Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Essen Universitesi kayit Problemi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
sezercik

Mesaj gönderen sezercik » Pzt Ağu 25, 2014 7:21 pm

Merhaba arkadaslar,
Ben kendimi essen universitesine kaydettirdim. Goethe C1 sertifikam vardi ve Kabul aldim. Fakat cumartesi gunu gelen mektupta DSH sinavina girmem gerekiyormus. Bu gun universiteye bagli dil komisyonunu aradim. Bana diyorlar sinav tarihi gecmis. Bu Kadar sacma bir sey olabilirmi. Ben daha Cuma gunu haber aldim universiteye kayit kabulu aldigimi.
Ozellikle bu universitede okuyanlardan bir ricam olacak ben ne yapabilirim simdi?
Tesekkurler..

technonur

Mesaj gönderen technonur » Pzt Ağu 25, 2014 9:13 pm

essen unide boyle seyler yasanmasi normaldir :) normalde goethe nin sertifikasi gecerli olmasi lazim ama niye oyle bi ariza cikardilar anlamadim eger cok problem yaparsalar baska biyerde dsh ya girebilirsin

sezercik

Mesaj gönderen sezercik » Pzt Ağu 25, 2014 9:32 pm

[quote]sezercik tarafindan yazilan metin:

Merhaba arkadaslar,
Ben kendimi essen universitesine kaydettirdim. Goethe C1 sertifikam vardi ve Kabul aldim. Fakat cumartesi gunu gelen mektupta DSH sinavina girmem gerekiyormus. Bu gun universiteye bagli dil komisyonunu aradim. Bana diyorlar sinav tarihi gecmis. Bu Kadar sacma bir sey olabilirmi. Ben daha Cuma gunu haber aldim universiteye kayit kabulu aldigimi.
Ozellikle bu universitede okuyanlardan bir ricam olacak ben ne yapabilirim simdi?
Tesekkurler..[/quote]
iyide tarih vermisler. o tarihe Kadar dsh belgesi almam lazim. Ama o tarihler arasinda dsh sinavlari yok. anlamadim gitti kesinlikle bunu halletmem lazim. Benim secenegim yok olsa basim ustune ama oyle bir sey yapmislar ki resmen kabul ettik ama aslinda istemiyoruz seni der gibi..Yarin Zakia Benaicha diye bir bayani arayacagim. insallah olur..

sezercik

Mesaj gönderen sezercik » Pzt Ağu 25, 2014 9:33 pm

[quote]technonur tarafindan yazilan metin:

essen unide boyle seyler yasanmasi normaldir :) normalde goethe nin sertifikasi gecerli olmasi lazim ama niye oyle bi ariza cikardilar anlamadim eger cok problem yaparsalar baska biyerde dsh ya girebilirsin[/quote]
iyide tarih vermisler. o tarihe Kadar dsh belgesi almam lazim. Ama o tarihler arasinda dsh sinavlari yok. anlamadim gitti kesinlikle bunu halletmem lazim. Benim secenegim yok olsa basim ustune ama oyle bir sey yapmislar ki resmen kabul ettik ama aslinda istemiyoruz seni der gibi..Yarin Zakia Benaicha diye bir bayani arayacagim. insallah olur

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Ağu 26, 2014 5:29 pm

Universite yanlis bir is yapmamis.

Asagidaki linkte universitenin kayit icin hangi dil sertifikalarini istedigi yaziyor:

https://www.uni-due.de/international/deutschkurse.shtml

- ein Zeugnis uber die Zentrale Oberstufenprufung (ZOP) des Goethe-Instituts besitzen,

ZOP, C1 e degil, Goethe C2 ye tekabul ediyor.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com