Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Sureci ve Sonrasi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
nerissanerissa

Vize Sureci ve Sonrasi

Mesaj gönderen nerissanerissa » Cmt Şub 07, 2015 7:36 pm

Arkadaslar merhaba yardimci olabilicek biri varsa lutfen benim vizem dun geldi izmirde basvurmustum ve 14 aylik vize istemistim dil okulum icin cunku gorusmeye gittigimde kadina sordugumda bana 14 ay yazabilirsin eger oyleyse demisti ki zaten okul daha erken bitiyordu ama kagitta 14 ay diye yaziyordu. Kisacasi vizem de D tipi 90 gun ve erwerbstatitgkeit nicht gestattet aufenthaltsanzeige nach einreise Sprachkurs ve ayriyetten diger sayfada baska birsey daha yaziyor zaten yazi okunmuyor bile. Mail attim cevap vermediler. Fax gonderilmiyor. Pazartesi konsoloslugun kapisina dayanicam artik. Ben ne yapabilirim. Bunda bir yanlislik olabilir mi. Olmali cunku motivasyon mektubu olsun hepsinde 14 aylik diye belirtilmisti. Istedigim tarihleride o sekilde yazdim. Parayi da 1 yillik yatirmistim. Yardimci olursaniz sevinirim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Vize Sureci ve Sonrasi

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Şub 07, 2015 8:02 pm

Ilk olarak herkes gibi 3 aylik vize aliyorsun, buraya gelince 12 ay daha oturum alacaksin panik yapmana gerek yok.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

nerissanerissa

Vize Sureci ve Sonrasi

Mesaj gönderen nerissanerissa » Cmt Şub 07, 2015 8:21 pm

Fakat aciklama kisminda \'\' erwerbstatitgkeit nicht gestattet aufenthaltsanzeige nach einreise \'\' yaziyor benim kafami karistiran o oldu birde bir yerde gordum 90 gun yerine xx yazmasi gerekiyormus yoksa okulum coktan basladi gelmem gerekiyor. Bu konuda bir bilgin var mi?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Vize Sureci ve Sonrasi

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Şub 07, 2015 8:41 pm

Yukarda yazdigim gibi iste.
www.deutschstudent.com

nerissanerissa

Vize Sureci ve Sonrasi

Mesaj gönderen nerissanerissa » Cmt Şub 07, 2015 8:51 pm

tesekkur ederim gercekten

yilmazsln

Vize Sureci ve Sonrasi

Mesaj gönderen yilmazsln » Cmt Şub 07, 2015 11:48 pm

@nerissanmerissa sadece dil kursu vizesi mi aldiniz yoksa universite sartli kabulunuz varmiydi ? ben de dili almanya da b1 seviyesine getirip sonra ogrenci vizesine basvurayim diyorum da

nerissanerissa

Vize Sureci ve Sonrasi

Mesaj gönderen nerissanerissa » Pzr Şub 08, 2015 4:59 am

ben 1 yil ilk almanya da dil okulu icin vize aldim universiteyi soylemedim. Sonucta daha belli degil diye. Ona da dil okulu bittikten sonra sinava girdigimde kazandigimda basvurucam. Ama eger kazanmissan ve dil okuluna gidiceksen onu belirtmen gerekiyor diye biliyorum. Cunku kadin bana defalarca gorusmede sordu zaten randevu alirken de soruyorlar. Senin icin daha kolay olur. Diger turlu zorluk cikariyorlar dil okulu vizesini ogrenim vizesine cevirirlerken diye duydum.

nerissanerissa

Vize Sureci ve Sonrasi

Mesaj gönderen nerissanerissa » Pzt Şub 09, 2015 12:15 am

Arkadaslar oturum izninde surec tam olarak nasil gidiyor. Biri yardimci olursa cidden sevinirim. Yani ben oraya gittigimde benden ne isticekler tam olarak. Ve Deutsche Bank da hesabim var aktif etmek icin belge ne isteyebilirler. Simdiden tesekkur ederim.

