Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

oturum izni uzatma

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
sway

oturum izni uzatma

Mesaj gönderen sway » Cum Oca 02, 2015 1:26 pm

Merhaba arkadaslar
02.2014 ten beri dortmunddayim. ilk asamada 1 yillik oturum izni vermistiler. onumuzdeki haftalarda tekrar belediyeye gidip oturum uzatmam gerekiyor. Bloke hesapla gelmistim. oturumu uzatirken hesapta yaklasik 3 bin € bulunduracagim. suan DSH hazirlik kursundayim.. busekilde oturumu uzatabilirmiyim?.. nasil bir yol izlemem gerekiyor?

Jamir

oturum izni uzatma

Mesaj gönderen Jamir » Cum Oca 02, 2015 3:32 pm

merhaba 3 bin euro sorun cikartabilir garantor vs bulmaya calismani oneririm.
gdld

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

oturum izni uzatma

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Oca 02, 2015 4:34 pm

Bana 5 bin euro ile 6 aylik oturum vermisti hamburgda ki memur, bence bu da memurdan memura degisiyor.

GK

oturum izni uzatma

Mesaj gönderen GK » Cmt Oca 03, 2015 9:31 pm

daha once dortmund da oturum uzatmis biri olarak net olarak soyleyebilirim kacinci donemde olursan ol yinede bloke hesap istiyorlar ama hesapta 3bin varken ne kadar oturum verirler hic bir bilgim yok bende garantor belgesi oldugu icin bu konuda bi sIkinti yasamamistim.

Fanta4you

oturum izni uzatma

Mesaj gönderen Fanta4you » Pzt Oca 05, 2015 5:20 pm

3 binin varsa hesabinda bir de isin olmasi lazim.
Aylik 640 euroyu cikarabilecek gucte olman lazm. O da soyle oluyor:

3000/12=250(pro Monat)
640-250=390

Yani ayda en az 390 Euro kazanabilecegin bir is ve bu isin sozlesmesiyle git.
Yanlis olmasin dedigim, en azindan bir arkadasim oyle yapti seninki gibi bir durumda. Ben boyle biliyorum insallah sorun yasamazsin.

sway

oturum izni uzatma

Mesaj gönderen sway » Pzt Oca 05, 2015 5:23 pm

tesekkurler yardimlariniz icin..

alihandro_007

oturum izni uzatma

Mesaj gönderen alihandro_007 » Cmt Haz 06, 2015 2:23 pm

Merhaba arkadasalar benim bir sorum olucak 27 nisanda oturum islemleri icin yabancilar dairesine gittim islemleri halledip gecici 3 aylik vize verdiler bana ve 3 ay icinde oturum kartinin gelecegi soylendi ama benim 8 temmuzla 10 agustos arasi tatilim var ve ben turkiyeye gitmek istiyorum bu oturum karti asagi yukari ne kadar zamanda geliyor yani 8 temmuzdan once gelme ihtimali var mi ? ( bu arada garantorle geldim bu etkiler mi sureyi ?)

ouzz

oturum izni uzatma

Mesaj gönderen ouzz » Pzr Haz 14, 2015 8:02 pm

Merhaba, benim de oturum iznim agustos ayinin ilk haftasinda bitecek o zamana kadar beklemek mi gerekiyor basvuru yapmak icin ? malum kart biraz gec geliyor ben de Turkiye ye gitmek istiyorum.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

oturum izni uzatma

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Haz 14, 2015 8:15 pm

[quote]alihandro_007 tarafindan yazilan metin:

Merhaba arkadasalar benim bir sorum olucak 27 nisanda oturum islemleri icin yabancilar dairesine gittim islemleri halledip gecici 3 aylik vize verdiler bana ve 3 ay icinde oturum kartinin gelecegi soylendi ama benim 8 temmuzla 10 agustos arasi tatilim var ve ben turkiyeye gitmek istiyorum bu oturum karti asagi yukari ne kadar zamanda geliyor yani 8 temmuzdan once gelme ihtimali var mi ? ( bu arada garantorle geldim bu etkiler mi sureyi ?)[/quote]

garantor sureyi etkilemez, kartlar Berlin\'den geliyor ve ortalama gelis suresi 1 ayi bulabilir.
2 ay bekleyende oldu.

Tatil icin gideceksen, sana verilen gecici belgeyle gitme. Yabancilar dairesine git, durumunu anlat ona gore git.
O gecici belgelerde cok girisli cikisli seyahat izni vermeyebiliyorlar TR\'den donerken ucaga alinmayabilir veya Almanya\'ya dondugunuzde geri gonderilebilirsiniz.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

oturum izni uzatma

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Haz 14, 2015 8:15 pm

[quote]ouzz tarafindan yazilan metin:

Merhaba, benim de oturum iznim agustos ayinin ilk haftasinda bitecek o zamana kadar beklemek mi gerekiyor basvuru yapmak icin ? malum kart biraz gec geliyor ben de Turkiye ye gitmek istiyorum.[/quote]

Agustos\'ta bitiyor ve kartini almadiysan daha simdiden gitmeni oneririm.

ouzz

oturum izni uzatma

Mesaj gönderen ouzz » Pzr Haz 14, 2015 8:27 pm

Agustos\'ta bitiyor ve kartini almadiysan daha simdiden gitmeni oneririm.[/quote]

Haklisin, ben en iyisi haftaici gidip konusayim en azindan bilgi edinirim.

Diger mesajlarda okudugum kadariyla, sehire hatta memura gore bile ayni islem farkli uygulamalar olabiliyormus. Umarim bir sorun cikmaz. Diger donem praktikum yapicam ve kendime yetecek kadar bir gelirim olacak. Bloke hesap ya da garantor sorarlarsa bunu soylemek istiyorum ama kabul ederler mi bilmiyorum tabi.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

oturum izni uzatma

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Haz 14, 2015 9:15 pm

neyle geldiysen oyle devam eder finansman sorunu.

Okuduklarin dogru, memuruna kadar farkli uygulamalar olabiliyor.Bol sanslar.