Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yabancilar ofisinden gelen cevap

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
pia

Mesaj gönderen pia » Pzt Eyl 15, 2014 12:50 pm

von unserer Seite aus ist Ihr Visa-Fall abgeschlossen.
Ich habe letzte Woche am Mittwoch, 10.09. die Entscheidung dem Konsulat mitgeteilt.

Informationen erhalten Sie also vom Generalkonsulat in Istanbul.

Cuma gunu vizemin durumunu sormak icin mail atmistim bu mail gelmis. Bizim tarafimizdan senin vize defterin kapandi, carsamba gunu karari konsolosluga bildirdim onlardan bilgi alabilirsin demek sanirim. SIZCE BU OLUMLU BIR SEY MI? Su an kalbim yerinden cikacak gibi. :D

Persembe gunu istanbul konsoloslugu kapaliydi cuma gunu basamadilarsa bugun yarin elime gecer mi yoksa buradaki konsoloslukta bekletir mi bir sure bir karar vermek icin ?

YOKSA konsoloslugun cevap vermemesinin nedeni ret mi? Yabancilar subesi yaptim derken onayladi mi acaba:help

Allahim olecegim meraktan.

meltem41

Mesaj gönderen meltem41 » Pzt Eyl 15, 2014 1:10 pm

Bence vizeni onaylamislardir :) konsoloslukta 1-2 gun icinde postaya verir.

Senin mailine bile cevap vermisler ben yabanci daireden 2 haftadir bilgi alamiyorum surekli baska numara veriyorlar ne yapacagimi sasirdim 50 gun oldu :o

mehmetUFB

Mesaj gönderen mehmetUFB » Pzt Eyl 15, 2014 1:57 pm

Buyuk ihtimalle evraklarin yabancilar dairesindeki incelenme islemi bitti. Hemen konsoloslugu arayip ne oldugunu sorabilirsin. Telefonda inceden citlatiyorlar :)
@meltem41 sanada bol sans meltem ama 50 gun fazla bir sure
Bagirin ulan FENERBAHCE cok yasa diye...

pia

Mesaj gönderen pia » Pzt Eyl 15, 2014 2:00 pm

Umarim onaylanmistir cok korkuyorum su anda. arayacagim konsoloslugu birazdan.

Bundesverwaltungsamt adli yerden bilgi alabilirsin bence cunku dun Physiker\'in soyle bir yanitini gordum;
- Tekrar tekrar yaziyorum, size vize verecek olan ordaki gorevli bayan degil. Orda size bu sorulari soran kisinin tek gorevi, evraklari duzenleyip yukardaki amirlerine tercume etmek ve iletmek, herhangi bir yorum haklari da yok. Yukardaki alman amirleri inceler ve uygun gorurse Almanya da gitmek istedigi sehrin yabancilar subesine iletir evraklari maille. Aradaki iletisim postayla degil maille yapiliyor ve bir dosya bir yerden bir yere maille iletilirken de dis islerine bagli "bundesverwaltungsamt" da kayda geciyor.

pia

Mesaj gönderen pia » Pzt Eyl 15, 2014 2:01 pm

tesekkurler Mehmet, hemen ariyorum :D

mehmetUFB

Mesaj gönderen mehmetUFB » Pzt Eyl 15, 2014 2:03 pm

Saat 16 ya kadar ulasabilme imkanin var.

meltem41

Mesaj gönderen meltem41 » Pzt Eyl 15, 2014 2:07 pm

[quote]mehmetUFB tarafindan yazilan metin:

Buyuk ihtimalle evraklarin yabancilar dairesindeki incelenme islemi bitti. Hemen konsoloslugu arayip ne oldugunu sorabilirsin. Telefonda inceden citlatiyorlar :)
@meltem41 sanada bol sans meltem ama 50 gun fazla bir sure[/quote]

Tesekkurler mehmetUFB gercekten 50 gun cok uzun bir sure artik vize verilecegini de sanmiyorum :(

pia

Mesaj gönderen pia » Pzt Eyl 15, 2014 2:11 pm

ONAYLANMISSSSSSSSSSSSSSSSS 2-3 gune elinde olur dedi. HOLEYYY:lol

Meltem sende umitsizlige kapilma vize ani defterini okursan bir kisi 169 gunde mi ne almis, 80 gunde alan var. Ayni zamanda site yoneticilerinden biri de 60 gunde almis. Yani icini rahat tut;)

