Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

VIZE ICIN IS YERINDEN REFERANS

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
gonuliii

Mesaj gönderen gonuliii » Çrş Ağu 20, 2014 11:18 pm

Tecrubesizligim ve dikkatsizligim sebebiyle bu yil yaptigim master basvurularimdan olumsuz sonuc aldim ve gelecek yilki basvurulara kadar da Almanca seviyemi en az b2 yapmak zorundayim. Bu kisa sure icinde Turkiye\'de Almanca ogrenmenin neredeyse imkansiz oldugunu bildigim icin de Almanya\'da 7-8 ay dil egitimi almayi planliyorum.
Sartli kabulum olmadan dil egitimi + master icin vize sansimin neredeyse %50 oldugunu okumustum forumda. Vize sansimi yukseltmek icin is yerinden alabilecegim bir referans mektubu ya da Almanca egitimine ve xx alanda mastera ihtiyaci vardir, almasini tavsiye ederim diyen bir belge var midir? Boyle bir belge varsa da vizede yardimi dokunur mu gercekten?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Ağu 21, 2014 12:51 am

herhangi bir faydasi olmaz maalesef.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Frankfurter

Mesaj gönderen Frankfurter » Prş Ağu 21, 2014 8:43 pm

[quote]gonuliii tarafindan yazilan metin:

Tecrubesizligim ve dikkatsizligim sebebiyle bu yil yaptigim master basvurularimdan olumsuz sonuc aldim ve gelecek yilki basvurulara kadar da Almanca seviyemi en az b2 yapmak zorundayim. Bu kisa sure icinde Turkiye\'de Almanca ogrenmenin neredeyse imkansiz oldugunu bildigim icin de Almanya\'da 7-8 ay dil egitimi almayi planliyorum.
Sartli kabulum olmadan dil egitimi + master icin vize sansimin neredeyse %50 oldugunu okumustum forumda. Vize sansimi yukseltmek icin is yerinden alabilecegim bir referans mektubu ya da Almanca egitimine ve xx alanda mastera ihtiyaci vardir, almasini tavsiye ederim diyen bir belge var midir? Boyle bir belge varsa da vizede yardimi dokunur mu gercekten?[/quote]

Normal sartlarde belirttiginiz olcutte bir belge soz konusu degil. Ayrica sartli kabul olmadan master ogrenimi de soz konusu degil. Secenek olarak ya dil kursu icin basvuru yapacaksiniz ya da master ogrenimi icin. Ikisi de cok farkli seyler. Size tavsiyem Almanca\'nizi yurticinde B1 seviyeye getirip, sartli kabul (bedingte Zulassung) icin tekrar basvurmanizdir. Kabul kosullari farkli universiteler oldugundan kabul edilmeme sansiniz cok dusuk. Sartli kabul sonrasi DSH kursu gordugunuz sure icinde (6 ay) gerekli seviyeyi yakalayip kesin kabul alabilirsiniz.

gonuliii

Mesaj gönderen gonuliii » Prş Ağu 21, 2014 11:28 pm

Yonlendirmeler icin tesekkur ederim, biraz yanlis/kapali anlattim sanirim, durum aslinda burada dil egitimine uzun zaman harcayip verim alamamak.
"dil egitimi + master icin" derken aslinda ogrenci adayi vizesine basvurmayi planladigimi kast etmistim. master icin sartli kabulum yok. gidis amacimin Almanca ogrenip ardindan master icin basvuru yapmak oldugunu vize memuruna olabildigince temiz sunmaya calismaktan baska bir sey gelmiyor elimden maalesef su durumda. Bunun icin de 2015 ws/ss donemi icin arastirdigim okullarla yazismalarimi, Goethe\'den A1 sertifikami, hepimizin bildigi malum belgeleri goturerek isim ve kariyer hedeflerim acisindan planladigim bu egitimin ne kadar gerekli oldugunu aciklayacagim. "Almanca o kadar gerekliyse Turkiye\'de de ogrenebilirsin" diyebilirler, evet. Yillar once bir sureligine calistigim dil kursu sayesinde herhangi bir yabanci dilin Turkiye\'de kursa giderek 7-8 ayda ogrenilemedigini gordum (bahsi gecen dili konusan bir yabanciyla surekli gorusulmedigi ya da kisi cok *** seyahat etmedigi surece o yabanci dil sadece yazismalarda kullaniliyor, maalesef "anliyorum ama konusamiyorum"dan oteye gidilemior. Turkiye\'de ogrenmek ancak uzun yillar calismakla, zaman ayirmakla mumkun olabiliyor fakat burada Almanca ogrenmeye ayiracak yillarim yok. Kisacasi planimin zaten isim icin gerekli kalifikasyonlari alip donmek oldugunu, vaktim olmadigi icin de Almanya\'da dil okulu sonrasi master egitimimi tamamlayip Turkiye\'de kariyerime/hayatima devam edecegimi anlatacagim. Tabi bu anlattiklarimin hicbirini umursamayip red verme ihtimalini de goz ardi etmiyorum (ki sanirim o ihtimal %75). Gorusmede herkes bu sekilde mantikli aciklamalar yapiyordur ama deliriyorum, sana verilmezse bana verilmezse kime verilecek bu ogrenci adayi vizeleri :@ :o
*bu pek aydinlatici bir icerik olmadigi icin site sakinlerinden ozur diliyorum, yeni konu basligi, "isyanim birikti sigmaz icime"

technonur

Mesaj gönderen technonur » Cum Ağu 22, 2014 11:46 am

anliyorum ama konusamiyorumdan oteye gider soyle gider en azindan b1 b2 ye kadar sertifikani alirsin ve bildigini belgelersin dolayisiylada vize almada sansin artar...