Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Kayitta istenen sigorta

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
nuernberger

Kayitta istenen sigorta

Mesaj gönderen nuernberger » Cum Ağu 08, 2014 2:16 pm

Asiri kisa bir sure vermisler enrolment icin ve ben yine istenen bir seyi anlamadim.

Kayit icin haliyle bazi belgeler sunmam ve bunlari sunduguma dair bir anlasma imzalamam gerekiyor ve bu anlasmada su madde var:

"Proof that I have obtained German health insurance coverage"

O zaman benim simdi AOK\'dan falan mi sigorta yaptirmam gerekiyor? Bunu ben daha Turkiye\'deyken nasil yapacagim? Ucuz mudur pahali midir kapsami nedir? Okuldan okula degisir mi yoksa herkeste ayni midir bu adim?

_Tayfun_

Kayitta istenen sigorta

Mesaj gönderen _Tayfun_ » Cmt Ağu 09, 2014 9:44 am

Selam

Ben de kayit islemlerimi yeni yaptim ve gonderdim. Kayit evraklarim ellerine ulasmis ve inceliyorlar. Yani yaptigimin ise yarayip yaramadigini henuz bilmiyorum.

Sigorta konusunda bir dilekce ekledim evraklarimin arasina. Turkiye\'den ozel bir sigorta ile gelecegimi ve Almanya\'ya geldikten sonra ayligi 70-80€ arasi olan ogrenci sigortasini yaptiracagimi belirten bir dilekce yazdim.

nuernberger

Kayitta istenen sigorta

Mesaj gönderen nuernberger » Cmt Ağu 09, 2014 9:07 pm

Okuldan cevap geldiginde paylasirsan cok sevinirim.

nuernberger

Kayitta istenen sigorta

Mesaj gönderen nuernberger » Pzr Ağu 10, 2014 12:47 pm

Direkt universite kaydi benimki. Ama benim planim orda AT-11\'den faydalanmakti. Peki simdi mesela AOK\'dan online olarak basvurup bir sigorta yaptirsam sirf kayit asamasi icin, Almanya\'ya gittikten sonra da okuldan ogrenci belgesini alip Turkiye\'ye gonderip AT-11\'i aldiktan sonra bunu AOK\'ya gotursem, odedigim miktari geri alabilir miyim? Veya oyle 1 aylik falan sigorta yapiyor mu AOK?

schlb

Kayitta istenen sigorta

Mesaj gönderen schlb » Pzr Ağu 10, 2014 1:19 pm

Kabul kagidini aldiysan SGK\'ya gideceksin, zaten belgeyi hemen duzenliyorlar.

nuernberger

Kayitta istenen sigorta

Mesaj gönderen nuernberger » Sal Ağu 12, 2014 4:02 pm

Tekrar selam. Su an Turkiye\'de calisiyorum, sigortaliyim ve bu yuzden istifa eder etmez degil, isten cikisimdan 99 gun sonra babamin sigortasindan otomatik olarak tekrar yararlanabiliyorum. En son bu bilgiye ulastim SGK\'dan.

Bu 99 gun sonunda tekrar babamdan yararlanabilecegim icin AT-11\'i o zaman alabiliyorum. Ama dogal olarak bu ilk 99 gun icin ayrica bir sigorta yaptirmam gerekiyor. Mumkunse en ucuz olanindan. Gecici olacagi icin Anmeldung\'da ve okula kayitta sorun cikmayacak sekilde olsun da, kapsami onemli degil.

Care Collage ve Dr. Walter en ucuzlari gibi duruyor. Peki ben bunlari yaptirsam, dedigim gibi Anmeldung ve okula kayit icin gecerli olur mu? Daha once bu sirketlerle sigortalanmis olan var mi?

_Tayfun_

Kayitta istenen sigorta

Mesaj gönderen _Tayfun_ » Sal Ağu 12, 2014 5:30 pm

AT-11 dedigimiz olay Almanya universite ogrencilerine sunulan devlet sigortasi mi?

Eger oyleyse onun icin once SGK\'dan belge mi almak gerekiyor? Kafam karisti :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Kayitta istenen sigorta

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Ağu 13, 2014 1:37 am

Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com