Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 15

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
turay1996

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen turay1996 » Sal Oca 13, 2015 10:59 pm

sltn Merhabalar. Oncelikle sabirli ol derim fakat kim ne dese bos bu konuda biliyorum bende ayni stressi yasadim cunku :)
Izmirden girdim bende gorusmeye ve her gun aradigimda ayni sekilde cevap verildi. Sunu soylemek istiyorum saat 16:45 ten sonra izmir her sekilde dusuyor sadece 15 dk durmadan ara. Aramadan once bir mail at ve durumunu anlat. Vizeni bekledigini kursunun gectigini vs. Mail attigini soyledikten sonra buyuk ihtimal seni arsive yonlendiricekler. Arsivdeki kiside ayni seyi soyluyorsa( Cevap bekliyoruz bla bla ) geri ana hatta baglanip seninle ilgilenen Almanyadaki kisinin adini soyadini almaya calis. Ve onu bir mail at. O sana cevap vericektir. Senin gibiydi durumum ben bu sekilde irtibaat kurup her gun arayip mail attim. Cevap 2 kez izmire gonderildi fakat izmir bana hala cevap gelmedigini soyluyordu :) Umarim bu bilgiler isini gorur ve yardimci olur. Iyi sanslar sabir diliyorum.

sltn

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen sltn » Çrş Oca 14, 2015 12:29 am

[quote]turay1996 tarafindan yazilan metin:

sltn Merhabalar. Oncelikle sabirli ol derim fakat kim ne dese bos bu konuda biliyorum bende ayni stressi yasadim cunku :)
Izmirden girdim bende gorusmeye ve her gun aradigimda ayni sekilde cevap verildi. Sunu soylemek istiyorum saat 16:45 ten sonra izmir her sekilde dusuyor sadece 15 dk durmadan ara. Aramadan once bir mail at ve durumunu anlat. Vizeni bekledigini kursunun gectigini vs. Mail attigini soyledikten sonra buyuk ihtimal seni arsive yonlendiricekler. Arsivdeki kiside ayni seyi soyluyorsa( Cevap bekliyoruz bla bla ) geri ana hatta baglanip seninle ilgilenen Almanyadaki kisinin adini soyadini almaya calis. Ve onu bir mail at. O sana cevap vericektir. Senin gibiydi durumum ben bu sekilde irtibaat kurup her gun arayip mail attim. Cevap 2 kez izmire gonderildi fakat izmir bana hala cevap gelmedigini soyluyordu :) Umarim bu bilgiler isini gorur ve yardimci olur. Iyi sanslar sabir diliyorum.[/quote]

Cok cok tesekkur ederim gercekten :) tamamdir uygulayacagim soylediklerini harfiyen :) Affina siginarak Merak ettim alabildin mi vizeden olumlu sonuc ?

sem33

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen sem33 » Çrş Oca 14, 2015 11:26 am

benim 23 ekimde evraklarim almanyaya gitti. yani 1 ayda anlmanyaya gitti. sonra bekle bekle araya noel tatili girdi. sonra bidaha yabancilar polisini aradim. konsolosluk sizi 2 kere aramis ulasamamis dedi . ankarayla iletisime gecin dedi biz burda islemleri hallettik dedi. gecen cuma zorla ankara konsoloslugundan bi bayanla gorustum(baya zor baglandim bu arada) dedim ki beni aramissiniz ulasamamissiniz bana soracaginiz sorular varmis . bayan da dosyani elime aldim sana inceleyip 1-2 saate donerim demisti. o konusmadan sonra geri donen olmadi ve hala bekliyorum 18 hafta oldu . bakalim daha ne olacak ne kadar bekliyecem allah bilir....
:Z

pelinde

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen pelinde » Çrş Oca 14, 2015 11:39 am

[quote]sem33 tarafindan yazilan metin:

benim 23 ekimde evraklarim almanyaya gitti. yani 1 ayda anlmanyaya gitti. sonra bekle bekle araya noel tatili girdi. sonra bidaha yabancilar polisini aradim. konsolosluk sizi 2 kere aramis ulasamamis dedi . ankarayla iletisime gecin dedi biz burda islemleri hallettik dedi. gecen cuma zorla ankara konsoloslugundan bi bayanla gorustum(baya zor baglandim bu arada) dedim ki beni aramissiniz ulasamamissiniz bana soracaginiz sorular varmis . bayan da dosyani elime aldim sana inceleyip 1-2 saate donerim demisti. o konusmadan sonra geri donen olmadi ve hala bekliyorum 18 hafta oldu . bakalim daha ne olacak ne kadar bekliyecem allah bilir....
:Z[/quote]

18 hafta mi? Bu ne ya bunun yasal oldugunu hic sanmiyorum bu kadar bekletmek nolursa olsun normal degil. O konusmayi ne zaman yapmistiniz? Bence fax cekin konsolosluga.

sem33

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen sem33 » Çrş Oca 14, 2015 12:03 pm

