Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 2/ Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Cmt Haz 06, 2009 3:03 pm

Yeni anilar,yeni konular,yeni tecrubeler..Gorusmeye nerede girdigimizi,yasadiklarimizi,bilinenlerin disinda ne tur belgeler goturdugumuzu,sorulan sorulari vs. ve vize sonucunu burada paylasalim...
Bir once ki baslik ;

Vize Ani Defteri 1 - Visumtagebuch

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Haz 06, 2009 5:35 pm

Bakalim ilk mutlu haberi kim yazacak.. =)

hiPoKoNdRiyAk

Mesaj gönderen hiPoKoNdRiyAk » Cmt Haz 06, 2009 10:33 pm

Iyi oldu bu .. =)

hoze1905

Mesaj gönderen hoze1905 » Pzt Haz 08, 2009 12:16 am

slm arkadaslar ben daha once vize basvurumun nasil gectiini yazmistim basvurumun ustunden 32 gun gecti sizce bu sure cokmu yani sure uzadikca vize alma ihtimalim zayifliyomu siz ne dusunuyosunuz red mi gelecek acaba?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Haz 08, 2009 12:30 am

Hayir endise etme sure normal..Konsoloslugun soyledigide 4 ila 6 hafta arasi zaten..

hoze1905

Mesaj gönderen hoze1905 » Pzt Haz 08, 2009 1:14 am

anladim ne bilim 3 haftada gelen oluyomus bende gecikince zati gerginlik yapiyo bu bekleme olayi:( saol tesekkurler

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Haz 08, 2009 1:51 am

Yarin ola hayir ola =)

hoze1905

Mesaj gönderen hoze1905 » Pzt Haz 08, 2009 2:14 am

:) ole olcak artik insallah hayirli olar....

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Sal Haz 09, 2009 3:46 pm

Thehelys

Mesaj gönderen Thehelys » Sal Haz 09, 2009 11:30 pm

Merhaba arkadaslar
Evet bildiginiz uzere 09/06/2009 8:30\'da ogrenim vizesi icin randevum vardi.
8:30da konsolosluk onundeydim.neyse sirayla iceri alimlar basladi. Girdim elimde bir ton evrak falan. fokotopisi eksik olan belgelerin fotokopisini cektirdim 13 lira tuttu :) eksik olan fotokopiler tapular falandi. neyse 700 numarali barkot numarasiyla basladim beklemeye. sonra siram geldi en kosedeki sonuncu giseye girdim saat 9u geciyordu. hosgeldiniz dedi orta yaslarda bi bayandi, biraz ters birisine benziyordu. belgeleri istedi verdim. basladi bakmaya ilk fotokopileri acti fotokopilere ben dekontlari falanda eklemistim para yattigina dair falan. onlari karistirdi karman corman etti bu ne yaa dedi cildirmak uzereyim dedi.. dedim tamam bu kadin tersliycek beni . cok sakin bir sekilde hanfendi ben onlari sirasina gore koymustum bakarken karistirdiniz dedim. sonra bana gosterdi dedim o onun bu bunun keske zimbalasaymisim. sonra 20 dakika kadar onlari inceledi topladi ikametgah belgeleri sabika kaydi tecil belgesi tapular banka hesap ozetleri hepsini bi yere ayirdi her iki fotokopiler arasindan. hangi okulu bitirdin dedi. dedim iste afyon kocatepe bilgisayar programciligi dedim. Almanyada hangi okulu okumak istiyordun dedi .bende iste duisburg-essen universitesi uygulamali bilgisayar bilimleri dedim. iyi dedi. yani o kadar cok soru sorduki bazilarini hatirlamiyorum bile. kac yilinda mezun oldu dedi 2008 dedim. peki ne yapiyordun bu zamana kadar dedi bende mart 2007 den bu yana hem okudum hemde calistim dedim. peki ocak 2009da kabul almissin neden hazirana kadar basvurmadin dedi. bende bloke hesaba para ayarlamaya calisiyordum normalde martta basvuracaktim ama para ayarlayamadim dedim. gecimi bloke hesaplami karsilayacaksin dedi evet dedim. paran yatmis dedi. evet dedim neyse 15 dakika kadar daha bakmaya devam etti. sonra belgeleri aldi gitti bi 15 dakika daha bekledim. sonra yaninda 20 yaslarinda sarisin bi cocukla geldi. karsidan bana ingilizce biliyormusun dedi? evet dedim. Ordaki genc cocuk kulakligi aldi basladi sormaya neden almanda okumak istiyorsun tabi ingilizce soruyor. anlattim iste soyle iyi boyle iyi vs vs. sonra dedi kim oneride bulundu. bende agustos 2008de bi campta tanistigim alman arkadaslarim ve gurkan yalcin dedim. onlar kim dedi onlarida anlattim. bi ara ingilizceyi anlamadi. kadina dondu turkce konusurmusun gibisinden birsey soyledi sonra gene basladik sorguya. bu insanlari nerden taniyorsun o camp ne campiydi. iste onlar neden geldi nasil tanistiniz. kadina soyledim couchsurfing adli bir site var. bursada nilufer belediyesinde uluslararasi kultur ve sanat kampiydi bir suru ulkeden arkadaslar geldi onlari agirladik dedim. elimde couchsurfingden aldigim profilimin ciktilari wardi. onlari gosterdim onlari aldi basladi yazmaya kimleri taniyorsun dedi. dedim mylene, anne katrin, melenei sonra gurkan dedim :) gurkan kim dedi benim okul islerimi yapan kordinator arkadasim dedim. o ne yapiyor dedi okuyor dedim :) (senide desifre ettim kusura bakma ) o hangi bolumde dedi fizik bolumu okuyor dedim hangi uni? essen duisburg dedim tamam dedi. bu arada diger gorevli surekli yaziyor. sonra bloke hesabi 2. sene istersek nasil ayarlayacaksin dedi bende dedim aracim var babamin evleri var satarim karsilariz dedim. tamam guzel dedi. sonra gene bunlar arasinda konusuyorlar ve bilgisayara notlar giriyorlar. o sirada yasli bi gorevli daha geldi aralarinda konusuyorlar guluyorlar derken. genc cocuk gene belgeleri aldi gitti. beni mulakata alan kadin erdem sen 2 dakika beklermisin salonda dedi tabi dedim tsk etti. sonra benden sonra bi kisiyi aldi bu arada saat oldu 11 hala bekliyorum bu arada 2,5 saattir bi ben kaldim muracata gelen eskilerden. 11,15 oldu gene geldi erdem bey gelirmisiniz dedi. tabi dedim sonra gene sorgulara basladi. peki agustostan bu yana neden yapmadin o arkadaslarina tanistiktan sonra dedi bende dedim parayi ayarlayamadim.. sorgular ardi arkasina. biktim usandim :) Kina geldi artik :) 11:30 oldu en son bitmek uzere. dedi erdem senin vizeyi konsolosluk olarak biz onayladik 3,5 hafta islem suresi var eger yabancilar polisinden bi problem olmazsa 3 /7/2009da gel dedi sigortanla birlikte vizeni verelim 5 temmuzdada cikarsin dedi. barkot numarasi veriyorum internetten bak dedi. tamam dedim tsk ettim. rica etti vs vs
artik ne olur ne biter bilmiyorum. aldimmi yoksa alamadim mi onuda bilmiyorum. eger bi sorun olmazsa aldim gozuyle bakiyorum umarim baska bir sorun olmaz...
uzun oldu ama kusura bakmayin. yorumlarinizi bekliyorum

