Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

iyi niyet mektubu durumumu aciklamismi sizce?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
hedosss

Mesaj gönderen hedosss » Cmt Haz 20, 2009 11:55 pm

Ilgili makama;
Almanya Federal Cumhuriyeti Izmir konsolosluguna oturma izni almak icin basvuruda bulunmaktayim.Turkiye Cumhuriyeti Firat Universitesi Elektronik Ogretmenligi bolumunde 4 yil lisansimi tamamladim ancak staj eksikliginden dolayi diplomami henuz almadim. Okumus oldugum bolum her ne kadar ogretmenlik olsa da , elektronik muhendisligindeki bircok ders ve ders icerigiyle ayni olmasina ragmen kendi ulkemde muhendislik icin eksik olan derslerimi tamamlama egitimi alamamaktayim. Yurt disinda bir cok universitenin uygulamis oldugu ders transfer yontemiyle Firat universitesinde basarili oldugum dersleri Alman universitesine transfer edip eksik derslerimide tamamlayarak muhendislik diplomasi almak istiyorum.Bu tamamlama egitimi icin Almanya’yi tercih etme sebebim ;ulkemizde teknik ogretmenlere muhendislik hakki verilmesine yonelik somut bir uygulamanin olmamasi , alman universitelerin muhendislik alaninda dunya siralamasinda cok saglam bir yerde olmasi ve egitimimi tamamlayip ulkeme dondugumde saygin alman firmalarinda muhendis olarak calisabilme firsati elde edebilmek icindir.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Haz 21, 2009 1:41 am

Iyi gibi,en sonda bulunan Alman firmalari yerine,\'\'saygin firma veya fabrikalarda\'\' seklindde duzeltme\'de yapabilirsin.

hedosss

Mesaj gönderen hedosss » Pzr Haz 21, 2009 8:08 pm

evet onu ekledim zaten