Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Mimarlik Bolumu

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
hasan-de

Mimarlik Bolumu

Mesaj gönderen hasan-de » Çrş Oca 07, 2015 11:20 am

Arkadaslar Almanyada mimarlik bolumunu bitirdikden sonra seni tam mimar olarak saymiyorlarmis . Yuksek lisans yapmadan is imkanin olmuyormus ? Bu dogrumu , mimarlik bolumu okuyan arkadaslarimiz varmi ?

Tam matematik azda olsa kurtulacagim bolum buldum oda 5 bucuk seneye patlicak :|
HASAN TURAN

esraeren

Mimarlik Bolumu

Mesaj gönderen esraeren » Çrş Oca 07, 2015 1:59 pm

Hasan merhaba,

Daha iyi bilenler vardir, ben bildigim kadariyla yazayim; 3 yillik lisans sonunda imza yetkin olmuyor ama mimarlik ofislerinde calisabiliyorsun.
kendi ofisini acamazsin yani..

Ayrica Turkiye\'de mat1, mat2, statik, yapi statigi, mukavemet gibi dersleri insaat muhendisligiyle ortak aliyorduk hatta mimarliktakini birakip insaat muhendisliginden alip gecenler cok oldu bolumumde... Tabi bu benim universitemin cinsligi olabilir, giden arkadaslar daha iyi bilgi verir :)

Kolayliklar...

hasan-de

Mimarlik Bolumu

Mesaj gönderen hasan-de » Çrş Oca 07, 2015 4:20 pm

Anladim dostum :) o zaman heycana gerek yok insaat muhendisligi yazicaz :D
HASAN TURAN

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mimarlik Bolumu

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Oca 07, 2015 4:57 pm

bir arkadasim , kendisi 5 semester ulkesinde mimarlik okumus , simdi sakir sakir teknik mekanik sorulari cozuyor, bence teknik mekanik matematikten hoslanmayan biri icin biraz sikintili bir ders :)

hasan-de

Mimarlik Bolumu

Mesaj gönderen hasan-de » Çrş Oca 07, 2015 6:19 pm

Yani ne yapmam gerekiyor dostum anlamadim :/ ? Mimarlik vazmi gecim sadece bu izlemi aldim soyledikleriden :) yani dedigim gibiyse lisese mimari yapi ressamligindan mezun oldum ondan mimarlikda cok sorun olmaz ama insaatta devlet ek puan veriyor :D hadi hayirlisi
HASAN TURAN

pardon

Mimarlik Bolumu

Mesaj gönderen pardon » Çrş Oca 07, 2015 6:37 pm

Mimarlikta da statik, mukavemet vs goruyorsun ama insaat muhendisliginde gordugun derslerin oldukca basit versiyonu olarak goruyorsun. FH\'da mimarlik okuyan arkadasim var, onun gordugu statik ile bizim gordugumuz yapi statigi arasinda ucurum fark var. Onlar bizim mekanikte gordugumuz statigin dahi baslangicini goruyorlar.

hasan-de

Mimarlik Bolumu

Mesaj gönderen hasan-de » Çrş Oca 07, 2015 8:26 pm

Inan dostum mimarligi daha cok istiyorum ama edindigim bilgiye gore ne is bulma yuzdeligi var nede imza yetkisi :( o yuzden uzagim mimarliga , ama is imkani fazla oldugu bir eyalet bulsam direk okur devam ederim ama beklicez
HASAN TURAN