Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 15

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ps

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen ps » Cum Eki 31, 2014 12:14 pm

Darisi basima asarkaya iyi yolculuklar :)

asarkaya

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen asarkaya » Cum Eki 31, 2014 12:26 pm

Tesekkurler isallah kisa zamanda iyi haberlerini aliriz :)

numan

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen numan » Cmt Kas 01, 2014 5:42 pm

Arkadaslar bundan 1 ay once de yazmstim ilk gorusmem de red gelmisti son gorusmem de de 28 ekim tarihinde oldu yine kalabalik konsolosluk her tarafda suriye ve irak li vatandaslar var. Turk vatandasi sayili bir halde neyse beni cagirdilar ben girdim iceriye herseyi aldi tamm dedi ben sizi cagiricam dedi o her zaman amirime sorucam dedikleri amiri gordum o amir geldi gorusmek icin benimle almanca konustum ben de cevap verebildim cok sukur konustuk ve en sonunda bana red vermezeceklerini belgelerini Almanya ya yabancilar polisine gondericez oradan sonucun iyi olursa vizen kabul olur dediler ne yapayim bu olaydan sonra ?

fatihko41

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen fatihko41 » Cmt Kas 01, 2014 8:34 pm

Ben hayirli olsun derim amir geldiyse bence olumlu olur.

koraydonmez

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen koraydonmez » Pzt Kas 03, 2014 9:47 am

arkadaslar bu itiraz dilekcesini konslosluga elden mi goturmeliyim yoksa kargo ilede gondersem olurmu bilen arkadaslar cevap yazarsa sevinirim...

feyyaz1903

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen feyyaz1903 » Pzt Kas 03, 2014 1:13 pm

Yabancilar subesi Ingilizce mailime Almanca olarak boyle bir cevap verdi,cevirebilir misiniz?

"die Nachricht uber Ihre Antragstellung eines Visums ging bei uns am 31.10.14 per Visa Online ein. Die Originalunterlagen liegen uns von der Botschaft noch nicht vor. Diese benotigen wir zur weiteren Bearbeitung. Sobald uns dies vorliegen, werden wir unsere Stellungnahme an die Botschaft weitergeben."

Kullanıcı avatarı
welly275

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen welly275 » Pzt Kas 03, 2014 7:19 pm

31.10.2014 te online olarak basvurun onlara ulasmis fakat henuz daha belgelerin orijinalleri ellerine ulasmamis. isleme devam etmek icin o belgelere ihtiyaclari varmis. onlar gelir gelmez konsolosluga cevap gondericeklermis.

Faruk06

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Faruk06 » Pzt Kas 03, 2014 10:38 pm

Arkadaslar bir soru soracagim. carsamba gunu vize randevum var ankarada.
Yogunlastirilmis dil egitimi icin vizeye basvuracagim. Idatanin gonderdigi, istenilenlerin icinde motivasyon mektubu, diploma, oss kazandi belgesi, transkrip felan yoktu ama yinede isteme durumlari varmi bunlari ?
Birde ekstra olarak benim uzerimde olmasada babamin uzerinde yuklu miktarda tapu felan var. bunlarida gostermem gerekirmi ? (basvuru formunda masraflari nasil karsilayacaksiniz sorusuna garantorum ve ailemden alacagim destek ile yazmistim)

feyyaz1903

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen feyyaz1903 » Pzt Kas 03, 2014 11:23 pm

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

31.10.2014 te online olarak basvurun onlara ulasmis fakat henuz daha belgelerin orijinalleri ellerine ulasmamis. isleme devam etmek icin o belgelere ihtiyaclari varmis. onlar gelir gelmez konsolosluga cevap gondericeklermis.[/quote]

Anladim,cok tesekkur ederim:)

ps

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen ps » Sal Kas 04, 2014 12:12 am

[quote]Faruk06 tarafindan yazilan metin:

