Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Microsoft Office\'e Ucretsiz ve Lisansli Alternatif : OpenOffice

gerekli office ve pc programlari ,ipuclari , sorunlar ve cozumleri
Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Şub 07, 2015 8:08 pm

Almanya\'ya gelmisseniz , muhakkak olmasi gerekenlerden seylerden biride Microsoft Office programlari...

Lisansli urunler cok pahali , korsan urunler ise adi ustunde "korsan" ve tam istenilen performansi gosteremiyorlar.

Apache OpenOffice Microsoft Office ( word , excel vs ) programlarina bir alternatif ve ayni islemi UCRETSIZ olarak sunuyor.
Tum Microsoft Office programlarini aciyor ve word dosyasini pdf olarak kaydedebiliyor.
Windows, Linux ve Mac OS X isletim sistemlerini destekliyor ve ALMANCA TURKCE dil secenekleri mevcut.

Virussuz indirmek icin :

Turkce:

https://www.openoffice.org/tr/download/index.html

http://www.openoffice.org/de/downloads/

alternatif:
http://www.computerbild.de/download/Ope ... 04173.html

.

[center]
Diger bir alternatif yazilim olan LibreOffice hakkinda yaziyi okumak ve programi indirmek icin :
http://deutschstudent.de/forum/viewthr ... ost_91141

.[/center]
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Cmt Şub 07, 2015 10:37 pm

Programin ismini gorunce aklima istanbul esenler geldi.Tesekkurler ise yarar
RASTAFARI

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Şub 08, 2015 2:10 am

Bir cok universitenin kutuphanelerindeki bilgisayarlarda bu program kullaniliyor.

Microsof Office programlarini actigi gibi , word dosyasini pdf olarakta kaydedebilirsiniz sorunsuzca.

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Pzr Şub 08, 2015 8:57 pm

Evet FH-TU Dortmund universitelerinin bilgisayarlarinda bu program mevcut ve bence kullanisli.
RASTAFARI

atalayx6

Mesaj gönderen atalayx6 » Pzr Şub 08, 2015 10:02 pm

Elimde 1000 tane key var 2 3 ayda bir yeniliyorum sikinti yok.
MSO 2013\'un yerini tutacagini sanmiyorum o programin.
Sen Tanri degil misin? Adini yargilatma!
Sana Tanri deyince dinimi sorgulatma!
Ya adam et bunlari ya beraber yasatma!
Kani bozuk olanlar 'Turk'um' diyemesinler..

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Şub 08, 2015 10:52 pm

mso\'nun yaptigi tum word islerini yapiyor eksiksiz olarak. Istege gore dosyayi docx veya pdf seklindede kaydedebiliyorsunuz.

RWTH Aachen

Mesaj gönderen RWTH Aachen » Pzt Şub 09, 2015 6:31 pm

Ben de key ile yapmayi denedim ancak Almanya\'da boyle seylerden tirsiyorum. PRO-E\'nin kacak surumunu yuklemistim Turkiye\'deyken ve 3 sene once burda staj yaptigim firmada bunu internete baglayarak kullandim. 1 hafta sonra Chef geldi sen kacak program mi kullaniyorsun diye. Calistigim firmanin rakibi artik nasil olduysa bunu ogrenmis ve sikayet etmis. Ondan beri hep supheyle yaklasiyorum boyle key, crack falan olaylarina. Bu arada, Chef bi sekilde halletti ceza odemekten kurtuldu.

atalayx6

Mesaj gönderen atalayx6 » Pzt Şub 09, 2015 11:22 pm

[quote]Eschweiler tarafindan yazilan metin:

Ben de key ile yapmayi denedim ancak Almanya\'da boyle seylerden tirsiyorum. PRO-E\'nin kacak surumunu yuklemistim Turkiye\'deyken ve 3 sene once burda staj yaptigim firmada bunu internete baglayarak kullandim. 1 hafta sonra Chef geldi sen kacak program mi kullaniyorsun diye. Calistigim firmanin rakibi artik nasil olduysa bunu ogrenmis ve sikayet etmis. Ondan beri hep supheyle yaklasiyorum boyle key, crack falan olaylarina. Bu arada, Chef bi sekilde halletti ceza odemekten kurtuldu.[/quote]