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Haz 09, 2009 11:41 pm

puhahaha.. gecmis olsun erdem.. haci benim adimi vermisin yeter o referans =) keske siteden bahsetseydin dernek vs, kuruyorlar almanya da onlar bana destek oluyor deseydin.. bu arada kadin neden beni sordu merak ettim =) cok ilginc bi gorusme olmus.. ve ilk defa ama ordakilerin vizeyi onayladik dedigini duydum bu cok olumlu..

bu arada ben dusseldorf da okuyorum =)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Haz 09, 2009 11:47 pm

Gecmis olsun baya baya uzun bir gorusme olmus.Izmir\'den girdin sanirim baska yer yok bu kadar sorgulayan zaten..!Aslina bakilirsa benim gorusum Bloke hesap icin Ocaktan Subata kadar bekledigini soylemen vs onlarin bu kadarsoru sorlamarina sebep olabilir finansal acidan guvenmeyipte..
Ama en sonda gorevlinin su tarihte gel al demesi iyi bir gelisme olur umarim =)

Thehelys

Mesaj gönderen Thehelys » Çrş Haz 10, 2009 12:13 am

iflahimi kestiler :) biz konsolosluk olarak onayliyoruz dedi. yabancilar polisini bilemem dedi. 3 temmuza gun verdi herhalde o gun ya vizeyi alicam yada alamiycam bilmiyorum. o arkadaslarin isimlerini felan aldilar acaba onlari bulup ararlarmi diyorum ben? seni falan gurkan. ya oyle sacma sapan sorular warki anlatamam tek bloke hesap degil herseyi arastirdilar.. bilmiyorum ya nasipse olur artik

Jamir

Mesaj gönderen Jamir » Çrş Haz 10, 2009 1:09 am

ins alirsin vizeni =)

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Çrş Haz 10, 2009 12:19 pm

hayirli ugurlu olsun kardess...
insallah alirsin..

Thehelys

Mesaj gönderen Thehelys » Çrş Haz 10, 2009 1:00 pm

tesekkurler kardesim... insallah

Ruzgar84

Mesaj gönderen Ruzgar84 » Çrş Haz 10, 2009 7:54 pm

Oncelikle senin adina cok sevindim umarim biran once vizeni alirsin ama ilk defa birisine sigortanla birlikte su tarihte gel vizeni al dediklerini duyuyorum gercekten ilginc ben mayisin 15 inde grusmeye grmistim zaten cok parlak gecmemisti ama hayla haber yok belirsizlik insanin canini sikiyo acikcasi umarim hayrlisi olur senin icinde...

Ruzgar84

Mesaj gönderen Ruzgar84 » Çrş Haz 10, 2009 8:01 pm

\'\'barkot numarasi veriyorum internetten bak dedi.\'\' burda nedemek istemis barkot numarasiyla internetten bisey ogrenilebiliyormu?

hiPoKoNdRiyAk

Mesaj gönderen hiPoKoNdRiyAk » Çrş Haz 10, 2009 8:26 pm

Evet vizenin cikip cikmadigini ogrenebiliyordun.. (Oyle hatirliyorum=))

Gurkan unlu oldun :D :D Ne cok merak etmisler seni =)

Hayirli olsun.. Buyuk ihtimal vizeyi alirsin..

Ruzgar84

Mesaj gönderen Ruzgar84 » Çrş Haz 10, 2009 10:00 pm

Istanbul konsoloslugundada boyle bir hizmet varmi nasil vizenin cikip cikmadigini ogrenebilirim...

Kilitli