Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TRde Dershanelerin Donusumu

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
furkan_55

Mesaj gönderen furkan_55 » Pzt Şub 16, 2015 6:55 pm

Arkadaslar TR\'de dershaneler ozel okula donusuyor bunu bilmeyen yoktur heralde. Bir ogretmenimin soyledigine gore diplomamda ya temel lise yada acik lise mezunu yazacagini soyledi.Ben bir daha ki sene ozel okul olan dershanelere gitmeyi dusunuyodum ama bundan sonra tereddutte kaldim. Acaba almanyada universite okumak icin gitmek istersem bir sorun yaratir mi diye.Mesela studienkolleg yapmak zorunda olur muyum .Bununla ilgili bilgisi yada tahmini olan var mi ? ( Duz lise 11.sinifim )

atalayx6

Mesaj gönderen atalayx6 » Pzt Şub 16, 2015 9:56 pm

Senin o dedigin sisteme sen istesen de seneye gidemezsin cunku onumuzdeki seneye yetismesi imkansiz.
Sen Tanri degil misin? Adini yargilatma!
Sana Tanri deyince dinimi sorgulatma!
Ya adam et bunlari ya beraber yasatma!
Kani bozuk olanlar 'Turk'um' diyemesinler..

EA

Mesaj gönderen EA » Pzt Şub 16, 2015 10:16 pm

bu sistem ne yazik ki basladi bile ve meb 31 Agustos 2015 e kadar sure tanidi dershanelerin donusmesi icin bu tarihten sonra hepsi kapanmis olucak.

http://ookgm.meb.gov.tr/donusum.htm

furkan_55

Mesaj gönderen furkan_55 » Sal Şub 17, 2015 6:30 pm

Her sene sistem degisiyor. Egitimi deneme tahtasina cevirdiler. Ne yapagimi sasirdim. Ben Almanya\'da universite okumak istiyorum ama olduda bir sorun cikar vize alamam vs. o yuzden Tr\'de iyi bir uni kazanmak istiyorum isi sansa birakmak olmaz.Ozellesmis dershaneden mezun olunca temel lise mezunu oluyosun. Sizce gitsem bir sikinti yaratir mi almanya icin.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Şub 19, 2015 3:16 am

Ilk mezunlarini versin , ona gore bir duzenleme yapar Alman makamlar.
Suan kimse net konusamaz , konusursada yanlis olur.

Tavsiyem boyle donme okullara gitmemeniz , ozel okul olacak "PARALI" okul demek .
Eger gidecegin lise Turkiye\'nin ucra yerlerinde degilse , ogretmen acigi yoksa , dusunme orada basla ve disiplinli bir calisma , zeka seviyen ve birazda sansla istedigin universiteye girebilirsin.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

furkan_55

Mesaj gönderen furkan_55 » Cmt Şub 28, 2015 6:23 pm

Arkadaslar bir dershanenin tanitim katalogunun soru cevap bolumunde aradigim yaniti aldim. Soru soyleydi \'\'Dershaneden temel lise adiyla donusen okullarin ogrencilerinin yurt ici-yurt disi universiteye giriste dezavantajli olacagi dogru mudur ?

Cevap : Bu iddialar kesinlikle dogru degildir. Dershanelerin okula donusumu, kanunla duzenlenmis bir uygulamadir. Anadolu ve Fen liselerinden mezun olanlar hangi haklardan yararlaniyorsa bu liselerden mezun olanlar da hicbir kisitlamaya tabi olmadan ayni haklara sahiptir.

Umarim benim durumdaki herkese yardimci olacak bir cevaptir.