mehmetUFB

Mesaj gönderen mehmetUFB » Pzt Eyl 15, 2014 2:21 pm

Tebrikler @pia :D bir an once bilet bakmani tavsiye ederim malum fiyatlar biraz pahali bu siralar ;)
meltem41 sende @pia nin soyledigi gibi umutsuzluga kapilma, bazen ortalama sureden fazla zaman alabiliyor prosedur islemleri

timurman

Mesaj gönderen timurman » Pzt Eyl 15, 2014 2:23 pm

iyi yolculuklar pia. senin adina sevindim. umarim hersey gonlunce olur:) benimki de gelir bu hafta icinde insallah hemen hemen ayni zamanlarda basvurmustuk:)

mehmetUFB

Mesaj gönderen mehmetUFB » Pzt Eyl 15, 2014 2:28 pm

Buyuk sehirlerdeki universitelere basvuru yaptiysaniz normalden daha uzun suruyor bunu unutmayin arkadaslar sabirli ve pozitif olmanizda fayda var.

@timurman ve @meltem41 sizden de guzel haberler bekliyoruz.

pia

Mesaj gönderen pia » Pzt Eyl 15, 2014 2:30 pm

Ikinizde de cook tesekkur ederim:ap hemen bugun rezervasyon yaptiracagim ucak bileti icin. Timurman umarim sende en kisa surede alirsin yabancilar ofisine mail atmani siddetle tavsiye ediyorum;)

mehmetUFB

Mesaj gönderen mehmetUFB » Pzt Eyl 15, 2014 2:31 pm

@pia sen hangi sehre gideceksin bu arada

timurman

Mesaj gönderen timurman » Pzt Eyl 15, 2014 3:24 pm

[quote]mehmetUFB tarafindan yazilan metin:

Buyuk sehirlerdeki universitelere basvuru yaptiysaniz normalden daha uzun suruyor bunu unutmayin arkadaslar sabirli ve pozitif olmanizda fayda var.

@timurman ve @meltem41 sizden de guzel haberler bekliyoruz.[/quote]

valla ben ziyadesiyle kucuk bir sehire gidecegim ama ona ragmen daha alamadim vizemi. basta umitliydim baya benim sehir kucuk hemen onaylarlar dedim ama oyle olmuyormus megersem:)

meltem41

Mesaj gönderen meltem41 » Pzt Eyl 15, 2014 3:30 pm

Benim evraklarim berlin yabancilar dairesinde ama telefonlara bile bakmiyorlar :(

nuernberger

Mesaj gönderen nuernberger » Pzt Eyl 15, 2014 3:42 pm

Tebrikleeerr! Ben de okula mail attim, "acaba benim yerime yabancilar ofisine ulasabilir misiniz ogrencimizin vize islemleri ne durumda diye sormak icin" dedim. Okula karsi artik her turlu yuzsuzlugu yapiyorum. Iletisimde oldugum kadin ruyalarima kankam olarak giriyor :D Daha bir cevap gelmedi, "bu ne yuzsuzluk" diyip hic cevap vermeyebilirler de :D Oyle olursa ben de yarin ya da diger gun yabancilar ofisine kendim mail atacagim. Degilse de zaten vazgecmenin esigindeyim cesitli sebeplerden dolayi.

pia

Mesaj gönderen pia » Pzt Eyl 15, 2014 5:37 pm

Tesekkurler nuernberger! darisi senin de basina:lol ben de aynen senin gibi kere okuldan yabancilar subesini aramasini rica etmistim, eminim cevap verirler ve faydasi da olur. Kendin de mail atabilirsin ama beni yabancilar subesi takmayip okul aradiktan sonra yanit vermisti mailime :D

_Tayfun_

Mesaj gönderen _Tayfun_ » Pzt Eyl 15, 2014 7:00 pm

Hayirli olsun vizen. Adina cok sevindim. Benimde evraklarim sozde Berlin\'e gonderildi ama mail ile ellerine bir sey ulasmadigini soylediler.

Hadi hayirlisi

pia

Mesaj gönderen pia » Pzt Eyl 15, 2014 7:18 pm

tesekkurler Tayfun;) belki o Bundesverwaltungsamt adli yerle iletisime gecebilirsin cunku onlar belgelerini mail olarak atiyorlarmis yabancilar subesine yani nerde oldugunu bilmiyorsan kayit tutan yere sorman mantikli

Santa

Mesaj gönderen Santa » Pzt Eyl 15, 2014 9:44 pm

Tebrikler pia! Yolun acik olsun.

Senden ilham alip benim de yabancilar dairesine mail atasim geldi ama sanki bir cevap gelmez gibi hissediyorum. Kimbilir gunde kac mail atiliyordur o mail adresine.

Bir de; sen ne zaman yapmistin vize gorusmeni?