Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Onlisans Mezunu Olarak Sartli Kabul Basvurusu

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
imran

Mesaj gönderen imran » Prş Ağu 21, 2014 12:38 pm

Arkadaslar Onlisans Bilgisayar Prg. mezunuyum. Sartli kabul icin bu gunlerde basvuru yapacagim basta Duisburg-Essen univ. olmak uzere diger birkac tanesine de basvuracam .1.Soru : Tarihte bir problem olur mu ? (sartli kabul oldugu icin olmaz diye biliyorum).Ancak ben sadece Ygs puanim ile yerlestim bu bolume ve meslek lisesi cikisliyim. Bu bir problem yaratir mi ? Lise ve Onlisans diplomamin not ortalamalari yuksek!. 2. Soru : Belgeler tam olarak nelerdir ben ogrenemedim hala yogun arastirmalarima ragmen ! Almancaya cevrilmesi gereken belgelerin arasinda ingilizce olanlar da cevrilmesi gerekiyor mu ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Ağu 21, 2014 5:59 pm

Sadece ygs ile yerlestigin icin direk kabul alamiyorsun maalesef. Studienkolleg yapman gerekiyor ve Studienkolleg basvurusu icin de en azindan A2 sertifikanin olmasi lazim almanca.

Gerekli bilgiler:

http://www.deutschstudent.de/news.php?readmore=83

Duisburg ve Paderborn universitelerinde Studienkolleg olmadigi icin kabul alamazsin ordan.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

imran

Mesaj gönderen imran » Prş Ağu 21, 2014 11:13 pm

Benim durumu anlatan madde bu :
10 – Meslek Lisesi Mezunlari + 2 Yillik On Lisans Bolumu Kazandi Belgesi , hic okumamislarsa Studienkolleg de yapamazlar,1 yil okurlarsa Studienkolleg, On Lisans Diplomasi = Direk Universite ) . Yani ben Onlisans mezunu oldugum icin direk universiteye basvurabiliyor olmam lazim. Bu maddede yazana gore ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Ağu 22, 2014 11:55 am

myo mezunu oldugunu kacirmisim kusura bakma. Direk olarak baslayabilirsin uniye. Duisburg a su anda basvuru yaparsan ekime dogru kabulun gelir. Paderborn a kis donemi icin basvuru 15 agustos da bitti, yaz donemi icin basvuru yaparsan ocak ayi gibi kabul gelir.
www.deutschstudent.com

imran

Mesaj gönderen imran » Pzr Ağu 24, 2014 7:32 pm

Peki ben o basvuru formunda Duisburg icin soruyorum : Hangi semestir i isaretlemem lazim? Onu biliyor musunuz ?

okan_zim

Mesaj gönderen okan_zim » Pzr Ağu 24, 2014 8:20 pm

duisburg essene her zaman basvuru yapabiliyorsun ben oyle biliyorum yani bende myo mezunuyum bana duisburg essen\'den kabul geldi.

imran

Mesaj gönderen imran » Pzt Ağu 25, 2014 12:17 am

Okan kardes basvuru formunda semester isaretlememiz gerekiyor ya. Orada hangi semester i secmem lazim , yoksa bos mu birakmam lazim? Formu doldururken yardima ihtiyacim olacak sanirim:(

okan_zim

Mesaj gönderen okan_zim » Pzt Ağu 25, 2014 12:21 am

onu pek hatirlamiyorum ama ogrenip buraya yazarim

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Ağu 25, 2014 12:44 am

WS2014/15
www.deutschstudent.com