Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Garantor belgesi alanlar

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
milliways

Garantor belgesi alanlar

Mesaj gönderen milliways » Çrş Eyl 24, 2014 7:24 pm

Merhaba arkadaslar,

Ben vize randevuma gittim ama hala Berlin\'deki garantorumun belgeyi gondermesini bekliyorum. Konsolosluk okula yetisebilmem icin belgeyi faksla yollamamizi kabul etti. Garantorum bugun belgeyi almis, ama Turkcesi cok iyi olmadigi icin pek anlasamiyoruz. Bana maille belgenin fotografini yolladi. Uzerinde Verpflichtungserklaerung yaziyor, benim pasaport bilgilerim, onun bilgileri falan yazili. Dogru seyi almistir di mi?

Bir de uzun sureli davetler icin yabancilar polisine gitmek gerekiyormus gibi bir sey dedi, zaten bastan beri yabancilar dairesi diye konusuyorduk. Yabancilar polisiyle yabancilar dairesi ayni sey degil mi? Belgeyi yanlis bi yerden almis olma ihtimali var mi?

Bir de belgenin uzerindeki beklenen giris tarihime 16 Ekim yazmis, ben en gec o zaman kayit yaptirmam gerektigini soylemistim. Daha erken gidemez miyim bu durumda?

Frankfurter

Garantor belgesi alanlar

Mesaj gönderen Frankfurter » Çrş Eyl 24, 2014 7:32 pm

Verpflichtungserklaerung dogru belge. Almanya\'da vatandaslarimiz genelde yabancilar polisi terimini kullanirlar her ne kadar farkli bir cagrisim uyandirsa da. Yabancilar polisi=Yabancilar dairesi Belgeyi yanlis yerden alma ihtimali yok. 16. Oktober Einreise yaziyorsa ve daha erken giris yapmak istiyorsan, sana vize verecek konsolosluga bunu bildirirsen sorun cikmaz. Yoksa vizeni direk 16 Ekim\'den baslatirlar, daha erken ulkeye giremezsin.

GK

Garantor belgesi alanlar

Mesaj gönderen GK » Çrş Eyl 24, 2014 11:59 pm

dogru belgeyi almis fakat normal turist vizesi icin gelenlerede o davetiyeden cikartiyorlar ustunde dil kursu + universite egitimi yazmasi lazim ona dikkat ediyorlar konsoloslukta haberin olsun.