[quote]pelinpelin tarafindan yazilan metin:

[quote]sem33 tarafindan yazilan metin:

:Z[/quote]

18 hafta mi? Bu ne ya bunun yasal oldugunu hic sanmiyorum bu kadar bekletmek nolursa olsun normal degil. O konusmayi ne zaman yapmistiniz? Bence fax cekin konsolosluga.[/quote]
cektigim faxlarin haddi hesabi yok. kadinla konustuktan 4 saat sonra motivasyon yazisi gonderdim kadin aramadi diye faxla sonra donen olmadi

sltn

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen sltn » Çrş Oca 14, 2015 1:11 pm

Sehr geehrte Dame, Sehr geehrter Herr,

die Bearbeitungszeiten belaufen sich auf ca. 12 – 16 Wochen. Da Sie Ihren Antrag erst am 10.12.2014 gestellt haben, konnen Sie leider nicht damit rechnen, dass das Verfahren zum gewunschten Termin abgeschlossen werden kann.
Von weiteren Anfragen bitte ich abzusehen. Sie helfen uns damit, die eingehenden Vorgaenge zugig zu erledigen.

Mit freundlichen Grußen
Im Auftrag
Fr. Bloch

Bana boyle bir cevap geldi kisacasi beni baya baya terslediler, ama subati gecirdikten sonra bana vize vermeleri cok anlamsiz olucak , ben mi anlatamiyorum , onlar mi anlamiyo bilmiyorum .. caresizim

Kullanıcı avatarı
welly275

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen welly275 » Çrş Oca 14, 2015 2:25 pm

sltn, konsolosluktan pasaportunu alabilirsin. bunda herhangi bi engel yok. eger kargo ile gonderilmesini istediysen almislardir pasaportu. pasaportunu alirsan vize onaylandiginda, basilip kargo ile gonderilmesinden vazgecmissin demektir ve vizen onaylanirsa pasaportunu gidip tekrar konsolosluga verip vizeni alman gerekir.

yesil pasaportla almanyaya geldiginde dikkat etmen gereken konu, 180 gun icinde max 90 gun kalabilirsin. sonra donmen gerekir. eger bu sure icinde vizen onaylanirsa turkiyeye gelir konsolosluktan vizeni alman gerekir.

nil-lili

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen nil-lili » Çrş Oca 14, 2015 3:49 pm

ingiltere vizesi icin basvuru sartlari nelerdir ?

pelinde

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen pelinde » Çrş Oca 14, 2015 6:59 pm

Dogru saydiysam yilbasindan bu yana 4 kisi vize almis.. Heralde is yuku cok yok su siralar yabancilar subede ya da ben kendimi oyle inandirmak istiyorum :D

sltn

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen sltn » Çrş Oca 14, 2015 7:28 pm

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

sltn, konsolosluktan pasaportunu alabilirsin. bunda herhangi bi engel yok. eger kargo ile gonderilmesini istediysen almislardir pasaportu. pasaportunu alirsan vize onaylandiginda, basilip kargo ile gonderilmesinden vazgecmissin demektir ve vizen onaylanirsa pasaportunu gidip tekrar konsolosluga verip vizeni alman gerekir.

yesil pasaportla almanyaya geldiginde dikkat etmen gereken konu, 180 gun icinde max 90 gun kalabilirsin. sonra donmen gerekir. eger bu sure icinde vizen onaylanirsa turkiyeye gelir konsolosluktan vizeni alman gerekir.[/quote]

Cok tesekkur ederim , ben pasaportuda almanyaya yollamislardir diye dusunuyordum . Eger alabilirsem gercekten benim Icin cok iyi olucak, gercekten cok tesekkur ederim tekrardan.

sltn

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen sltn » Çrş Oca 14, 2015 7:31 pm

Dogru saydiysam yilbasindan bu yana 4 kisi vize almis.. Heralde is yuku cok yok su siralar yabancilar subede ya da ben kendimi oyle inandirmak istiyorum :D[/quote]

belki de oyle olabilir bilmiyorum , tek bildigim kendi vize gidisatin hakkinda soru sorup agzimin payini aldigim :( herkese sabir diliyorum

Mertphlvn

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Mertphlvn » Çrş Oca 14, 2015 7:57 pm

Dogru saydiysam yilbasindan bu yana 4 kisi vize almis.. Heralde is yuku cok yok su siralar yabancilar subede ya da ben kendimi oyle inandirmak istiyorum :D[/quote]

Cok dengesiz ya vize vermeleri mesela ben 14 ekimde basvurmustum dun aldim haha bazilari 10 gunde aliyorlar bazilari 90 gunde

Kullanıcı avatarı
welly275

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen welly275 » Çrş Oca 14, 2015 8:18 pm

sltn, pasaportun izmirde. almanyaya gonderilmiyor. alirsin istanbul ya da ankaradan alan arkadaslar oldu.

sltn

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen sltn » Çrş Oca 14, 2015 8:25 pm