Crack olayindan tirsarim ben ama benim yontemde sikinti yok isterse Microsoft gelsin bir sey yapamaz sonucta para ile sattigi Key. :D

Tamamen yasal tek sikintisi benim kodlarimi calanlara hakkimi helal etmiyorum derlerse ahirette sikinti yasayabiliriz sonucta adam emek vermis satiyor millet parayla alirken o kodlari biz illegal elde ediyoruz.;)

Ben online offline olarak kullanabiliyorum. Ama bu programi merak ettim ilk firsatta yukleyecegim :)

RWTH Aachen

Mesaj gönderen RWTH Aachen » Prş Haz 18, 2015 11:49 pm

[quote]atalayx6 tarafindan yazilan metin:

Ben de key ile yapmayi denedim ancak Almanya\'da boyle seylerden tirsiyorum. PRO-E\'nin kacak surumunu yuklemistim Turkiye\'deyken ve 3 sene once burda staj yaptigim firmada bunu internete baglayarak kullandim. 1 hafta sonra Chef geldi sen kacak program mi kullaniyorsun diye. Calistigim firmanin rakibi artik nasil olduysa bunu ogrenmis ve sikayet etmis. Ondan beri hep supheyle yaklasiyorum boyle key, crack falan olaylarina. Bu arada, Chef bi sekilde halletti ceza odemekten kurtuldu.[/quote]

Crack olayindan tirsarim ben ama benim yontemde sikinti yok isterse Microsoft gelsin bir sey yapamaz sonucta para ile sattigi Key. :D

Tamamen yasal tek sikintisi benim kodlarimi calanlara hakkimi helal etmiyorum derlerse ahirette sikinti yasayabiliriz sonucta adam emek vermis satiyor millet parayla alirken o kodlari biz illegal elde ediyoruz.;)

Ben online offline olarak kullanabiliyorum. Ama bu programi merak ettim ilk firsatta yukleyecegim :)[/quote]

O konuda haklisiniz, fakat her key bir pc icin kullanilmiyor mu? Bir de e-mail falan kayit islemleri icin bilgi falan istiyorlardi yanilmiyorsam, dogru mudur? Ben o bilgilerden dolayi sorun cikar diye bulasmamistim. Bu islerden pek anlamam da :)

atalayx6

Mesaj gönderen atalayx6 » Cum Haz 19, 2015 5:37 pm

[quote]RWTH Aachen tarafindan yazilan metin:

[quote]atalayx6 tarafindan yazilan metin:

Ben online offline olarak kullanabiliyorum. Ama bu programi merak ettim ilk firsatta yukleyecegim :)[/quote]

O konuda haklisiniz, fakat her key bir pc icin kullanilmiyor mu? Bir de e-mail falan kayit islemleri icin bilgi falan istiyorlardi yanilmiyorsam, dogru mudur? Ben o bilgilerden dolayi sorun cikar diye bulasmamistim. Bu islerden pek anlamam da :)[/quote]

O onedrive bulutu icin isteniyor ve diger cihazlara interaktiv ulastirmak icin. Mesela benim telefonum da Windows Phone. Telefonda tema degistirince bilgisayarim da ayni temayi atiyor. Ya da telefonda cektigim resim bilgisayarim nerede olursa olsun aninda bilgisayara da kaydediliyor. Mail hesabi bir nevi interaktif kopru konumunda.

Suan Microsoft inanilmaz atak yapmis durumda Windows10 ile hersey degisecek. Zaten muhendislik dunyasi sabirsizlikla Hololens teknolojisini bekliyor basta ben de olmak uzere :) sikinti yok key bir gun hata verirse yenisini girersin :)

muris01

Mesaj gönderen muris01 » Prş Eyl 29, 2016 3:26 am

Cok tesekkurler paylastiginiz icin.

Indirmek isteyenlere Libre\'yi tavsiye ediyorum.

atalayx6

Re: Microsoft Office\'e Ucretsiz ve Lisansli Alternatif : OpenOffice

Mesaj gönderen atalayx6 » Çrş Kas 30, 2016 10:28 pm

Merhaba, uygulama içerisine almanca klavye karakterleri ekleyebiliyor muyuz? yazı yazacağım yazamıyorum dizüstü bilgisayarımın Türkçe oluşundan dolayı