Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Zaman gecirmek ve yeni tanisikliklar hakkinda

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
sway

Mesaj gönderen sway » Pzr Ağu 31, 2014 7:05 pm

Merhaba. 7 aydir almanyadayim ve dilkursu yapiyorum Dortmund da.

Eglenceli vakit ve yeni arkadasliklar edinme hakkindaki tecrubelerinizi paylasilmasiniz?
Kursumda arap ogrenci birhayli fazla oldugundan araptan baska arkadasim yok. 2 arap bir araya gelince arapca konustuklari icin onlarlada takilinilmiyor.. En sonunda kursu degistircem :lan

bauen

Mesaj gönderen bauen » Pzr Ağu 31, 2014 7:45 pm

merhaba sway, hangi kurstasin ve konaklama isini nasil yaptin? nrw bolgesinde dil kursu ariyorum belki ornek alirim seni :)

Santa

Mesaj gönderen Santa » Pzr Ağu 31, 2014 9:06 pm

Merhaba, cevap yazmadan gecemedim valla:)

Aklima ilk gelenler sunlar: Oncelikle Almanca\'nin da gelismesi acisindan kendine bir Sprachpartner (ya da Tandem, ayni sey) bulabilirsin. Yakinlardaki universitelerin panolarina, ya da universitenin facebook sayfalarina bakarsan boyle ilanlar arayanlar gorebilirsin. Ya da kendin de bir duyuru veya ilan acabilirsin. Ya da universitenin Turk dili bolumu vs. varsa, oraya gidip almanca-turkce tandem ilani birakabilirsin. Boylelikle karsindaki kisi Turkce pratigi yapacak seninle, sen de Almana konusma pratigi yapacaksin. Hem de yeni birileriyle tanismis olursun bu vesileyle. Kafa dengi olurlarsa da ne ala. Tabi ki dikkatli olmak lazim internetten ya da ilan yoluyla bulunan kisilerle alakali. Benim dememe de gerek yoktur herhalde.

Ikinci olarak, Erasmus ogrencileri gelmeye baslarlar yakin zamanda. Onlarin etkinliklerini takip edebilirsin. Esn\'nin Dortmunt sayfasi vardir illaki sosyal aglarda. Oradaki etkinlikleri takip edip yeni insanlarla tanisabilirsin. Eylul- Ekim gibi bir \'\'Welcome to Dortmund!!\'\' partisi falan olur kesin insanlar kaynassin diye:) Erasmuslarla kaynasirsin biraz. Eglenceli vakit gecirirsin onlarla zaten.

Son olarak, ilgilendigin spor, dans, muzik vs. gibi hobilerin varsa, yine universitelerin ogrenci klupleri etkinlikler duzenlerler. Onlari takip edebilirsin.

7 aydir oradaymissin gerci, belki bu dediklerimi denemissindir bile.

Not: Bu arada Dortmund\'u hic bilmem. Haritada bile gosteremem:D Yukarida genel konustum yani. Belki Dortmund\'u bilenler sana oraya ozel tavsiyeler verebilirler.

sway

Mesaj gönderen sway » Pzr Ağu 31, 2014 11:57 pm

@bauen arkdaslimla kaliyorum evi tutmustu daha onceden.. Pdl deyim..

@santa tesekkurler tavsiyelerin icin :)

Santa

Mesaj gönderen Santa » Pzt Eyl 01, 2014 12:30 am

[quote]sway tarafindan yazilan metin:

@bauen arkdaslimla kaliyorum evi tutmustu daha onceden.. Pdl deyim..

@santa tesekkurler tavsiyelerin icin :)[/quote]

Rica ederim!