Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Basvuru tu clausthal

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
weiss

Basvuru tu clausthal

Mesaj gönderen weiss » Pzt Eki 06, 2014 2:43 pm

Arkadaslar merhaba,
Ben makine muh.mezunuyum hala wintersemester basvuru suresi bitmedigi icin Tu Clausthale basvuracagim.Master basvurusu bitmis 1 ekim tarihinde ,bende basvuruyu kacirmamak icin yenidenlisans egitimine basvuracagim 15 ekime kadar , dil sinavini gectikten sonra baska bir universitede mastera basvurabilirmiyim.Clausthalde dil kursuna da katilmayacagim sadece sureyi kacirmamak icin lisans kabulu alip baska bir sehirde dil kursu yapip ,baska bir uniye mastera basvurabilirmiyim, yardimci olursaniz cok sevinirim.

Karthus

Basvuru tu clausthal

Mesaj gönderen Karthus » Pzt Eki 06, 2014 2:50 pm

1- Suan Turkiye\'de misin?
2-Basvuru amacin konsolosluk icin mi yoksa semesterticket icin mi?
3-Kabul derken sartli kabul mu?
RASTAFARI

weiss

Basvuru tu clausthal

Mesaj gönderen weiss » Pzt Eki 06, 2014 2:55 pm

evet suanda turkiyedeyim ,sartli kabul icin basvuracagim yani konsolosluk icin .

Karthus

Basvuru tu clausthal

Mesaj gönderen Karthus » Pzt Eki 06, 2014 3:04 pm

15temmuz-15ocak tarihleri okula direkt baslamak isteyen ogrenciler icin.Sen daha dil kursuna gidecegin icin bu tarihler senin icin gecerli degil.Konsolosluk icin senin dil kursuna gittigin sehirle-sartli kabul aldigin universitenin bulundugu sehir arasindaki baglanti bir onem tasimiyor.Sartli kabul aldigin universiteye veya ayni bolume basvurma zorunlulugun yok.Herseyi gectim senin eline direkt kabul gelse bile senin almanyaya gelmen 3 ayi bulacaktir.

edit:3 Ay,mumkun olan en iyi suredir.Daha okul kabulu bile olmayan biri icin olabilecek en iyimser tarihtir.
RASTAFARI

Cansuxx

Basvuru tu clausthal

Mesaj gönderen Cansuxx » Pzt Eki 06, 2014 3:41 pm

Merhaba, ben Clausthale cok yakin bir noktada ikamet ediyorum. Tavsiyem kendine baska bir uni araman. 700 euroya yakin semesterfee istiyorlar + cok asosyal bir sehir. GErcekten zor yasarsin. Is falan da bulup gecinemezsin. Mumkunse baska yere yap basvurunu.

weiss

Basvuru tu clausthal

Mesaj gönderen weiss » Pzt Eki 06, 2014 4:13 pm

TU Clausthalden kabul alip bakba bir sehirde kurs gormek istiyorum ,bir cok universitenin basvuru donemi bittigi icin basvurmak istiyorum Sommersemester basvurularina kalmadan .

Karthus

Basvuru tu clausthal

Mesaj gönderen Karthus » Pzt Eki 06, 2014 5:55 pm

[quote]weiss tarafindan yazilan metin:

TU Clausthalden kabul alip bakba bir sehirde kurs gormek istiyorum ,bir cok universitenin basvuru donemi bittigi icin basvurmak istiyorum Sommersemester basvurularina kalmadan .[/quote]

[quote]weiss tarafindan yazilan metin:

TU Clausthalden kabul alip bakba bir sehirde kurs gormek istiyorum ,bir cok universitenin basvuru donemi bittigi icin basvurmak istiyorum Sommersemester basvurularina kalmadan .[/quote]

Arkadasim sartli kabul icin belirli bir tarih yok yilin 365gunu basvurabilirsin.Dil belgen yok sommersemester\'a kalmak istemiyorum diyosun.Herhalde dil belgesiz okula kayit yapip baslamayi planliyorsun.Hadi gectim 15 ekim dedigin tarih bizler icin gecerli degil dikkat edersen o tarihin altinda uluslararasi ogrenciler icin de bir aciklama var.

Bewerbung internationaler Studieninteressierter (uber IZC)

Sofern Sie noch keine Feststellungsprufung bestanden haben und auch nicht im Besitz einer unmittelbaren Hochschulzugangsberechtigung sind, gelten fur Sie bei der Bewerbung auf einen Bachelor- oder Master-Studiengang folgende Fristen: Fur einen Studienbeginn zum Wintersemester muss Ihre Bewerbung bis zum 15.07. bei uns eingegangen sein und fur einen Studienbeginn zum Sommersemester muss Ihre Bewerbung bis zum 15.01. bei uns eingegangen sein.

Wenn Sie bereits die Feststellungsprufung bestanden haben bzw. im Besitz einer unmittelbaren Hochschulzugangsberechtigung sind, so gelten fur Sie bei der Bewerbung dieselben Fristen wie fur deutsche Studieninteressierte.

Weitere Informationen finden Sie auf den Seiten des Internationalen Zentrums Clausthal.
RASTAFARI