip almadiklari belge olmadi mi hic?[/quote]

Valla dostum suan hatirlamiyorum pek. Aralik 2012 idi. Ancak tapulari falan almislardi.[/quote]
Arkadaslar yok mu son zamanlarda master icin vize gorusmesine giren, verdigi evraklari yazabilecek olan?

esraeren

Master icin vize

Mesaj gönderen esraeren » Çrş Şub 25, 2015 11:05 pm

Dil kursu + master icin; konsoloslugun sitesinde
"Ogrenci ve Ogrenim Basvurusunda Bulunanlar Icin Bilgi Notu"
"Dil Kursu Icin Bilgi Notu"nda ne yaziyorsa onlari goturdum. Lise transcripti zaten istenen evraklarda yazmiyor.

deutsch_tr

Master icin vize

Mesaj gönderen deutsch_tr » Çrş Şub 25, 2015 11:52 pm

[quote]esraeren tarafindan yazilan metin:

Dil kursu + master icin; konsoloslugun sitesinde
"Ogrenci ve Ogrenim Basvurusunda Bulunanlar Icin Bilgi Notu"
"Dil Kursu Icin Bilgi Notu"nda ne yaziyorsa onlari goturdum. Lise transcripti zaten istenen evraklarda yazmiyor.[/quote]
Randevu aldiktan sonra idata\'nin sana gonderdigi belge listesini paylasabilir misin hala mevcutsa?

esraeren

Master icin vize

Mesaj gönderen esraeren » Prş Şub 26, 2015 12:47 am

Tabii ki mail adresini ver, gonderdikleri maili ileteyim. Onlar da konsoloslugun sitesindekileri gonderiyor zaten. ama ubersonik idata bana ekte sadece bursiyerler icin bilgi notu(ne alakaysa) ve finansmana iliskin bilgi notunu gondermisti (+basvuru formu) :D
Konsoloslugun sitesindekilerle ayni pdfler oldugu icin ben dogrusunu istemedim tekrar.

senin isine yarayacak olanlar:

Ogrenci ve Ogrenim Basvurusunda Bulunanlar Icin Bilgi Notu
http://www.tuerkei.diplo.de/contentblob ... werber.pdf

Ogrenim ve Gecim Giderlerinin Finansmanina Iliskin Bilgi Notu
http://www.tuerkei.diplo.de/contentblob ... nthalt.pdf

ve oncesinde dil kursun varsa:

Dil Kursu Icin Bilgi Notu
http://www.tuerkei.diplo.de/contentblob ... chkurs.pdf

zapata62

Master icin vize

Mesaj gönderen zapata62 » Cum Şub 27, 2015 3:34 am

Oncelikle merhaba arkadaslar. Size durumumu kisaca ozet gecip sormak istedigim sorulara gecmek istiyorum...2012 yilinda aile birlesimi vizesi ile Almanya\'ya gittim ve 2014 temmuz ayina kadar oturumum uzatilmis olmasina ragmen kendi istegimle 2013 agustos ayinda Turkiye\'ye geri dondum ve henuz bosanmamis oldugum Alman.

Ben bir Cevre Muhendisiyim ve iyi denilebilecek ( bakindigim testler itibari ile C1 duzeyinde ) duzeyde almanca bilgim var ve B1 sertifikasina sahibim...Su anda iik Bayreuth dil okuluna kaydoldum ve ucretini yatirdim...

Kurs bitiminin ardindan muhtemelen Bayreuth Teknik veya HOF Uni. seceneklerinden bir ya da birkacina Master icin basvuru yapmayi dusunuyorum ( Bransim dogrultusunda Projektmanagment usw ).

1 Nisan 2015 tarihli vize randevumu ogrenim amacli vize basvuru randevusu olarak aldim ve Studienbewerbervisum tarzi D tipi bir vize icin gorusme yapacagim...

Merak ettiklerim;

-Almanya\'ya gidip oturumum olmasina ragmen freiwillig yani kendi istegimle geri gelmis olmam ( getrennt leben durumu mevcut lakin henuz bosanilmadi ) olumlu ya da olumsuz bir etkide bulunur mu ?

Sonucta oraya gittigim zaman esimle barisma veya kendisine dava acip bosanma durumumun soz konusu olmasi elimi guclendirir mi? Veya \'\'bu insan zaten kendi istegiyle donmus ulkesine\'\' diyerek vize surecine olumlu yansir mi?

-Sadece B1 ile en azindan on kabul yapan veya yapabilecek Universite onerileriniz var midir yukarida yazdigim 2 Universite disinda...

Simdiden tesekkur ederim, iyi forumlar.