Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yesil Pasaportla Universite Kaydi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
HH Hamburgerin

Mesaj gönderen HH Hamburgerin » Sal Ağu 19, 2014 7:29 pm

Merhaba arkadaslar,

vize gorusmem 13 Ekim\'de ve okulun son kayit tarihi 1 Ekim. Yesil pasaportum var. Kayit hakkimi kaybetmemek adina onunla Almanya\'ya gidip ogrenci vizesi olmadan kayit olabilir miyim? (Direk lisans egitimi. Dil okulu, sartli kabul vs.degil.) Tabii sonra vize islemlerine devam edecegim.

Kabul belgemle Izmir SGK\'dan AT 11 belgesi alabilir miyim?

Vize gorusmesine TK\'dan online yaptiracagim sigortayla yada AT 11 belgesiyle gidebilirmiyim? Ogrenci vizesi alirken hangisi gecerlidir?

Tesekkurler...

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal Ağu 19, 2014 8:42 pm

zamaninda bazi okullarin kayit belgeleri arasinda gecerli oturum ya da D tipi vize yazdigini hatirliyorum. okul boyle bi sart kosuyosa kayit yaptiramayabilirsin.

ama simdi okudugum okulda boyle bi sart yoktu. benim de vize yetismiyodu nerdeyse kayda. okula soyledim vizem cikmadi daha napicam yetisememe durumum var diye, NC sistemli bolum olmadigindan dersler baslayincaya kadar yani 1 ekime kadar kaydini yapabiliriz demislerdi. yani 2 hafta daha sorun yoktu kayit tarihinden sonra.

NC li bolumlerde ikinci kayit asamasi yapildigindan kayit tarihi gecti mi diger kazanamayan basvuranlara hakkin devrediliyo. NC li bolumse kayit tarihini uzatma sansin nerdeyse yok.

eger NC siz bolumse ve okul oturum ya da vize sarti aramiyosa, git yesil pasaportla kaydini yaptir.

Santa

Mesaj gönderen Santa » Sal Ağu 19, 2014 9:01 pm

[quote]eliz_celik tarafindan yazilan metin:

Merhaba arkadaslar,

vize gorusmem 13 Ekim\'de ve okulun son kayit tarihi 1 Ekim. Yesil pasaportum var. Kayit hakkimi kaybetmemek adina onunla Almanya\'ya gidip ogrenci vizesi olmadan kayit olabilir miyim? (Direk lisans egitimi. Dil okulu, sartli kabul vs.degil.) Tabii sonra vize islemlerine devam edecegim.

Kabul belgemle Izmir SGK\'dan AT 11 belgesi alabilir miyim?

Vize gorusmesine TK\'dan online yaptiracagim sigortayla yada AT 11 belgesiyle gidebilirmiyim? Ogrenci vizesi alirken hangisi gecerlidir?

Tesekkurler...[/quote]

Vize gorusme tarihini geriye cekmeye ne dersin??

Su linkteki ilk mesajimda dediklerimi yaptim:

http://deutschstudent.de/forum/viewthre ... post_83088

4 gun sonra bana elcilikten geri donduler ve uygun bir tarihe vize basvurumu aldim.