meltem41

Vize Sureci ve Sonrasi

Mesaj gönderen meltem41 » Pzt Şub 09, 2015 12:53 am

Deutschebank hesabi aktiflestirmek icin
pasaport
Anmeldung
Birde bankanin sana mail olarak gonderdigi hesabinda ne kadar para oldugunu gosteren ve hesap numaranin yazildigi kagidin ciktisi
Ilk ikisini istiyorlar 3. Ben yanimda goturmustum lazim olur diye hesap numarasi flan yaziyor.

yilmazsln

Vize Sureci ve Sonrasi

Mesaj gönderen yilmazsln » Pzt Şub 09, 2015 1:12 am

tesekkur ederim uzun sureli basvurmak daha mantikli da sadece dil dkursu vizesi olayinda zorluyolarmis biraz :)

nerissanerissa

Vize Sureci ve Sonrasi

Mesaj gönderen nerissanerissa » Pzt Şub 09, 2015 3:21 am

Tesekkur ederim. Ama oturum izni icin herhangi bir bilginiz var mi peki neler istemedigine dair. Hazirlikli gitmek istiyorum.

Ben hic zorlanmadim eger paran varsa sorun cikarmiyorlar acikcasi bence. Ki ben 14 Ay kalicagimi yazmistim.

alihandro_007

Vize Sureci ve Sonrasi

Mesaj gönderen alihandro_007 » Pzt Şub 16, 2015 12:28 am

Merhaba arkadaslar ben su an almanyadayim nisanda 3 aylik vizem biticek ancak o zamana kadar oturum iznini almayi planliyorum.sonra turkiye gidip gelmeyi planliyorum ancak elimde oturum kartim olucak almanyaya giriste sorun olmayacak ama vizem suresi dolmus olacagindan dolayi turkiyeden cikista pasaport kontrolunde bir sikinti yasarmiyim vize suresi gectiginden dolayip yoksa oturum kartini gosterip gecebilir miyim ? Yada bunun icin fazladan bir sey yapmali miyim bir yardimci olursaniz sevinirim cunku ona gore gidecegim yada gitmeyecegim

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Vize Sureci ve Sonrasi

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Şub 16, 2015 12:35 am

Oturum karti olup vize nasil olmuyor, soruyu anlamadim?
www.deutschstudent.com

nerissanerissa

Vize Sureci ve Sonrasi

Mesaj gönderen nerissanerissa » Pzt Şub 16, 2015 1:25 am

Sanirim arkadas herkese verilen normal vizenin 3 aylik olup oradan oturum izni alip uzatildigini ve bunun vize yerine gecip gecmedigini bilmek istiyor. Yani herkese verilen 3 aylik vizenin oturum izni alsada sadece 3 ay olup olmadigini sormak istemis anlasilan. Biraz tuhaf olmus.

alihandro_007

Vize Sureci ve Sonrasi

Mesaj gönderen alihandro_007 » Pzt Şub 16, 2015 2:09 pm

evet oturum kartinin vize yerine gecip gecmeyecegini soruyorum su anki 3 aylik vize bitince oturum kartiyla giris cikislarda sorun yasarmiyim turkiyede onu merak etmistim

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Vize Sureci ve Sonrasi

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Şub 16, 2015 2:52 pm

Oturum karti vize oluyor zaten.
www.deutschstudent.com

ferhatd

Vize Sureci ve Sonrasi

Mesaj gönderen ferhatd » Pzt Şub 16, 2015 8:06 pm

Benim basima geleni anlatayim sana ordan anlarsin benim 3 aylik vizemin doldugu gune randevu verdiler 1 ay onceden basvurmama ragmen son gun gittigimde evraklarda eksik oldu gorevli bana 2 aylik gecici vize verdi ama vizeyi pasaporta degil kart seklinde verdi ben o vize ile Turkiye ye gittim geldim bir sorun yasamadim Berlin de oluyor bu olay ama baska bir arkadasim koln den basvurdu oturuma onunda vize suresi doldugu icin gecici verdiler fakat Turkiye donusunde sikinti yasada Almanya ya geri dondu ama zaman kaybi oldu zaten gecici vizeyi veren gorevli onu uyarmis Turkiye de sikinti yasayabilirisin diye ama bana veren gorevli schengen vize oldugunu ve istedigim yere gidebilecegimi soyledi dikkatli olmak lazim yani.