Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

9\'ayda DSH2 almak mumkun mu ?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
baneful

Mesaj gönderen baneful » Pzr Şub 15, 2015 1:01 pm

Arkadaslar suan b1 kursu basindayim.(intensiv)hafta ici hergun kursa gidiyorum ordaki arkadaslarla hep almanca konusuyoruz yani gunde bi 5 saat.geri kalan zamanda evde (yalniz yasiyorum)2-3 saat civari almanca calisiyorum.10.aydaki donemi kacirmamam lazim ve okula hemen baslamam lazim.9. Ayda dsh sinavim ve gecmek zorundayim yoksa okula bir donem kayiyor :(((benim sormak istedigim 9 ay normal bir suremi?Almanyada daha 1.5 ayim.gecen gun dsh sinavlarina bakiyim dedim cok zor geldi :( 9ay da dsh2 almak memnunmu?

Srdr88

Mesaj gönderen Srdr88 » Pzr Şub 15, 2015 1:54 pm

Bence disiplini bi calisma ile yapilabilir.Benim kardesim sifir almanca ile 10 ayda LMU daki DSH sinavini gecti. Insan istedikten sonra herseyi yapabilir .

baneful

Mesaj gönderen baneful » Pzr Şub 15, 2015 2:57 pm

[quote]Srdr88 tarafindan yazilan metin:

Bence disiplini bi calisma ile yapilabilir.Benim kardesim sifir almanca ile 10 ayda LMU daki DSH sinavini gecti. Insan istedikten sonra herseyi yapabilir .[/quote]

Cok iyimis hocam.Ben calisiyorum ama kurs disinda konusma olmuyor.Yani evde tek oldugum icin konusma imkanim olmuyor bende ondan hep bi korku icerisindeyim.Hafta ici sadece kursta konusuyoruz

Srdr88

Mesaj gönderen Srdr88 » Pzr Şub 15, 2015 4:35 pm

Korkmana gerek yok konusma DSH nin 2. asamasi yazili kismi gecersen konusma kisminida gecersin diye tahmin ediyorum.Daha onunde zaman var.Benim DSH yi gecen birsuru arkadasim var hepsi okadarda iyi almanca konusmuyor.

baneful

Mesaj gönderen baneful » Pzr Şub 15, 2015 4:48 pm

[quote]Srdr88 tarafindan yazilan metin:

Korkmana gerek yok konusma DSH nin 2. asamasi yazili kismi gecersen konusma kisminida gecersin diye tahmin ediyorum.Daha onunde zaman var.Benim DSH yi gecen birsuru arkadasim var hepsi okadarda iyi almanca konusmuyor.[/quote]

Cok saol bilgiler icin.

baneful

Mesaj gönderen baneful » Pzt Şub 16, 2015 8:48 pm

Yeni konu acmak istemedim.Arkadaslar suan tu braunschweigda b1 seviyesinde almanca goruyorum.yazin sonu dsh sinavim var yukarda soyledigim gibi ama gecen bi ornek dsh sinavina baktim hic birsey anlamadim:(Sanki burda kaldigin her gun bosa gibi geliyor bana.Bu dusunce yuzunden deprasyona girdim nerdeyse kafayi yicem.lutfen yardimci olun;(

RWTH Aachen

Mesaj gönderen RWTH Aachen » Pzt Şub 16, 2015 11:57 pm

[quote]baneful tarafindan yazilan metin:

Yeni konu acmak istemedim.Arkadaslar suan tu braunschweigda b1 seviyesinde almanca goruyorum.yazin sonu dsh sinavim var yukarda soyledigim gibi ama gecen bi ornek dsh sinavina baktim hic birsey anlamadim:(Sanki burda kaldigin her gun bosa gibi geliyor bana.Bu dusunce yuzunden deprasyona girdim nerdeyse kafayi yicem.lutfen yardimci olun;([/quote]

Yazin sonu ise nerden baksaniz 6 ayiniz var, 6 ayda B1\'den disiplinli bir calismayla bu sinav verilir. Gittiginiz kurs da onemli tabi, intensiv kursa mi gidiyorsunuz?

Bakin ben de cok zor zamanlar gecirdim, fakat insan isteyince inanin bana oluyor. Omrumde gunde 8 saat ders calistigimi hatirlamiyorum, OSS\'ye hazirlanirken de, vize-final doneminde de. Bu sinava oyle bir azimle calistim, cunku baska carem yoktu ve gectim. Buna kendinizi olumlu olarak sartlayin, yani kendinize stres yaparak degil de pozitif olarak bunu basaracaginiza inanin ve ona gore sistematik calisin, gecilmeyecek bir sinav degil rahat olun ama disiplini elden birakmadan ;)

baneful

Mesaj gönderen baneful » Sal Şub 17, 2015 12:26 am

[quote]Eschweiler tarafindan yazilan metin:

[quote]baneful tarafindan yazilan metin:

Yeni konu acmak istemedim.Arkadaslar suan tu braunschweigda b1 seviyesinde almanca goruyorum.yazin sonu dsh sinavim var yukarda soyledigim gibi ama gecen bi ornek dsh sinavina baktim hic birsey anlamadim:(Sanki burda kaldigin her gun bosa gibi geliyor bana.Bu dusunce yuzunden deprasyona girdim nerdeyse kafayi yicem.lutfen yardimci olun;([/quote]

Yazin sonu ise nerden baksaniz 6 ayiniz var, 6 ayda B1\'den disiplinli bir calismayla bu sinav verilir. Gittiginiz kurs da onemli tabi, intensiv kursa mi gidiyorsunuz?