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

sltn, pasaportun izmirde. almanyaya gonderilmiyor. alirsin istanbul ya da ankaradan alan arkadaslar oldu.[/quote]

Tamam :) cok tesekkur ederim yardimlariniz icin, gercekten bu site olmasaydi napardim bilmiyorum.

turay1996

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen turay1996 » Çrş Oca 14, 2015 10:24 pm

[quote]sltn tarafindan yazilan metin:

[quote]turay1996 tarafindan yazilan metin:

Izmirden girdim bende gorusmeye ve her gun aradigimda ayni sekilde cevap verildi. Sunu soylemek istiyorum saat 16:45 ten sonra izmir her sekilde dusuyor sadece 15 dk durmadan ara. Aramadan once bir mail at ve durumunu anlat. Vizeni bekledigini kursunun gectigini vs. Mail attigini soyledikten sonra buyuk ihtimal seni arsive yonlendiricekler. Arsivdeki kiside ayni seyi soyluyorsa( Cevap bekliyoruz bla bla ) geri ana hatta baglanip seninle ilgilenen Almanyadaki kisinin adini soyadini almaya calis. Ve onu bir mail at. O sana cevap vericektir. Senin gibiydi durumum ben bu sekilde irtibaat kurup her gun arayip mail attim. Cevap 2 kez izmire gonderildi fakat izmir bana hala cevap gelmedigini soyluyordu :) Umarim bu bilgiler isini gorur ve yardimci olur. Iyi sanslar sabir diliyorum.[/quote]

Cok cok tesekkur ederim gercekten :) tamamdir uygulayacagim soylediklerini harfiyen :) Affina siginarak Merak ettim alabildin mi vizeden olumlu sonuc ?[/quote]

yok ne affi yahu :) yardim edebildiysem asil ne mutlu bana. Olumlu bir sonuc aldim kucuk bir hata olsada duzelltirdim burada :) Berlin\'deyim su anda duserse yolun buralara burdada yardim etmeye calisirim :)

sltn

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen sltn » Prş Oca 15, 2015 2:01 pm

Sevindim olumlu sonuc olmasina, yardimci oldun tabiki cok tesekkur ederim :)

helios

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen helios » Prş Oca 15, 2015 3:48 pm

Merhaba Arkadaslar bugun itibariyle istanbul alman konsoloslugundan basvurdugum vizem elime ulasmis bulunmaktadir. yuppii :lol Umarim herkesin vizesi en kisa zamanda eline ulasir. Sorusu olan varsa yardimci olabildigim kadar yanitlarim. Bu arada 25 kasimda randevum vardi. 51 gunde geldi. Uzun sureli yilbasi tatilinin madurlarindan biri de ben oldum :) Ikinci kez almanya vizesi aliyorum. Ilk vize basvurumun sonucu 23-26 gun gibi gelmisti. Vizeyi kafamizda cok buyutuyoruz bence. Hakli da olabiliriz. Bilemedim:| Ama sonuc olarak onemli olan egitim hayatimizda basarili olmak gidis amacini unutmamak sanirim.

Bu kadar ic sesle konusmak yeter sanirim. Umarim herkes istedigi hayati istedigi yerde yasama firsati bulur. :ap :bye

alperglm35

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen alperglm35 » Prş Oca 15, 2015 5:50 pm

Merhaba, bende 16 Ekim\'de Izmir\'den yogunlastirilmis dil kursu vizesi icin basvuru yapmistim ve 13 Aralik\'ta ret edilmisti. 15 Aralik\'ta da itiraz dilekcesi yazip aslinda master yapmak istedigimi,ama istedigim okula sadece Haziran-Temmuz ayinda basvuru yapildigini ve Dsh belgesi olmasi gerektigini soyleyip ogrenci adayi vizesi ya da sprachkurs vizesiyle once gidip almanca ogrenmek istedigimi soylemistim. Bugun yanit gelmis 27 Ocak\'ta tekrar gorusmeye cagiriyorlar,uzun bir yazi yazmislar ve tam olarak aciklamami istiyorlar her seyi, sizce bu iyi bir sey midir,ret yazisindan sonra tekrar cagirmalari?

RockFilozofu

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen RockFilozofu » Prş Oca 15, 2015 6:11 pm

Hadi hayirli olsun bir almayan ben kaldim herhalde 27 Ekimde basvurdum.Hala bir ses seda yok nereye basvurmustunuz?

ltfe

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen ltfe » Prş Oca 15, 2015 9:54 pm

Merhabalar. Ben dil kursuna yazildim nisan sonu icin .Basvurumu Subat basina dogru yapacagim.Eksik belgeden dolayi ilk vize basvurum iptal edildi.Istanbul konsoloslugu icin var mi oneriniz acaba? Belgeler ya da orada ki sorulan sorulara nasil yanit vermem gerektigi konusunda.Bir onceki basvurumda vize gorusmemin pek iyi gittigi soylenemez.Simdiden tesekkurler

Kilitli