Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

vizeee ve almanyada universite

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
nbgauslander1

Mesaj gönderen nbgauslander1 » Cmt Oca 24, 2015 7:29 pm

Almanyada ogrenim gormek icin iki tip vize varmis uzun sureli ve kisa sureli bunlarin uzunluklari ne kadar birde erlangen universitesinin sartli kabul icin kriterleri neler b1 ingilizcem var bu kabul sirasinda rol oynarmi ...? Erlangen universitesi tip fakultesi icin hangi dil seviyesini sart kosuyor..universite basvurusu icin bir yil onceden evraklari elden temin edebilirmiyiz arkadaslarimdan biri universitenin kendisinden elden evrak aldi da .....yesil pasaportum var normalde Almanyada vizesiz alti ay kalabiliyorum ogrenci vizesi nasil oluyor ????

GK

Mesaj gönderen GK » Cmt Oca 24, 2015 10:21 pm

forumu okudun mu ?

Faruk06

Mesaj gönderen Faruk06 » Cmt Oca 24, 2015 10:31 pm

Oncelikle merhaba.
@GK arkadasimizinda dedigi gibi forumu okudunuz mu ?
Ayrica Almanyada yesil pasaport ile 6 ay degil 3 ay kalabilirsiniz.
Sadece Almanyada degil vize isteyen her ulkede max 3 ay kalabilirsiniz. 3 aydan sonrasi uzun doneme girecegi icin turist vizesi disinda tutulmaktadir.
Vizenin uzunlugu ne kadar sorusu gercekten sacma geldi. Vizenin uzunlugu sen ne kadar sure boyunca egitim goreceksen o kadar olur. Sadece Turkiyede vizeni aldiktan sonra 3 aylik bir genel giris izni verirler. Ondan sonrada duruma gore 6-12-24 aya kadar uzatirla Vizenin bitimindede universiteye veya kursa devam ettigine dair belge ile gittigin zaman vizeni uzatirlar.
universitenin kabul kosullarini biz bilemeyiz Bir zahmet onada siteye girip kendiniz bakin :) Evraktan kastiniz ne bilmiyorum universiteden ne gibi evrak alacaksiniz..
Ama lutfen ve lutfen forumda arastirmadan konu acmayiniz..

nbgauslander1

Mesaj gönderen nbgauslander1 » Cmt Oca 24, 2015 11:28 pm

Biraz agresif davransanizda cok tesekkur ederim

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Oca 26, 2015 1:13 am

Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com