Bakin ben de cok zor zamanlar gecirdim, fakat insan isteyince inanin bana oluyor. Omrumde gunde 8 saat ders calistigimi hatirlamiyorum, OSS\'ye hazirlanirken de, vize-final doneminde de. Bu sinava oyle bir azimle calistim, cunku baska carem yoktu ve gectim. Buna kendinizi olumlu olarak sartlayin, yani kendinize stres yaparak degil de pozitif olarak bunu basaracaginiza inanin ve ona gore sistematik calisin, gecilmeyecek bir sinav degil rahat olun ama disiplini elden birakmadan ;)
[/quote]
Evet intensiv kursa gidiyorum ama sanki hic birsey ogrenmiyormusum gibi geliyor.Birde okulun yani donemin son sinifiniyiz eger dshi gecemezsek okul otomatik olarak bir donem kayiyor:((sanirim ben gozumde cok korkutuyorum daha 1 ay oldu geleli almanyaya :).trsekkur ederim bilgileriniz icin

baneful

Mesaj gönderen baneful » Sal Şub 17, 2015 12:29 am

Ve de kurs disinda almanca konusacagim ortam olmadigi icin ogrendiklerimi kullanamiyorum

RWTH Aachen

Mesaj gönderen RWTH Aachen » Sal Şub 17, 2015 12:34 am

Kendi yasadiklarimdan ornekler veriyorum ama benim burada kurs disindaki arkadaslarimin hepsi Alman. Bana gundelik hayatta cok yardimlari oldu ancak sinavin icerigi cok ayri, konusmanin elbet faydasi olur ama sinava yonelik calismak cok onemli.

Yahu ben de vizeniz filan bitiyor sanmistim, daha bir durun 1 ay nedir yani :) Panige strese gerek yok, sistematik ve duzenli calisin gecersiniz. Bu sinav icin gereken en temel sey sistematik calisma. Basarilar dilerim.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Şub 17, 2015 9:20 am

Eger dersleri aksatmayip , gunde 2-3 saatte ders calisiyorsan bu sinavi gecememek gibi bir ihtimalin yok.Benim gibi dil konusunda cok beceriksiz olan biri basardiysa herkes basarir.

Florenzi

Mesaj gönderen Florenzi » Sal Şub 17, 2015 9:34 am

Dsh\'da her sey mumkun

fatihko41

Mesaj gönderen fatihko41 » Sal Şub 17, 2015 3:06 pm

valla benim bile icim rahatladi benimde amacim bu donemi yakalamak ama ben en bastan basladim almancaya sifirdan almancayla insallah gecerim gecemessemde yapicak birsey yok malesef.

burak85

Mesaj gönderen burak85 » Çrş Şub 18, 2015 11:23 am

bana gore de sadece kursta konusmak seni ilerletmez. bende ayni senin gibiydim.sadece kursta konusuyorduk o da ne kadar konusabiliyorsak. ders calismakla olmuyor cunku bu matematik degil. bilmek yetmiyor. ogrenmenin en iyi yolu konusmak. e o da tabi bazen mumkun olmuyor. sonuc olarak basarmaman icin onunde bir engel yok. lakin evde kalmak yerine bi yerlere takil ve surekli almanca konus

baneful

Mesaj gönderen baneful » Çrş Şub 18, 2015 1:15 pm

[quote]burak85 tarafindan yazilan metin:

bana gore de sadece kursta konusmak seni ilerletmez. bende ayni senin gibiydim.sadece kursta konusuyorduk o da ne kadar konusabiliyorsak. ders calismakla olmuyor cunku bu matematik degil. bilmek yetmiyor. ogrenmenin en iyi yolu konusmak. e o da tabi bazen mumkun olmuyor. sonuc olarak basarmaman icin onunde bir engel yok. lakin evde kalmak yerine bi yerlere takil ve surekli almanca konus[/quote]
Dogru diyorsunuz ama konusulacak ortam yokki hocam vede nasil giricez o ortamlara??Oyle bir ortamim olsa cok iyi olucak ama sadece kursta konusabiliyoruz

baneful

Mesaj gönderen baneful » Çrş Şub 18, 2015 1:16 pm

Eger bir wg bulsaydim cok iyi olurdu ama sehrimde ev cok problem.Pansiyona bile 1 ay 600 euro verdim sonunda bos 1 odali ev buldum.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Şub 18, 2015 7:13 pm

Sinavi gecmenin , nasil almanca konustugunla bir ilgisi oldugunu dusunmuyorum , sinav sistemini cozup duzgunce calisirsan cok rahat halledersin.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Şub 19, 2015 12:35 pm

Sifirdan baslayip 6. ayin sonunda veren insanlar da var.:)
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

yazirous1903

Mesaj gönderen yazirous1903 » Prş Şub 19, 2015 1:56 pm

9 ayda DSH verilir de sonra dersler verilir mi bilemem...

pipet

Mesaj gönderen pipet » Prş Şub 19, 2015 5:58 pm

Henuz sinav teknigi uzerine calismak icin erken, biraz daha ilerlemek gerekiyor. Ama zamanlama olarak iyi yaz sonuna kadar iyi calisarak halledebilirsin. Ben 1.semestrdayim sinavi gecen yaz gectim ama hala konusmam iyi degil tamamen teknigi anlamakla ilgili her sey:Z ayrica sinava hazirlanirken goreceksin ki konusma kismini gecmek en son derdin olacak:)