Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya Tip Fakultesi icin Diploma Puani

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
BBmed

Mesaj gönderen BBmed » Sal Eki 07, 2014 10:46 pm

Arkadaslar merhaba ben 2014 osys\'de istanbulda tip fakultesi kazandim ancak Almanya\'ya gitmek tip fakultesini Almanya\'da okumak istiyorum. Fakat aklima takilan bazi sorular var bilgisi olan arkadaslarimiz cevaplayabilirse benim icin cok faydali olacaktir. Ben 2013 yilinda Istanbul\' iyi bir anadolu lisesini 76, 78, 74, 94.5 sene sonu notlari ve ortalamada da 80.93 ile bitirdim. Temel duzeyde Almancam var fakat cok iyi duzeyde Ingilizceye sahibim toefl ve ielts puanlarim da var. Benim kafami kurcalayan durum ben bu diploma notu 80.93 ile Almanya\'da tip fakultelerinden kabul alabilir miyim ?Yani o kadar Almanya\'ya gidip Almanca ogrendikten sonra kabul alamayacak isem dil kurslarina bosuna zaman ayirmak istemiyorum. Dil kursuna Almanya\'da veya Turkiye\'de de gidebilirim.Bu arada benim durumum icin sartli kabul nasil oluyor bilgisi olan varsa benim icin cok iyi olur. Simdiden tesekkur ederim iyi gunler

abdullah cansu

Mesaj gönderen abdullah cansu » Sal Eki 07, 2014 11:03 pm

Sana soyle soyleyim bildigim kadariyla.
1-sartli kabul alip gidersin boylelikli riske girmemis olursun kabul konusunda
2-diploma notun degil ygs lys puanin onemli

sartli kabul konusunda tip icin bilgisi olan birisi gorunce cevap verecektir.