Yogunlastirilmis dil egitimi icin vizeye basvuracagim. Idatanin gonderdigi, istenilenlerin icinde motivasyon mektubu, diploma, oss kazandi belgesi, transkrip felan yoktu ama yinede isteme durumlari varmi bunlari ?
Birde ekstra olarak benim uzerimde olmasada babamin uzerinde yuklu miktarda tapu felan var. bunlarida gostermem gerekirmi ? (basvuru formunda masraflari nasil karsilayacaksiniz sorusuna garantorum ve ailemden alacagim destek ile yazmistim)[/quote]

benden 2 hafta sonra eksik evrak diye motivasyon yazisi istediler.ben de dil kursu icin basvuru yaptim. bence yaz hazirlikli git. gittiginde soylersin motivasyon yazisi yazdim vermeme gerek var mi diye? ayrica sadece dil kursuna mi gidiceksin yoksa devaminda universite okuyacak misin?

Faruk06

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Faruk06 » Sal Kas 04, 2014 12:36 am

[quote]ps tarafindan yazilan metin:

[quote]Faruk06 tarafindan yazilan metin:

Birde ekstra olarak benim uzerimde olmasada babamin uzerinde yuklu miktarda tapu felan var. bunlarida gostermem gerekirmi ? (basvuru formunda masraflari nasil karsilayacaksiniz sorusuna garantorum ve ailemden alacagim destek ile yazmistim)[/quote]

benden 2 hafta sonra eksik evrak diye motivasyon yazisi istediler.ben de dil kursu icin basvuru yaptim. bence yaz hazirlikli git. gittiginde soylersin motivasyon yazisi yazdim vermeme gerek var mi diye? ayrica sadece dil kursuna mi gidiceksin yoksa devaminda universite okuyacak misin?[/quote]

Yogunlastirilmis dil kursundan sonra Testdaf veya duruma gore
Dsh sinavina girip ondan sonra orada lisans egitimi yapacagim. Fakat suanda sartli kabulum olmadigindan ogrenci adayina basvurmadim. Direkt Yogunlastirilmis dil egitimi vizesine basvurdum

ps

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen ps » Sal Kas 04, 2014 5:07 pm

Bence sadece motivasyon mektubu yaz diger belgeleri karistirma. Ama soyle bir durum varmis sanirim forumdan okudugum kadariyla okuldan onay aldiktan sonra ogrenci vizesi icin tekrar turkiyeye donmen gerekiyor. Burdan basvuru yapiyorsun.

furkan_55

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen furkan_55 » Sal Kas 04, 2014 5:29 pm

Universite kabulu olmadan sadece yogunlastirilmis dil kursu icin gittikten sonra universiteye basvurulabiliyor mu ?

myutmaz

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen myutmaz » Sal Kas 04, 2014 5:41 pm

Arkadaslar merhaba , oncelikle genel olarak herpinizi vize surecini ,stresini okudum diyebilirim. kimisinin icini rahatlatmak kimisinin ise stresini biraz daha asagiya dusurmek icin kendi Almanya macerami anlatacagim..

oncelikle 2012Aralik ayinda ilk Schengen (Almanya ) dil kursu vize basvurumda Red yemis biriyim. ilk reddimden sonra kafama ciddi ciddi takip ben bu ulkeye gidecegim diyerek tekrar hazirlik yapma karari aldim.. Egitim amacli basvurumda red almis olmam cok cok supriz olmadi aslinda bakilirsa cunku Egitim hayatimda cok basarili bir gecmisim yok , kisaca

