Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ic Mimarlik Fakultesi-Universite-

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
batuu

Mesaj gönderen batuu » Pzr Oca 25, 2015 7:29 pm

Merhabalar Konu basligim adi altinda birkac sorum olacakti..

1.Almanyada Ic Mimarlik Fakultesi ya da bolumu adi altinda Devlet Universiteleri var mi?

2.Genel olarak bu Universitelerin harc ucreti nedir?

3.Eger varsa ki sayet Sanat uzerinden girip Portfolyomu yollamayi dusunuyorum, peki Teknik Uni.\'lerin Normal Sanat Universitesi veya Universite ile farki nedir?

Suan aklima gelen sorularim bu kadar simdiden cevap verecek herkese tesekkur ederim. :)

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Pzt Oca 26, 2015 6:06 pm

1-Almanya\'daki universitelerin %95i devlet.
2-Eyalete gore degisir
3-Sorunu hic anlamadim.
RASTAFARI

batuu

Mesaj gönderen batuu » Pzt Oca 26, 2015 6:41 pm

Anlamamaniz normal. Portfolyo genellikle Guzel Sanatlar Universiteleri adi altinda okuyacaksaniz sizin bir nevi cizim dosyanizdir. Sene icerisinde cizdiginiz resimleri Universiteye yollayip sinava girmenize hak saglar(Yurtdisi icin). Sorumu daha cok aciga kavusturacak olursak Turkiyedeki Teknik Universitelerdeki Ic Mimarlik icin YGS+LYS sinavina girmemiz istenip normal Guzel Sanatlar veya Devletler YGS+Yetenek Sinavina girmemiz isteniyor. Acaba Almanyada\'da Teknik Universitelerindeki sistem Turkiyedeki gibi mi isliyor onu anlatmak istedim. Yani Benim herhangi bir Teknik Universitesine kayit yaptirabilmem icin Ortalamama bakip Yetenek sinavina mi cagiracaklar yoksa Portfolyoma bakmadan mi normal sinava girmem gerekecek?

1.Sorumda ise Ic Mimarlik Fakultesi olan Universiteleri rica etmistim aslinda.. Internette bulamadim da.

esraeren

Mesaj gönderen esraeren » Pzt Oca 26, 2015 7:54 pm

Batu merhaba,

Sana cevap gelmeyince merak ettim google\'da arattim Innenarchitektur diye..
Usenmedim (vize sonucu bekleyen bir ev hanimi olarak:D) Adbk Munchen ve Hft Stuttgart Innenarchitektur bolumlerinin sartlarina da baktim.
Adbk Munchen icin portfolyo gerektigi + mulakat ve yetenek sinavi olacagi (A2 almancamla cikarimlarim bunlar yanlis olabilir:))
Hft Stuttgart icin Turkiye\'de ayni bolumu kazanmanin gerekli oldugunu ogrendim..

Velhasil sorularinin cevabi universiteden universiteye cok farklilik gosteriyor. Portfolyonun istendigi sunum formati bile degisiyor. Sen de biraz arastirmayla icine en cok sinen uni ya da fh\'yi bulabilir, ona yonelik basvurunu hazirlayabilirsin.

Kolayliklar..

ps. lazim olur, google\'da ilk karsima cikan site:
http://www.studieren-studium.com/studiu ... eutschland

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Pzt Oca 26, 2015 9:19 pm

Yanlis anladin :) portfolyoyu biliyodum yinede tesekkur ederim.Demek istedigim teknik universitenin diger universitelerden farkini sorup sormadigin.Sorun buysa Muhendislik bolumlerinin cogunun oldugu,laboratuvar derslerinin ve sartlarinin bol oldugu farki var.
RASTAFARI

batuu

Mesaj gönderen batuu » Pzt Oca 26, 2015 9:31 pm

[quote]esraeren tarafindan yazilan metin:

Batu merhaba,

Sana cevap gelmeyince merak ettim google\'da arattim Innenarchitektur diye..
Usenmedim (vize sonucu bekleyen bir ev hanimi olarak:D) Adbk Munchen ve Hft Stuttgart Innenarchitektur bolumlerinin sartlarina da baktim.
Adbk Munchen icin portfolyo gerektigi + mulakat ve yetenek sinavi olacagi (A2 almancamla cikarimlarim bunlar yanlis olabilir:))
Hft Stuttgart icin Turkiye\'de ayni bolumu kazanmanin gerekli oldugunu ogrendim..

Velhasil sorularinin cevabi universiteden universiteye cok farklilik gosteriyor. Portfolyonun istendigi sunum formati bile degisiyor. Sen de biraz arastirmayla icine en cok sinen uni ya da fh\'yi bulabilir, ona yonelik basvurunu hazirlayabilirsin.

Kolayliklar..

ps. lazim olur, google\'da ilk karsima cikan site:
http://www.studieren-studium.com/studiu ... eutschland[/quote]

Cok tesekkur ederim, zahmet verdim. :)

batuu

Mesaj gönderen batuu » Pzt Oca 26, 2015 9:32 pm

[quote]Karthus tarafindan yazilan metin:

Yanlis anladin :) portfolyoyu biliyodum yinede tesekkur ederim.Demek istedigim teknik universitenin diger universitelerden farkini sorup sormadigin.Sorun buysa Muhendislik bolumlerinin cogunun oldugu,laboratuvar derslerinin ve sartlarinin bol oldugu farki var.[/quote]

Anladim. :D Tesekkur ederim cevabiniz icin. :)