Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

osym sonuc belgesi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
oz

osym sonuc belgesi

Mesaj gönderen oz » Pzt Ara 22, 2014 4:14 am

Arkadaslar oncelikle forumda konu ile ilgili basliklari okudum ama herkes baska birsey diyor. 2005 yilinda aldigim OSYM sonuc belgem kayip.
Bu belgeyi Alman kurumlarinin kabul edecegil sekilde nasil alabilirim ?

Bu konuda tecrubesi yada kesin bilgisi olan bir arkadas cevaplarsa sevinirim.

Simdiden Tesekkur ederim.

Karthus

osym sonuc belgesi

Mesaj gönderen Karthus » Pzt Ara 22, 2014 4:48 am

2001\'den sonra OSYM,oss sonuclarini internetten aciklama karari aldi.

Internet ortaminda bulunan ve sadece TC kimlik numaranla ulasabildigin birseyi nasil kaybedebiliyorsun? neyse cozume geleyim.
Osym sonuc belgeni internetten cikarip herhangi bir devlet kurumunda "Asli gibidir" onayi yaparsan ve bunu tercume edersen bir sorun cikma olanagini kaldirirsin.
Ben bunu yapamam diyorsan dilekce yazip Ankara\'dan yani merkezden 2005 yilina ait oss sonuc belgeni talep edeceksin.Sanirsam 3-4 hafta suruyordu eskiden.
RASTAFARI

oz

osym sonuc belgesi

Mesaj gönderen oz » Sal Ara 23, 2014 10:36 am

Ben o yillarda evime osym sonuc belgesi geldiginden hatta o kazandi belgesi ile universiteye kayit oldugumdan eminim. Bahsettigim kayip belge o belge.
Cozumunu yazdigin icin cok tesekkur ediyorum. Bugun ilk isim noterdeyim.

ulas36

osym sonuc belgesi

Mesaj gönderen ulas36 » Pzt Ara 29, 2014 1:47 pm

Veya bir Osym subesine gidip direkt orjinalini alabilirsin.2-3 sene once izmirdeki Osym subesinden orjinalini almisdim ben(kibris sehitleri caddesi uzeindeki subeden)