Melih YUTMAZ
15.09.1990
Dogum Yeri: Izmir
Lise:Ticaret Meslek Lisesi 3yillik (mezun),
Oss Sinav Giris tarihi : 2007 (Sozel dalda +185)
Universite Izmir Dokuz Eylul Universitesi 2Yillik Onlisans Muhasebe&Vergi Uygulamalari kayit( Tum derslere katilim ancak mezun olmadan kendi istegiyle diploma almadan terk TRANSKRIPT mevcut)
Acik ogretim 4yillik isletme Fakultesi 2012 kayit 2.sinif (halen )

bu ozelliklere mevcut olarak ne okumaya gidiyorsun diye sizlerde sorabilirsiniz , tabi icinizden. Bu arada egitim hayatim dedigim gibi boyle ancak benim sosyal kisilik yonum cok baskin insan ilisklerim cok kuvveetli. ikili iliskiler ,sorun yaratma ve sorunu cozme gibi ,liderlik gibi.. Turkiye\'de cesitli Sivil toplum orgutlerinde (13 stk. uyelik- yk- baskanlik ve kurucu baskanlik yaptim) cesitli spor dallarinda yoneticiligim ve lisansli Hakemligim var bunlarin geneli International.Bir siyasi partide ilce genclik kollari il baskan yardimciligi v Milletvekili asistanligi yaptim ve bircok sey daha Uniye gitmedigim her donemi surekli aktif yasadim yaz donemlerinde cesitli Turizm kentlerinde is yapiyordum son 2 yil Bodrumda beach club isletmeciligi yaptim.. Cv\'de yok yok yani eksik olan Uni diplomasi cokta eksikligini hissetmedim diyebilirim gercekci olmak gerekirse.

ilk redden 1 yil sonraa asagi yukari ayni tarihlerde tekrar vize basvurusunda bulundum direkt uzun sureli yapmadim bu sefer riske girmedim. kisa sureli dil kursu vizesi 2 aylik olarak aldim.Bremen de 2 ay yasadiktan sonra dondum Tr\'ye . tekrar vize aldim kisa sureli. Yine geldim kursa devam ettim. sonra vizem yine bitti. uzun sureli vize icin basvuru yaptim. hepinizin merak ettigi konsolusluk birebir konusma meselesi.. konaklama evrakim yoktu. ingilzce yok almanca baslangic. mezun olunan uni yok.. yaklasik 1saatten fazla surdu gorusmem.
15 dakika evraklari inceledi bakti etti evirdi cevirdi mikrofon kulaklik olayini bilirsiniz nefes alir gorevli sadece ilk baslarda goz kontagi yok konusma yok ... sonra basini kaldirir v der ki ; evet neden gitmek istiyorsun....
n yapacaksin egitim diyorsun ama egitim hayatin parlak degil, evet iyi niyet mektubun ve Cv in oldukca goz doldurucu baska amacin mi var vsvsvs surekli capraz sorular ama rahat olmakta v kasmamakta fayda var .. kiz arkadasin mi var. burda neden iyi bir egitim dusunmedin. neden basladigin okullari bitirmedin . neden almanya neden baska ulke degil gibi sorular. hepsine detaylica cevap verdim. sartlarim bunlar ve gitmek istiyoruma bagladim sonlara dogru ve artik vizede benim icin engel olmaktan kalkti gibi iddiali bir cikis bile yaptim. o kadar eminsin yani gidecegine , boyle diyip cok red yiyen oldu burada diye bir diyalog bile gecti aramizda gorevli ile.. (siz buna ukalalalik diyebilirsiniz ya da ozguvenin tavan yapmasi) gorusme bitti cikarken guvenlik v ilk giriste bildiginiz evrak kontrolu yapan kisi genelde Alman dogumlu olurlar. afedersiniz istemeden kulak misafiri olduk yasiniz kac bu kadar seyi ne zaman yaptiniz genc duruyorsunuz diye bir soru bile yonelltti. aradan 3,5 hafta gecti pasaportum v D statu vizem elimdeydi.. bu surecten sonra Almanya\'da yasamaya devam ediyorum. Burada yabancilar polisinde oturum uzatma olayi da hic korkulacak gibi birsey degil .. rahat olun. kasmayin kendinizi..

Bu surecten sonra su an kadar 12 kisiye schengen , 4 kisiye Italya ve 2 kisiye Ingiltere Vizesi aldirdim.

