Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

almanya oturumuyla belcika\'da yasamak

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
cancolag

Mesaj gönderen cancolag » Pzt Eyl 22, 2014 2:30 am

merhaba arkadaslar,

soracagim sorunun cok sacma oldugunun farkindayim ancak bir arkadasim israrla iddia edince teyit etmek icin sormak istedim, belki burdan bilgisi olan cikar diye. ben aachen\'da yasiyorum ve burasi belcika sinirina 5 km yakinda bir sehir. ben turk pasaportumla ve almanya\'daki oturma iznimle belcika\'da ev tutup orda yasayabilir miyim? dedigim gibi sorunun cevabi yuzde 98 hayir ama kesin bir bilgisi olan varsa paylasirsa sevinirim.

Frankfurter

Mesaj gönderen Frankfurter » Pzt Eyl 22, 2014 2:58 am

Tabii ki hayir. Schengen ulkelerine serbest seyahat izni var, ev tutup orda yasal olarak yasayabilmen icin ise adres bildirimi gerekir ve adres bildirimi de ancak Belcika hukumetinin verdigi vizeyle mumkun. 90 gunluk turistik ikametten bahsetmiyorum.

Almanya suresiz oturumla Belcika mercilerine gidip ilgili formaliteler yerine getirildiginde Belcika oturumu alma olasiligin yuksek bu arada. Or. is veya ogrenim vesilesiyle. Isvicre ve Norvec oturumu da ayni sekilde.

Ingiltere, Irlanda ve Danimarka\'ya ise Turk pasaportu Almanya suresiz oturuma ragmen serbest seyahat edemezsin.

hasukdeutch

Mesaj gönderen hasukdeutch » Pzt Eyl 22, 2014 7:22 pm

[quote]cancolag tarafindan yazilan metin:

merhaba arkadaslar,

soracagim sorunun cok sacma oldugunun farkindayim ancak bir arkadasim israrla iddia edince teyit etmek icin sormak istedim, belki burdan bilgisi olan cikar diye. ben aachen\'da yasiyorum ve burasi belcika sinirina 5 km yakinda bir sehir. ben turk pasaportumla ve almanya\'daki oturma iznimle belcika\'da ev tutup orda yasayabilir miyim? dedigim gibi sorunun cevabi yuzde 98 hayir ama kesin bir bilgisi olan varsa paylasirsa sevinirim.[/quote]

selam,

ben bildigim egitimi bitirdekten sonra istedigin schengen ulkesine gecebilir ve ev tutup is bulunca hic bir sey diyemezler, fakat genelde turkler hollandadan belcikaya gecerler , birde belcikada uc dil konusuldugu icin (almanca fransizca hollandaca) arada birbirine girer kavga ederler haberin ola :D