Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Universite Sartli Kabul / Not Ortalamasi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Malkow

Mesaj gönderen Malkow » Çrş Ağu 06, 2014 10:26 pm

Arkadaslar herkese merhaba ,

Bu sene ygs/lys sinavina girerek Uluslararasi Iliskiler bolumunu kazandim ve Lise not ortalamam 54 , Almanya\'daki Universitelerden kabul alabilirmiyim?

Edit: Hic kimse bilmiyor galiba.

Maelstrom

Mesaj gönderen Maelstrom » Cum Ağu 08, 2014 8:45 am

54 ile gercekten cok zor.

pia

Mesaj gönderen pia » Cum Ağu 08, 2014 4:05 pm

lise not ortalamana bakmiyorlar, lys puanina bakiyorlar.

smael21

Mesaj gönderen smael21 » Pzt Eyl 01, 2014 2:57 pm

Arkadaslar ben maliye mezunuyum lisans ortalamam 3.10 ve 3 tane prof hocalardan ingilizce yazilmis referans mektublarim var. Almanca bilgim yok almanyada isletme veya iktisat bolumunde yuksek lisans egitimi almak istiyorum.bu sartlarda almanyada herhangi bir universite den sartli kabul alabilir miyim ve hangi universiteler sartli kabul veriyor lutfen bana yardimci olun

Frankfurter

Mesaj gönderen Frankfurter » Pzt Eyl 01, 2014 4:08 pm

Ornek olarak Kassel, Paderborn, Erfurt, Jena universiteleri sartli kabul veriyor. BWL master icin uni-assist uzerinden basvurunu yaptiktan sonra, sartli kabul ile DSH kursuna kayit oldugunda, ogrenci aday vizeni alabilirsin. Ancak DSH kurs kayit oncesi seni giris sinavina tabi tutuyorlar (30,- Euro ucreti), aldigin nota gore ve kurstaki doluluga gore kaydini yapiyorlar. Erken davranmakta yarar var. Referans mektuplarinin Ingilizce yazilmis olmasi sorun teskil etmez.

- Ilgili form eksiksiz ve imzali
- CV
- Lise Diploman
- Transkript
- Almanca dil belgen (varsa)
- Univ. kazandigina dair belge LYS/YGS
*Yeminli tercumeler Alman resmi makamlari ya da konsolosluk tarafindan onayli olmak zorunda.

smael21

Mesaj gönderen smael21 » Sal Eyl 02, 2014 11:54 am

Benim almanca hic bilgim yok DSH kursunu istedigim yerde alabilirmiyim. Yani universitenin bulundugu bolgede olmaz sa olur mu? Bide universitelerin basvuru tarihi ne zaman simdi basvuru yapabilirmiyim?

smael21

Mesaj gönderen smael21 » Sal Eyl 02, 2014 12:16 pm

Arkadaslar ben kassel paderborn erfurt ve jena universitelerin basvuru formunu bulamadim bana yardimci olurmusunuz rica ediyorum.

Frankfurter

Mesaj gönderen Frankfurter » Sal Eyl 02, 2014 4:08 pm

[quote]smael21 tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar ben kassel paderborn erfurt ve jena universitelerin basvuru formunu bulamadim bana yardimci olurmusunuz rica ediyorum.[/quote]

uni-assist uzerinden basvuru yapman gerekiyor.

Saygilar

smael21

Mesaj gönderen smael21 » Sal Eyl 02, 2014 5:25 pm

Tesekkur ederim arkadasim ama uni assit tin nasil yapilacacigini bilmiyorim bana yardimci olur musunuz?

Frankfurter

Mesaj gönderen Frankfurter » Sal Eyl 02, 2014 7:33 pm

Sayfaya girip kisisel bilgilerinle kaydolduktan sonra karsina cikacak formu dolduruyor ve onay gerekmeyen belgelerini yukluyorsun. Yapacagin basvuru sayisina gore ilk universite basvurusu 75,- Euro, diger her basvuru 15 Euro ekstra, or. Kassel, Paderborn, Bielefeld, Gießen, Chemnitz, Leipzig, Dresden vb. (Jena sadece dis hekimligi, tip ve eczacilik). Kaydolduktan sonra doldurdugun, uni-assiste kayitli tum universiteler icin giris formunun ciktisi alip imzaladiktan sonra bununla birlikte, Almanya resmi daire onayli ya da noter tasdikli/apostilli tercume edilmis daha once belirttigim belgelerini bir kereye mahsus olmak uzere uni-assiste posta yoluyla gonderiyorsun. Yaptigin her basvuru icin uni-assist senin bu gonderdigin belgeleri kullaniyor, sen de sifrenle girip basvuru durumunu kontrol ediyorsun.

emerti

Mesaj gönderen emerti » Cum Kas 14, 2014 12:36 pm

Peki bu belgeleri, direk cevirilerini yaptirip, apostil yaptirirsak oluyor mu? Yoksa noter de sart mi?

Gecici diploma ve CV\'m var, dilleri Ingilizce. Gecici diplomanin "asli gibidir" onayli kopyalari var. Direk onu gondersem olur mu yoksa Almanca mi olmasi lazim?

Tesekkurler!

weiss

Mesaj gönderen weiss » Cum Kas 14, 2014 5:09 pm

zaten apostil ,noter onayli belgeye yapiliyor diye biliyorum.
noter onayi pahali olur ,belgelerini almanca ceviri yaptiktan sonra ,orjinallerni goturerek konsoloslukta fotokopilerini onaylatabilirsin.

emerti

Mesaj gönderen emerti » Cum Kas 14, 2014 5:18 pm

[quote]weiss tarafindan yazilan metin:

zaten apostil ,noter onayli belgeye yapiliyor diye biliyorum.
noter onayi pahali olur ,belgelerini almanca ceviri yaptiktan sonra ,orjinallerni goturerek konsoloslukta fotokopilerini onaylatabilirsin.[/quote]

Cevabiniz icin cok tesekkurler.

Belgelerin Almanca cevirilerini yaptiktan sonra cogaltip, konsoloslukta onaylatirsam, bu belgelerle basvurabilirim degil mi?

Tesekkurler.

weiss

Mesaj gönderen weiss » Cum Kas 14, 2014 6:18 pm

evet turkce belgeleri yeminli tercumanda cevirttikten sonra ,turkce belgelerinin fotokopilerini konsoloslukta onaylatarak ekleyip gonderebilirsin.

Universtelere postayla boyle basvuru yapiliyor,uni assist de de ayni sekilde olur sanirim.
bu arada tercumeleri konsoloslukta onaylatamzsin ne kadar okula basvurcaksan okadar tercumeyi tercumanda cogaltman geerekiyor konsolosluk orjinal belgesi olan fotokopiyi onaylar.

emerti

Mesaj gönderen emerti » Pzr Kas 16, 2014 6:15 pm

Cok tesekkur ediyorum cevabiniz icin, cok faydali oldu benim icin. :)