Herturlu vize konusu ile ilgili sorularinizi cevaplayabilirim.
Herkese yolunda basarilar dilerim
Bremen\'den
Melih Yutmaz

Faruk06

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Faruk06 » Çrş Kas 05, 2014 11:27 am

Bugun Ankarada Vize randevuma gittim.
Bir universiteden sartli kabulum olmadigindan yogunlastirilmis dil egitimine basvurdum. Bir suru belge ile gitmistim. Yarisindan fazlasini bana geri verdiler , Orjinallerine bakmadilar , Babamin uzerine bir suru tapu , gelir vergisi v.b belge getirmistim hicbirinede bakmadilar.
O kadar hazirlanmistim iste su soruya su cevabi vereyim felan diye ama basvurumu alan kadin nerdeyse hic soru sormadi, iste nerde kalacaksin , Almanyada universite okuyacakmisin gibi 3 - 5 klasik soru sordu. Belgelere bakip kafa sallayip durdu :). Burada bir universiteye kayit yaptirdinmi dedi. Bende hayir bir yer kazandim ama kayit yaptirmadim dedim (oss belgesini tercume ettirip onaylatmistim ona bakti ztn). Keske yaptirsaydin hadi red geldi o zaman ne yapacaksin , guvencen olurdu dedi. Aslinda olumsuz birsey soylemedi tabi. Belgeleri aldiktan sonra amirim ile goruseyim sana bilgi verecegim daha sonra dedi. gorustukten sonra yanina cagirdi dil egitimi vizesine basvuralim yabancilar polisine gonderelim belgeleri onlar ne diyecek bakalim, baska gerekli belge olursa seni tekrar cagiririz dedi ve gorusme bitti. Aslinda olumsuz gecmedi gibi ama ne bileyim icimde bir sikinti var. Birde sunu soracagim sizlere. Yogunlastirilmis dil egitimi vizesi aldigim zaman Testdaf sinavinida verip bir uniye kayit oldum diyelim. tekrar Turkiyeye gelip sifirdan basvurmam mi gerekiyor yoksa Almanyadan da yapabiliyormuyum ?

Kullanıcı avatarı
yngosmn

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen yngosmn » Çrş Kas 05, 2014 3:16 pm

Arkadaslar bende ayin 3unde bir gorusme yaptim en kisa zamanda detayli bi sekilde aciklayacagim :)
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Deadly Impact

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Deadly Impact » Çrş Kas 05, 2014 4:15 pm

Faruk 06, genelde sadece dil egitimi vizesi fazla verilmiyordiye biliyorum ne yazikki. Umarim olumlu sonuc alirsin. Gorusmen olumsuz gecmemis sonucta...
Dil vizesini Studium a cevirebilmen icin tekrardan Tr ye donmen gerekli. Gerekli belgeleri tamamladiktan sonra elinde dil belgenle beraber yapacagin basvuru ztn buyuk bir ihtimal olumlu sonuclar. Okula kayit yaptirmaman iyi olmamis . Umarim red almassin ama alirsan, iyi bir dil kursuna yazil Almanca ni gelistir. Okullarida surekli rahatsiz et sartli kabul konusunda. Elinde seltifika olmadan bu isler kolay olmuyor. Zamanini bos gecirme derim benden sana tavsiye ..

ps

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen ps » Çrş Kas 12, 2014 12:10 am

25 eylulde girdigim vize gorusmesinin cevabi sonunda bugun elime gecti arkadaslar. musait bir zamanda bu surecte neler yasadim sizlerle paylasicam. darisi sizlerin basina :)

tuncelli

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen tuncelli » Çrş Kas 12, 2014 2:43 pm

Merhaba arkadaslar. 14 Ekim\'de girdigim vize gorusmesinin sonucunda bugun vizem geldi. 3 aylik vermisler. Darisi tum bekleyen arkadaslarin basina :)

xxffffxxx

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen xxffffxxx » Çrş Kas 12, 2014 3:34 pm

arkadaslar vizemin cikip cikmadigi ile ilgili nereden bilgi alabilirim vize bolumun den mi yada nereye aramaliyim sormam gerekir

Kilitli